راهنمای دیزاین خانه با رنگ سبز درباری؛ 10 ایده زیبا و دلنشین

بررسی ده ایده جذاب برای طراحی دکوراسیون خانه با رنگ سبز درباری
زمان مطالعه: 6 دقیقه
تحریریه بُلج
شنبه 28 مرداد 1402

رنگ سبز درباری رنگی بسیار خاص است که توسط پادشاهان و خانواده‌های سلطنتی در کاخ‌ها استفاده می‌شود. رنگ سبز درباری با هر رنگی قابل استفاده نیست و برای به‌کار‌گیری این رنگ در دکوراسیون منزل، نیاز به دقت و سلیقه خاصی دارد. برای مثال، رنگ سبز درباری مکمل‌های خاصی دارد که باید حتما در کنار آن‌‌ها استفاده شود و به‌کار گیری این رنگ برای دکوراسیون خانه اصول بسیاری دارد. به‌همین خاطر افراد بسیاری اعطای رنگ سبز درباری را به لقایش می‌بخشند. اگر از معدود افرادی هستید که قصد استفاده از این رنگ خاص در منزل را دارید، ایده‌های این مقاله را از دست ندهید. ما در این مقاله 10 ایده زیبا و دلنشین برای دکوراسیون خانه با رنگ سبز ارائه می‌‌دهیم.

1. استفاده از رنگ سبز درباری برای دیوارها؛ اولین ایده برای تزیین خانه با رنگ سبز 

اگر قصد استفاده از رنگ سبز درباری را دارید، بهترین ایده استفاده از این رنگ در دیوارها است. رنگ سبز درباری وقار و آرامش خاصی دارد و محیطی آرام را در خانه شما به وجود می‌آورد. برای استفاده از این رنگ در دیوارها، فقط 1 الی 2 دیوار خانه را سبز کنید.

باقی دیوارهای منزل را به رنگ سفید بگذارید تا جلوه دیوارهای سبز دو چندان شود. پیشنهاد می‌‌کنیم دیوار پشت تلویزیون را به رنگ سبز درباری آراسته کنید؛ زیرا ترکیب آن با میز تلویزیون مدرن سفید بسیار زیبا می‌شود. نصب تابلو روی دیوار سبز رنگ نیز پیشنهاد بسیار جذابی است.

رنگ سبز درباری روی دیوارها؛ سازنده جلوه دو چندان در خانه

2. از کاغذ دیواری طرح‌دار با رنگ سبز درباری استفاده کنید

علاوه‌بر رنگ سبز درباری، شما می‌‌توانید از کاغذ دیواری‌های طرح‌دار حاوی این رنگ استفاده کنید. این کاغذ دیواری‌ها با طرح‌های جذابی عرضه می‌شوند که در ترکیب آن‌ها سبز درباری وجود دارد. برای مثال می‌توانید از کاغذ دیواری با طرح خوشه‌ای سفید و سبز بهره ببرید.

پیشنهاد می‌کنیم از کاغذ دیواری‌های طرح‌دار این رنگ برای پذیرایی یا محلی که میز ناهار خوری در آن قرار دارد استفاده کنید؛ زیرا تاثیر شایانی روی افزایش اشتها دارد. همچنین برای افزایش جذابیت دکوراسیون منزل با رنگ سبز درباری، مبل‌ و پرده‌ها را در پذیرایی به رنگ سفید انتخاب کنید. 

دیوارپوش طرح‌دار؛ بهترین کاغذ دیواری برای خانه با دکور سبز درباری

3. مبل‌هایی با رنگ سبز درباری؛ یادآور آرامش و تمرکز در دکوراسیون منزل

برای داشتن خانه‌ای آراسته، آرام و شیک از رنگ سبز درباری برای مبل‌ها استفاده کنید. اگر خانه کوچکی دارید، پیشنهاد می‌کنیم از سبز درباری روشن برای مبل‌ها کمک بگیرید. به‌این ترتیب فضای خانه بزرگ‌تر نشان داده می‌شود. 

برای خانه‌های بزرگ نیز مبل‌هایی با رنگ سبز درباری تیره مناسب هستند. این رنگ از مبل‌ها، آرامش را به افراد حاضر در محیط منتقل می‌کند. اگر خانه بزرگی دارید که به دیوار با رنگ سبز درباری آراسته شده است،‌ پیشنهاد می‌کنیم از مبل‌های سفید استفاده کنید تا دیوار سبز‌رنگ شما جلوه بیشتری داشته باشد. نصب شلف دیواری یا قرار دادن تابلو روی دیوار سبز رنگ نیز نمای خیره‌کننده‌ای به وجود می‌آورد. شما می‌توانید برای خرید شلف دیواری، باکس دیواری یا شلف تلویزیون از طریق فروشگاه بلج اقدام کنید.

