کالاهای هدیه دار
سرویس خواب یکنفره؛ همیشه رو مدار مُد باش!

تشک یک نفره

مقایسه ( 1کالا )
کالا

تشک یک نفره 

تشک یک نفره به‌عنوان یکی از پر‌کاربردترین و پرفروش‌ترین تشک‌های موجود در بازار در انواع طبی، فنری، مسافرتی، تشک مهمان، تشک یک نفره کودک و نوجوان تولید می‌شود. با‌ در نظر گرفتن فاکتورهایی همچون سن و فیزیک افراد باید به ابعاد و ویژگی‌های مناسب برای خرید تشک یک نفره توجه داشته باشید. با‌توجه‌به طبی یا فنری بودن تشک، متریال و استفاده از مواد ضد‌حساسیت قیمت تشک نیز متفاوت خواهد بود. بر‌اساس نیاز و ویژگی‌های بدنی می‌توانید تشک مورد‌نظرتان را از فروشگاه بلج تهیه کنید.

آشنایی با انواع تشک خواب یک نفره

تشک‌های یک نفره با‌توجه‌به سن، نیاز و شرایط بدنی افراد انواع مختلفی دارند. هریک از این تشک‌ها با ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های ساخت متفاوت برای گروه خاصی از مصرف‌کنندگان مناسب هستند. در ادامه با انواع مدل‌های تشک تک نفره آشنا می‌شویم:‌

•    تشک یک نفره فنری: تشک‌های یک نفره فنری برای افرادی که به حس فرو رفتن در تشک علاقه‌مندند و مشکلات ارتوپدیک ندارند، مناسب‌ هستند. معمولا قیمت تشک تخت یک نفره فنری نسبت به مدل‌های دیگر پایین‌تر است و به‌عنوان گزینه‌ای اقتصادی شناخته می‌شود.
•    تشک تک نفره فنر منفصل: تشک‌های فنر منفصل تقریبا بدون سر و صدا هستند. قیمت خوشخواب یک نفره فنر منفصل و کیفیت این مدل نسبت به تشک‌هایی با فنر متصل بالاتر است. 
•    تشک طبی تک نفره: تشک‌ یک نفره طبی گزینه مناسبی برای افرادی با کمر درد یا پا درد است. استفاده از این تشک مخصوصا برای افراد میانسال و سالمند باعث تضمین کیفیت خواب و سلامت کمر و گردن می‌شود. قیمت تشک یک نفره طبی معمولا از مدل‌های معمولی بالاتر است.

به‌طورکلی انواع تشک را از نظر کاربرد می‌توان به تشک‌ یک نفره معمولی، مهمان، تشک یک نفره مسافرتی، تشک یک نفره کودک و نوجوان تقسیم کرد. برای تولید تشک‌ یک نفره و تشک دو نفره مسافرتی، برای سهولت حمل و جابه‌جایی از الیاف و متریال متفاوتی نسبت به تشک‌های یک نفره معمولی استفاده می‌شود.

نکات مهم برای خرید انواع تشک تک نفره

برای تجربه یک خواب لذت‌بخش و حفظ سلامت بدنی برای خرید تشک یک نفره باید نکاتی را مدنظر قرار دهید تا از خریدتان پشیمان نشوید. هنگام انتخاب تشک یکنفره باید به وزن بدن، وضعیت ارتوپدیک و حساسیت‌های پوستی خود دقت کنید. همچنین ممکن است به دلیل وضعیت جسمی و سبک زندگیتان تشک قدیمیتان کارایی قبل را نداشته باشد. برای پاسخگویی مناسب به نیازها و وضعیت جدیدتان باید به فکر خرید یک تشک یک نفره جدید باشید.

اگر وزن بالایی دارید، تشک‌های طبی و سفت یا تشک‌های یک‌ونیم‌نفره نسبت‌به تشک‌های معمولی و فنری انتخاب مناسب‌تری هستند. هنگام خرید تشک کودک با‌توجه‌به حساس بودن پوست و بدن کودک نسبت به عوامل بیماری‌زا، تشک‌هایی با الیاف طبیعی و ضد‌حساسیت را انتخاب کنید. نکته دیگر توجه به گارانتی و خدمات پس از فروش است. برندهای مختلفی همچون رویا، رویال، ویستر و پارمیس بهترین انواع تشک تک نفره را با ضمانت‌نامه به بازار عرضه می‌کنند. خرید تشک یک نفره با گارانتی و همراه با ضمانت اصالت کالا باعث جلوگیری از هدر رفت پولتان می‌شود.

سوالات متداول

ابعاد استاندارد تشک تخت یک نفره چقدر است؟

تشک‌های یک نفره در سایزهای مختلفی برای نوزادان، نوجوانان و بزرگ‌سالان تولید می‌شوند. به‌طورکلی تولیدکنندگان تشک تک نفره بزرگسال را در دو اندازه مختلف ۹۰ در ۲۰۰ و ۱۲۰ در ۲۰۰ تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

هنگام خرید تشک یک نفره باید به چه نکاتی توجه کرد؟

هنگام خرید تشک یک نفره با در نظر گرفتن نیازها و شرایطتان به ویژگی‌هایی همچون ابعاد تشک، تکنولوژی ساخت، بهره‌گیری از الیاف طبیعی و ضد‌حساسیت، قابلیت شست‌و‌شوی آسان، قیمت تشک تک نفره و گارانتی و برند تشک برای برخورداری از خدمات پس‌از‌فروش و گارانتی توجه داشته باشید. 

تفاوت تشک یک نفره معمولی با تشک یک نفره طبی چیست‌؟

تشک یکنفره طبی معمولا از جنس فوم ساخته می‌شود و فنری در آن وجود ندارد؛ اما درون تشک‌های معمولی فنر به‌کار می‌رود. تشک طبی برای افرادی که کمردرد یا مشکل ستون فقرات دارند، مناسب‌تر است.
خودمونی شو، بیشتر تخفیف بگیر