بررسی ابعاد تخت تاشو یک نفره، دو نفره، کودک و نوجوان

بررسی ابعاد تخت تاشو در مجله بلج
زمان مطالعه: 4 دقیقه
تحریریه بُلج
دوشنبه 23 مرداد 1402

فقط با قرار دادن یک تخت تاشو، کارایی اتاق خود را تا ۳۰ درصد افزایش خواهید داد! با افزایش قیمت فضاهای مسکونی شهری، امکان سکونت در خانه‌های بزرگ وجود ندارد؛ بنابراین افراد برای افزایش فضای کاربردی به راهکارهایی مثل استفاده از وسایل تاشو روی آورده‌اند. تخت تاشو با قابلیت جمع و بسته شدن به استفاده بهینه از فضای اتاق منجر می‌شود. این نوع محصول در مدل‌های مختلف تک‌نفره، دونفره، کودک و نوجوان موجود است. در این مقاله با بررسی ابعاد تخت تاشو به انتخاب بهترین مدل با‌توجه‌به فضای در اختیار اتاق خواب می‌پردازیم. 

اندازه تخت‌خواب یک‌نفره؛ وسیله‌ای سازگار با فضاهای کوچک

تخت تاشو تک‌نفره ابزاری برای استفاده بهینه از فضا است. این تخت‌ها در ابعاد مختلف ساخته می‌شود و مدل‌های آن براساس سفارش مشتری تغییر می‌کند. تخت تاشو تک نفره با کمد دکوری، میز تحریر و میز لوازم آرایش همراه است؛ البته هر کدام از بخش‌های نام برده شده براساس متراژ فضا قابل حذف هستند؛ بنابراین برای یافتن بهترین تخت تاشو با ابعاد مناسب فضای اتاق نگران نباشید. این کالا به صورت افقی و عمودی طراحی شده است تا علاوه‌بر ابعاد متنوع، قابل تغییر در دو حالت قرارگیری نیز باشد. ازاین‌رو محصولات تاشوی خواب به نام تخت کم جا نیز شناخته می‌شوند. در ادامه ابعاد تخت تاشو یک‌نفره را قرار داده‌ایم.

 • عرض:‌ ۱۰۵
 • ارتفاع: ۲۱۵
 • عمق از دیوار: ۵۰
 • طول تخت‌خواب در حالت باز شده: ۲۳۵

اندازه تخت تاشو در مدل‌های مختلف و دو حالت عمودی و افقی تغییر می‌کند. به همین دلیل اگر ابعاد قرار گرفته در جدول برای متراژ اتاق خواب شما مناسب نیست؛ با کم و اضافه کردن بخش‌های دکوری تخت، ابعاد آن را می‌توان تغییر داد. 

تغییر اندازه تخت تاشو یک‌نفره در دو حالت افقی و عمودی

ابعاد تخت تاشو دونفره؛ قابل تغییر براساس فضای اتاق خواب

غالبا زوج‌های جوان به دلیل شروع زندگی و کمبود فضای کافی نیاز به استفاده از وسایلی چندمنظوره و کم‌جا دارند؛ بنابراین تخت تاشو دونفره یکی از پرطرفداران مدل‌ها کالای خواب بین زوج‌های جوان محسوب می‌شود. این مدل از تخت‌های تاشو در دو حالت عمودی و افقی در بازار موجود هستند و همانند مدل‌های تک‌نفره امکان شخصی‌سازی ابعاد آن‌ها وجود دارد. 

حذف بخش‌هایی از تخت تاشو دونفره مثل کمد و دکوری باعث مقرون‌به‌صرفه شدن خرید و کوچک‌تر شدن ابعاد بودن وسیله می‌شود. با حذف دکوری‌ها و بخش‌های اضافه تخت تاشو دونفره گاهی امکان پرداخت هزینه‌ای برابر با قیمت تشک یک نفره نیز به وجود می‌آید. بااین‌حال برای کسب اطلاعات دقیق از اندازه تخت دونفر تاشو مشخصات زیر را بخوانید. 

 • عرض:‌ ۱۵۵
 • ارتفاع: ۲۱۵
 • عمق از دیوار: ۵۰
 • طول تخت‌خواب در حالت باز شده: ۲۳۵

برای تسهیل باز و بسته کردن تخت تاشو از جک‌های هیدرولیکی استفاده می‌شود. همچنین درهای کمد برای حفاظت از تخت و حفظ نظم اتاق در انواع مدل‌های تخت تاشو دونفره طراحی شده‌اند. 