مبل‌های سبز درباری؛ افزایش دهنده جذابیت دکوراسیون خانه

4. سبز درباری؛ انتخابی درست و هوشمندانه برای آشپزخانه

استفاده از سبز درباری، یکی از انتخاب‌های منحصربه‌فرد و جذاب برای کابینت‌های آشپزخانه محسوب می‌شود و تاثیری مثبتی روی اهالی خانه و مهمان‌ها دارد. شما می‌توانید برای استفاده از این رنگ، کایبنت‌ها را به رنگ سبز درباری آراسته کنید. 

برای ست کردن سایر بخش‌های آشپزخانه با رنگ سبز درباری، به رنگ لوازم پخت‌وپز، پرده‌ها و شیرآلات نیز توجه داشته باشید. پیشنهاد می‌‌کنیم برای آشنایی بیشتر با مکمل‌های این رنگ در دکوراسیون،مقاله  «مکمل رنگ سبز در دکوراسیون» را مطالعه کنید. ما در این مقاله بهترین ترکیب‌های رنگی با سبز را بررسی کرده‌ایم. با استفاده از این مکمل‌ها می‌توانید به‌راحتی آشپزخانه‌ای شیک با رنگ سبز درباری طراحی کنید.

کابینت سبز درباری؛ بهترین رنگ کابینت برای آشپزخانه

5. ‌کاشی‌‌های سبز درباری؛ ایده‌‌ای خاص برای حمام‌ 

حتما نیازی نیست آشپزخانه یا پذیرایی شما آغشته به سبز درباری باشند. درواقع شما می‌توانید این رنگ جذاب را به سرویس بهداشتی ببرید. معمولا برای سرویس بهداشتی و حمام از رنگ سفید یا طوسی استفاده می‌شود که بسیار کلیشه‌ای و تکراری هستند.

با افزودن سبز کله غازی یا سبز درباری به حمام و سرویس بهداشتی خود، دکوراسیونی شیک حتی برای این محیط‌ها بسازید. بهترین ایده برای استفاده از این رنگ، کاشی سبز درباری است. پیشنهاد می‌کنیم از ترکیب کاشی‌های سبز با سفید بهره ببرید تا بخش‌های خاص خانه شما نیز چشم‌نواز باشند. بهترین رنگ‌های مکمل برای سبز درباری در حمام و سرویس بهداشتی، سفید و مشکی هستند. 

کاشی‌های سبز درباری؛ انتخابی خاص برای حمام 

6. پرده‌‌هایی با رنگ سبز درباری؛ تداعی کننده زندگی در قصر

علاوه‌بر مبل‌ها و دیوارها، رنگ سبز درباری برای پرده‌ها نیز قابل استفاده خواهد بود. پرده‌های سبز درباری خانه‌ای مجلل و شیک می‌سازند که یادآور کاخ‌‌ها و قصرها است. خانه‌هایی با پرده سبز درباری، یک پله نسبت به خانه‌‌های دیگر با پرده‌های سفید شیک‌تر هستند.

برای استفاده از این رنگ در پرده‌ها، حتما به تناژ رنگی توجه داشته باشید. برای خانه‌‌هایی که از کاغذ دیواری طرح‌دار استفاده می‌کنند، پرده ساده در مدل‌های کالیفرنیا و هازان پیشنهاد می‌شود. 

7. ترکیب سبز درباری با رنگ‌های مکمل؛ بهترین دکوراسیون برای خانه‌ای چشم‌نواز

تا‌به‌اینجا در مقاله 10 ایده برای دیزاین خانه با سبز درباری، ایده‌هایی خاص و جذاب برای استفاده از رنگ سبز درباری در دکوراسیون منزل را بررسی کردیم. مهم‌ترین نکته برای پیاده‌سازی این ایده‌ها، به‌کار‌گیری رنگ‌های مکمل سبز درباری است. رنگ‌های مکمل برای سبز درباری شامل مشکی، سفید، خردلی، طوسی، خاکستری و آبی درباری می‌شوند. 

