چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن با 7 ایده‌ی چشم نواز

چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن با 7 ایده‌ی چشم نواز
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تحریریه بُلج
پنجشنبه 25 اسفند 1401

اتاق نشیمن با سرگرمی و استراحت گره خورده است. این اتاق گرم و دلنشین فضایی برای رسیدن به آرامش و گرد آمدن اعضای خانواده برای سپری کردن لحظات سرگرم‌کننده محسوب می‌شود. برای خلق احساس امنیت و آرامش در اتاق نشیمن باید مبلمان و عناصر تزیینی اتاق به بهترین نحو انتخاب و چیده شوند. برای رسیدن به این هدف در این مطلب شما را با 7 ایده‌ی چشم نواز برای دکوراسیون اتاق نشیمن آشنا می‌کنیم. برای تجهیز اتاق نشیمن خود به این عناصر و المان‌های جذاب مطالعه این مقاله را از دست ندهید. 

خرید اقساطی انواع میز تلویزیون جدید

1- میز جلو مبلی را باتوجه‌به چیدمان اتاق پذیرایی انتخاب کنید

میز جلو مبلی یکی از لوازم مرکزی و مهم در اتاق نشیمن است؛ بنابراین برای خرید میز جلو مبلی باید در کنار زیبایی و کیفیت به هارمونی و هماهنگی بین مبلمان و سایر لوازم اتاق نشیمن توجه کنید. به‌عنوان مثال برای اتاق‌هایی که به سبک مینیمال چیده شده‌اند، میز جلو مبلی مدرن مناسب هستند؛ اما اگر اتاقی با چیدمانی به سبک کلاسیک و مبلمان استیل دارید، بهتر است از میزهای جلو مبلی حکاکی شده استفاده کنید. 

همخوانی میز جلو مبلی با چیدمان اتاق نشیمن

2- طراحی میز تلویزیون منحصربه‌فرد برای چیدمان اتاق نشیمن

در هر اتاق نشیمن باید فضایی برای قرار گرفتن میز تلویزیون در نظر گرفت. تنوع میز تلویزیون در انواع میز تلویزیون مدرن، دیواری و کلاسیک کار انتخاب برای هر سبک دکوراسیونی را راحت کرده است. میز تلویزیون‌های دیواری برای خانه‌های کوچک و استفاده از فضای خالی و مرده مناسب هستند. همچنین اگر می‌خواهید اتاق نشیمن شما فضایی خاص و منحصربه‌فرد داشته باشد، سفارش میز تلویزیون انتخابی مناسب برای شما خواهد بود.

در این حالت فضای روی میز و شلف‌ها  متناسب با ابعاد و فضای اتاق نشیمن ساخته خواهند شد. همچنین با در نظر گرفتن نورپردازی و انتخاب تم رنگی برای شلف‌ها می‌توانید جلوه‌ای زیباتر به دکوراسیون اتاقتان ببخشید.

میز تلویزیون عنصری مهم در چیدمان اتاق نشیمن

3- استفاده از کاغذ دیواری؛ اضافه کردن بافت و الگو به اتاق نشیمن

یکی از بهترین راه‌ها برای اضافه کردن بافت و الگو برای طراحی اتاق نشیمن مدرن استفاده از کاغذ دیواری است. اخیرا کاغذ دیواری‌های متنوعی نسبت به سال‌های گذشته تولید و به بازار عرضه شده‌اند. کاغذ دیواری‌های سه بعدی از این جمله هستند. به‌این‌ترتیب علاوه بر زیباسازی فضا و خلق دکوراسیون خاص، می‌توانید فضایی جداگانه به‌عنوان تی وی روم جدید در اتاق نشیمن ایجاد کنید.

به‌منظور انتخاب هوشمندانه کاغذ دیواری برای اتاق نشیمن باید به دو ویژگی رنگ و طرح به‌صورت هم‌زمان توجه داشته باشید. یعنی هنگام انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری به ویژگی‌هایی همچون متراژ اتاق، رنگ مبلمان، پرده‌ها و فرش توجه کنید.  

طراحی اتاق نشیمن با کاغذ دیواری

4- پارتیشن؛ جداسازی فضای نشیمن و پذیرایی به روشی جذاب و کاربردی

در سال‌های اخیر ساخت خانه‌های با متراژ کوچک افزایش یافته است. معمولا در این خانه‌ها فضای اتاق پذیرایی  و نشیمن به‌صورت یکسره طراحی می‌شود؛ اما خیلی افراد دوست دارند که این فضاها از یکدیگر جدا شوند. پارتیشن‌ها انتخابی مناسب برای این هدف هستند. با پارتیشن خانگی ارزان علاوه‌بر جدا کردن فضا، دکوراسیونی چشم‌نواز و متفاوت خواهید داشت.

پارتیشن یا دیوارهای فانتزی مانع از دلگیر شدن فضاهای کوچک می‌شوند. همچنین با ایجاد فضاهای جدید به بزرگ‌تر دیده شدن خانه کمک می‌کنند. پارتیشن‌های دکوری بهترین انتخاب برای جداسازی فضای اتاق نشیمن و پذیرایی هستند. این دیوارهای فانتزی از سقف تا کف اتاق نصب می‌شوند. با استفاده از پارتیشن‌هایی که کاربری کتابخانه یا بوفه دکوری دارند، این امکان را خواهید داشت که با یک تیر دو نشان بزنید. با این کار می‌توان بیشترین استفاده را از فضای موجود داشت. 

