دیزاین دکور اپن آشپزخانه با 7 ترفند ساده

بررسی ۷ ترفند برای دکور اپن آشپزخانه در بلاگ بلج
زمان مطالعه: 4 دقیقه
تحریریه بُلج
دوشنبه 23 مرداد 1402

اجرای خلاقانه و ارزان دکور اپن آشپزخانه فقط با ۷ ترفند قابل انجام است! اپن آشپزخانه یکی از قسمت‌های خانه است که در دید میهمان و ساکنین آن قرار دارد؛ به همین دلیل اهمیت دیزاین اپن آشپزخانه و مرتب بودن آن بیشتر از قبل افزایش می‌یابد. در نظر داشته باشید که برای دیزاین اپن و جزیره آشپزخانه نیازی به پرداخت هزینه‌های بالا برای خرید وسایل لوکس نیست؛ فقط با چند وسیله ارزان و ساده بهترین طراحی دکور آشپزخانه را دارید. با اختصاص چند دقیقه از وقتتان به مطالعه این مقاله با ۷ راهکار خلاقانه و ساده برای تزیین اپن آشپزخانه آشنا خواهید شد. 

۱. قرار دادن جاکتابی؛ راهکاری برای اجرای سبک کلاسیک در آشپزخانه

شاید تصور کنید که قرار دادن کتابخانه رومیزی در آشپزخانه و روی اپن ایده جالبی برای دکوراسیون نباشد؛ بااین‌حال قرار دادن کتاب روی اپن یکی از ایده‌های کاربردی برای دکور روی اپن آشپزخانه به شمار می‌رود. درصورتی‌که نگران اشغال فضای بیش از حد توسط جاکتابی هستید، از قفسه‌های رومیزی کوچک استفاده کنید. 

قفسه‌های رومیزی کتاب به رنگ‌های سفید و طیف قهوه‌ای در بازار موجود است؛ بنابراین جاکتابی رومیزی در انواع سبک‌های دکوراسیون مثل مینیمال، کلاسیک، مدرن و روستیک کاربرد دارند. این وسیله کم‌جا بوده و برای قرار دادن کتاب و وسایل دکوری دیگر مثل آباژور و گلدان مناسب است. با خرید قفسه کتاب رومیزی، وسیله‌ای چند‌منظوره و کم‌حجم برای دیزاین اپن آشپزخانه در دسترس خواهید داشت.

۲. استفاده از شلف؛ یکی از روش‌های دکور اپن آشپزخانه جدید

شلف‌ها برای تزیین فضاهای مختلف خانه با نصب روی دیوار یا قرار دادن روی اپن مناسب هستند. باتوجه‌به تنوع طرح، رنگ و محل نصب، راهکارهای متعددی برای استفاده از شلف‌ها در اپن آشپزخانه وجود دارد. استفاده از شلف به جای کابینت در بعضی از قسمت‌های آشپزخانه مثل دیوار کنار اپن ایجاد تنوع و افزایش کاربرد فضاهای پرتی و پویایی در محیط را به‌دنبال دارد.

درصورتی‌که دیوار کنار اپن فضای مناسبی برای نصب قفسه نداشت، از شلف رومیزی استفاده کنید. با استفاده از این شلف رومیزی نیازی به میخ زدن هم نخواهید داشت. از کتاب، فانوس، گلدان، سبدهای حصیری و پارچه‌های تزیینی برای پر کردن این شلف‌ها استفاده کنید. همچنین تنوع بالای طرح شلف‌ها مثل شش‌ضلعی، مربعی، مثلت و تخت باعث افزایش کاربرد آن‌ها در سبک‌های مختلف دکوراسیون شده است.

نصب شلف؛ روشی کاربردی برای دیزاین آشپزخانه

۳. قرار دادن صندلی دو طرف آشپزخانه؛ تزئین دو منظوره اپن 

فضای محدود آشپزخانه‌ها امروزی منجر به استفاده از اپن به‌عنوان میز غذاخوری شده است. برای بهبود شرایط اپن و تبدیل آن به یک میز غذاخوری زیبا و راحت باید نکاتی مثل استفاده از صندلی اپن را در نظر داشته باشید. صندلی‌های چرخدار، چوبی، بدون پشتی و پلاستیکی فقط چند مورد از مدل‌های متنوع صندلی اپن آشپزخانه به شمار می‌روند. 

انتخاب از میان این صندلی‌ها با داشتن بیشترین همخوانی منطبق بر سبک دکوراسیون کار دشواری نخواهد بود. در سال‌های اخیر مدل‌های منطبق با سبک مدرن و رنگ‌های خنثی طرفداران بیشتری را به خود جذب کرده‌اند؛ برای استعلام قیمت صندلی جزیره جدید با مراکز عرضه‌کننده انواع صندلی تماس بگیرید. در آخر برای تکمیل دیزاین اپن آشپزخانه به‌عنوان میز ناهارخوری از رومیزی و رانر پارچه‌ای یا حصیری استفاده کنید. 