تخت تاشو دونفره با ابعادی استاندارد؛ وسیله‌ای بهینه برای اتاق‌های کوچک

ابعاد تخت کودک‌ و نوجوان؛ مناسب برای قرار دادن همه وسایل ضروری

اتاق کودک و نوجوان معمولا متراژ کمی دارد و وسایل متعددی نیز در آن قرار می‌گیرد؛ بنابراین معمولا از روش‌های مختلفی برای افزایش فضای مفید اتاق استفاده می‌شود. برای مثال یکی از راهکارهای کاهش شلوغی اتاق، نصب تخت تاشو به شمار می‌رود. این تخت در طول روز به‌راحتی جمع می‌شود و در شب مجددا امکان باز کردن آن وجود دارد. جک هیدرولیکی باز و بسته کردن تخت را آسان می‌کند تا همه افراد به‌راحتی امکان استفاده از این وسیله را داشته باشند. ابعاد تخت کودک به شرح زیر است: 

 • عرض تخت کودک:‌ ۹۵
 • ارتفاع تخت کودک: ۱۹۵
 • عمق از دیوار تخت کودک: ۵۰

این مشخصات برای تخت نوجوان به شرح زیر است: 

 • عرض:‌ ۱۵۵
 • ارتفاع: ۲۱۵
 • عمق از دیوار: ۵۰
 • طول تخت‌خواب در حالت باز شده: ۲۳۵

در خرید تخت کودک و نوجوان علاوه‌بر نکاتی مثل در نظر داشتن زیبایی و ابعاد مناسب اتاق، باید به کیفیت بالا تخت به‌منظور ایجاد امنیت کودک توجه داشت. در نظر داشتن استانداردهای تشک نیز به‌عنوان تکمیل‌کننده کیفیت تخت تاشو از اهمیت بالایی برخوردار است.

حفظ سلامت کودک و نوجوان، حالت بدنی و رفع خستگی از ویژگی‌های مهم برای انتخاب تشک به شمار می‌رود. یک راهکار ساده برای ایجاد همه شرایط گفته شده، خرید تشک خوشخواب از نمایندگی‌های معتبر محسوب می‌شود. تشک خوشخواب ستون فقرات را در یک راستا قرار می‌دهد و خون‌رسانی را دچار مشکل نمی‌کند. 

امکان تغییر اندازه‌های تخت تاشو با در نظر گرفتن وزن و قد افراد

انتخاب ابعاد دلخواه برای تخت باتوجه‌به فضای در دسترس

اگرچه اندازه‌های استانداری برای انواع تخت‌های تک‌نفره، دونفره، کودک و نوجوان تعیین شده است؛ بااین‌حال امکان شخصی‌سازی این ابعاد برای افراد مختلف وجود دارد. باتوجه‌به متراژ اتاق و سلیقه شخصی، اندازه تخت قابل تغییر است. ابعاد کم تخت و کاهش کمد‌ها و بخش‌های دکوری تاثیر بسزایی بر قیمت آن می‌گذارد؛ البته کیفیت الیاف به کار رفته نیز بر هزینه نهایی کالای خواب تاثیرگذار است؛ درصورت استفاده از الیاف با‌ کیفیت پایین و ابعاد کوچک‌تر، در نهایت قیمت تشک ارزان می‌شود. 

البته توجه به استانداردهای طراحی و ساخت تشک منجر به افزایش کیفیت خواب و رفع خستگی فرد می‌شود. ابعاد نامناسب برای تخت، خواب افراد را مختل می‌کند و باعث ایجاد بدن درد سطحی می‌شود. 

تخت تاشو یک‌نفره؛ وسیله‌ای برای استفاده بهینه از فضای اتاق

استفاده از تخت تاشو؛ راهکاری برای افزایش فضای بهینه اتاق

در این مقاله به بررسی ابعاد تخت تاشو در انواع مدل‌های تک‌نفره، دونفره و کودک و نوجوان پرداختیم. انواع تخت تاشو در دو مدل افقی و عمودی در بازار موجود هستند که انتخاب آن‌ها باتوجه‌به دکوراسیون و متراژ اتاق انجام می‌شود. برای ابعاد تخت‌های تاشو اندازه‌های استانداردی قرار دارد؛ بااین‌حال امکان تغییر اندازه تشک یک نفره و دونفره باتوجه‌به قد و وزن افراد وجود دارد. 

برای استفاده از انواع تخت تاشو با اندازه‌های استاندارد از فروشگاه‌های معتبر و با تنوع بالا در محصولات خرید خود را انجام دهید. اگر سوالی در مورد نحوه تغییر ابعاد تخت دارید، در قسمت نظرات با ما و بقیه کاربران به اشتراک بگذارید. 

در این باره بیشتر بخوانید
منبع : -
31
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
 • بله
 • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^