امکان فضاسازی برای اتاق نشیمن با پارتیشن

5- استفاده از فرش برای جدا کردن فضای اتاق نشیمن و تقویت جلوه مبلمان

یکی از المان‌های محبوب ایرانی که در هر خانه‌ای دیده می‌شود، فرش است. فرش‌ها با تنوعی که در طرح و رنگ دارند نوعی اثر هنری محسوب می‌شوند؛ اما مهم است که چگونه از این اثر هنری در دکوراسیون اتاق نشیمن استفاده می‌کنید. اگر می‌خواهید اتاق پذیرایی جذاب و دل‌نشینی داشته باشید به هماهنگی رنگ فرش با سایر عناصر اتاق همچون رنگ مبلمان توجه کنید. رنگ‌های به‌کار رفته در فرش روح تازه‌ای به خانه می‌بخشد.

در مورد خانه‌هایی که کوچک هستند نیز فرش‌ها تاثیرگذار خواهند بود. به‌عنوان مثال در خانه‌هایی که بین بخش‌های مختلف آن مرزبندی مشخصی وجود ندارد یا چیدمان پذیرایی مستطیل باریک، جلوه مبل‌ها در اتاق نشیمن کمتر است. با استفاده از فرش می‌توان این مشکل را رفع و فضاها را به نحو مناسبی از یکدیگر جدا کرد. همچنین فرش‌ جلوه مبلمان را بیشتر می‌کند. 

تاثیر استفاده از فرش در جلوه بخشیدن به چیدمان اتاق نشیمن

6- نمایش بهتر رنگ‌ها در اتاق پذیرایی با نورپردازی سقفی و دیواری

یکی از عناصری که همه طراحان داخلی در چیدمان اتاق نشیمن مدرن و سنتی بر آن تاکید دارند، نورپردازی است. بسیاری از اتاق‌های نشیمن بدون پنجره و محروم از امتیاز نور طبیعی هستند. در این صورت برای نورپردازی دیزاین اتاق نشیمن فقط به نور یک لوستر سقفی اکتفا نکنید. به کمک یک نورپردازی مناسب دکوراسیون و چیدمان اتاق پذیرایی شما جلوه و زیبایی بیشتری خواهد داشت. همچنین با استفاده از نورپردازی سقفی و دیواری رنگ‌هایی که در دکوراسیون به کار برده‌اید به بهترین نحو خود را به نمایش خواهند گذاشت.

استفاده از آباژور، لامپ‌های کف و لامپ‌های ال‌ای‌دی چند مورد از وسایل روشنایی مناسب برای نورپردازی اتاق نشیمن به‌منظور ایجاد روشنایی ملایم در طول شب یا امکان مطالعه هستند. فراموش نکنید که بهترین حالت برای نورپردازی استفاده از نور خورشید است. اگر اتاق نشیمن شما پنجره دارد، امتیاز بزرگی برای جلوه‌بخشی به چیدمان اتاقتان خواهید داشت. در نتیجه چیدمان وسایل را به‌نحوی انجام دهید که امکان بیشترین استفاده از نور طبیعی را داشته باشید. 

7- استفاده از آباژور در چیدمان اتاق نشیمن؛ با هزینه‌ای کم جادو کنید

با قرار دادن یک آباژور ایستاده در اتاق نشیمن با هزینه‌ای کم جادو کنید. این آباژورها هم از لحاظ بصری زیبا هستند و نور گرم آن‌ها جلوه‌ای خاص به محیط می‌دهد. برای استفاده بهینه از نور این وسایل روشنایی در انتخاب فضای قرارگیری آن‌ها دقت کنید. در نظر داشته باشید که اتاق نشیمن فضای پرتردد است؛ بنابراین از قرار دادن آباژور‌های ایستاده در محل تردد خودداری کنید.

آباژورهای رومیزی نیز انتخاب کاربردی و زیبایی برای چیدمان اتاق نشیمن هستند. با قرار دادن آباژور‌های کوچک روی میزهای عسلی علاوه‌بر تکمیل اجزای دکوراسیون، اتاق نشیمن به فضای مناسبی برای مطالعه تبدیل خواهد شد.

اهمیت تامین نور مناسب برای دکوراسیون اتاق نشیمن

چیدمان رویایی اتاق نشیمن با محصولات چوبی بلج

در این مقاله با 7 ایده چشم‌نواز برای دکوراسیون اتاق نشیمن آشنا شدیم. اتاق نشیمن مرکز خانه است. اعضای خانواده معمولا بیشترین وقت خود را در این مکان می‌گذرانند. تماشای برنامه مورد‌علاقه، مطالعه و مکالمه با اعضای خانواده و دوستان زمانی‌که این فضا به بهترین نحوه دکوراسیون شده باشد، لذت‌بخش‌تر خواهد بود؛ بنابراین باید بیشترین حساسیت و دقت را در انتخاب وسایل و نحوه چیدمان آن‌ها داشته باشید.

برای اجرای بسیاری از ایده‌های جذاب به‌منظور چیدمان اتاق نشیمن می‌توانید از لوازم چوبی، پارتیشن‌ها، کنسول، شلف‌ها و میز تلویزیون‌های گروه تولیدی بلج بهره ببرید.

266
0
1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^