با ترکیب این رنگ‌ها نه‌تنها دکوراسیون خانه شما بسیار شیک می‌شود؛ بلکه هارمونی چشم‌نوازی خواهد داشت. نحوه استفاده از ترکیب رنگ‌ها به سلیقه شما بستگی دارد؛ اما پیشنهاد می‌‌کنیم تناسب را رعایت کنید. فراموش نکنید که رنگ غالب در این دکوراسیون باید سبز درباری باشد. 

8. استفاده از فرش سبز درباری؛ کاری تخصصی و لذت‌بخش

تکمیل‌کننده دکوراسیون سبز درباری در پذیرایی جذاب شما، استفاده فرش با همین رنگ است. فرقی نمی‌کند مبل‌های شما سبز درباری تیره هستند یا روشن، فرش به‌هیچ‌وجه نباید تک رنگ باشد. باید از فرش طرح‌دار حاوی رنگ سفید یا مشکی استفاده کنید. فرش تک رنگ، نور محیط را جذب می‌کند و به‌ نوعی روشنایی اطراف را دفع خواهد کرد. 

پیشنهاد می‌کنیم از فرش‌هایی استفاده کنید که با دکوراسیون‌های امروزی سازگاری دارند. اهمیت انتخاب فرش در دکور سبز درباری نسبت به سایر رنگ‌ها بیشتر است؛ زیرا یک انتخاب اشتباه باعث کاهش زیبایی محیط خواهد شد. باتوجه‌به نکاتی که گفتیم، فرش مناسب برای دکوراسیون سبز درباری خانه خود را با دقت و حوصله انتخاب کنید. 

فرش سبز درباری با طرح خاص؛ افزایش جذابیت دکور خانه

9. دیوارکوب و تابلو‌هایی با رنگ سبز درباری نصب کنید

رنگ سبز درباری بسیار خاص است. به  همین خاطر نباید بدون قاعده این رنگ را به کار بگیرید. اگر مبل‌هایی با رنگ سبز درباری دارید،‌ دیگر نباید دیوارها را به این رنگ آغشته کنید؛ زیرا باعث خستگی چشم‌ها می‌‌شود. 

به‌جای دیوارهای سبز، از تابلوهایی به این رنگ بهره ببرید. شما می‌توانید تابلوهای ساده یا چند تیکه‌ را روی دیوار سفید رنگ نصب کنید و از زیبایی آن لذت ببرید. علاوه‌بر تابلو، دیوارکوب‌های متنوعی مانند بشقاب‌های دکوری یا مکرومه در بازار وجود دارند. ترکیب رنگ روشن مکرومه با رنگ تیره سبز درباری، پیشنهاد بسیار جذابی است. 

تابلوها؛ مهم‌ترین بخش برای دکوراسیون با رنگ سبز درباری

10. استفاده از دکوری‌‌ها؛ راهی برای افزایش جلوه دکوراسیون سبز درباری

استفاده از دکوری‌هایی به رنگ سبز درباری، آخرین راهکار به‌کار‌گیری این رنگ در دکوراسیون منزل است. دکوری‌ها جزئیات کوچکی هستند که خانه‌ای زیبا و دلنشین می‌سازند. شما می‌توانید از گلدان‌های سفالی یا شیشه‌ای، آباژور و شمع‌های تزئینی با توجه‌به رنگ قالب در دکوراسیون استفاده کنید. 

این عناصر در رنگ‌های سفید، مشکی، خردلی یا آبی زمانی که با دکوراسیون سبز ترکیب شوند، جلوه رنگ سبز درباری را دوچندان می‌کنند. اگر علاقه‌ای به استفاده از دکوری‌ ندارید، پیشنهاد ما استفاده از مکرومه و دیوارکوب‌ها است. 

استفاده از رنگ سبز درباری در دکوراسیون؛ چالشی جذاب برای طراحی خانه

در این مقاله 10 ایده جذاب و خلاقانه برای استفاده از رنگ سبز درباری در خانه را بررسی کردیم. با کمک این ایده‌ها می‌توانید دکوراسیون خانه خود را بسیار شیک و جذاب طراحی کنید. فرقی نمی‌کند خانه شما بزرگ‌ باشد یا کوچک، با رعایت نکات و تناسب می‌توانید سبز درباری را برای خانه خود به‌کار بگیرید.

آیا تاکنون از رنگ سبز درباری در منزل خود استفاده کرده‌اید؟ از نظر شما، چه رنگ‌هایی برای ست کردن وسایل منزل با این رنگ مناسب است؟ لطفاً نظرها، پیشنهادها و تجربه‌های خود را در زمینه استفاده از این رنگ در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع : -
28
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^