قرار دادن صندلی اطراف اپن؛ یکی از روش‌های دکور روی اپن آشپزخانه

۴. تزیین اپن دکور آشپزخانه با نمد رومیزی

اگر به‌دنبال اجرای دکوراسیون روستیک در آشپزخانه هستید، استفاده از وسایلی مثل رومیزی نمدی و حصیری را فراموش نکنید. این وسایل علاوه‌بر ایجاد ظاهری جذاب، ایده‌ای ارزان برای ایجاد تغییر در دکوراسیون آشپزخانه به شمار می‌رود. رومیزی حصیری جایگزین مناسبی برای سفره‌های پلاستیکی است؛ این وسایل به‌راحتی تمیز می‌شوند و نیازی به باز و بسته کردن آن بعد از هر بار استفاده نخواهید داشت. 

وسایل حصیری تزیینی برای اپن آشپزخانه به رومیزی‌هایی از این جنس ختم نمی‌شوند؛ از سبدهای حصیری تزیینی نیز برای دیزاین اپن استفاده کنید. قرار دادن پارچه‌های رومیزی و دستمال سفره و گل‌های مصنوعی داخل سبد حصیری از روش‌های خلاقیت تزیین آشپزخانه هستند تا شادابی بیشتری در محیط ایجاد شود. 

۵. بانکه با شکلات رنگی؛ یکی از روش‌های جذاب دیزاین اپن آشپزخانه

بانکه‌ها از پرکاربردترین وسایل آشپزخانه به شمار می‌روند که برای نگهداری انواع مواد خوراکی مثل حبوبات، شکلات، ادویه و شیرینی کاربرد دارند. ازاین‌رو یکی از ایده‌های جالب و هوس‌انگیز برای دیزاین انواع جزیره آشپزخانه، استفاده از بانکه‌هایی با شکلات‌های رنگی و کوکی است. بانکه‌ها در طرح، رنگ و اندازه‌های متنوعی موجود هستند.

قرار دادن بانکه‌های رنگی روی اپن؛ ایده‌ای خوشمزه برای دیزاین آشپزخانه

۶. قرار دادن شمع و آباژور روی اپن؛ یکی از روش‌های جذاب دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از شمع به شکل‌های مختلف و با قرار دادن در وسایل نگه‌دارنده‌ای مثل سینی‌های مخصوص و جاشمعی انجام می‌شود. آباژورهای رومیزی یکی از روش‌های دیزاین با استفاده از منابع نوری به شمار می‌رود. این وسایل برای فضاهای مختلف با سبک دکوراسیون متفاوت کاربردهای متعددی دارند؛ بنابراین اگر به‌دنبال ایده‌ای در دسترس و جذاب برای دیزاین دکوراسیون هستید، حتما استفاده از آباژور، شمع، ریسه‌های نوری در بالای اپن را در نظر داشته باشید. 

۷. استفاده از گلدان بالا یا روی اپن؛ ادغام طبیعت با قلب خانه

آویزان کردن وسایل دکوری مثل گلدان، آویزه‌های مکرومه و ریسه‌های نوری در بالای اپن از روش‌های دیزاین آشپزخانه هستند؛ بااین‌حال استفاده از گلدان‌ها به شکل متداول‌تری انجام می‌شود. اگر فضای کافی بالای اپن دارید حتما از ایده آویزان کردن گلدان استفاده کنید. 

استفاده از گلدان منجر به افزایش شادابی و زیبایی فضا می‌شود. همچنین آویزان شدن بخشی از ساقه‌های گیاه جلوه خاصی را برای آشپزخانه ایجاد خواهد کرد. درصورتی‌که فضای کافی برای آویزان کردن گلدان یا هر وسیله دیگری را ندارید، از قرار دادن آن‌ها روی فضای خالی اپن استفاده کنید. 

استفاده از گلدان‌های رومیزی و آویز؛ راهکاری برای دکور اپن آشپزخانه

خرید سریع و آسان وسایل دیزاین اپن آشپزخانه از فروشگاه‌های اینترنتی

در این مقاله به بررسی روش‌های جذاب و نو برای طراحی دکور اپن آشپزخانه پرداختیم. آویزان کردن گلدان در بالای اپن، استفاده از منابع نوری مختلف مثل شمع و آباژور، نصب ریسه رنگی، استفاده از جاکتابی رومیزی، شلف و رومیزی‌های حصیری و نمدی از روش‌های خلاقانه دیزاین اپن آشپزخانه به شمار می‌روند. 

راهکارهایی که معرفی کردیم ارزان، در دسترس و قابل اجرا در سبک‌های مختلف طراحی هستند. ساده بودن و تنوع بالای وسایل دیزاین اپن آشپزخانه منجر به راحت‌تر شدن دکوراسیون می‌شود؛ چرا که نیازی به نگرانی از بابت یافتن رنگ و طرحی همخوان با تم کلی طراحی خانه نخواهید داشت. اگر شما نیز پیشنهادی برای دیزاین دکور آشپزخانه دارید با ما و سایر کاربران در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

منبع : -
29
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^