دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم؛ بررسی ۷ ایده جذاب

۶ ایده برای تزیین دیوار پشت تلویزیون با وسایل ساده
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تیم محتوای بلج
چهارشنبه 28 تیر 1402

دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم؟ این سوالی است که برای افراد مختلف در زمان دکوراسیون خانه به وجود می‌آید. معمولا دیوار بالای تلویزیون یک فضای خالی است که اگر به‌خوبی طراحی نشود، محیط منزل را کسل‌کننده یا بی‌نظم نشان خواهد داد. برای تزیین دیوار پشت تلویزیون با وسایل ساده نیازی به اجرای ایده‌های سخت و زمان‌بر نیست. گاهی فقط کافی است دو شلف کوچک برای روح بخشیدن به این فضا استفاده کنید. در این مقاله به بررسی ۷ راهکار ساده، اما خلاقانه برای دیزاین دیوار پشت تلویزیون مدرن، کلاسیک و سایر سبک‌های دکوراسیون می‌پردازیم. پیشنهاد می‌کنیم مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بدانید «بالای تلویزیون چی نصب کنیم». 

۱. بالای تلویزیون چی نصب کنیم؟ شلف دیواری

برای تزیین دیوار پشت تلویزیون با وسایل ساده، شلف دیواری بهترین گزینه است. منظور از شلف دیواری فقط نصب قفسه‌های ساده و یکنواخت بدون هیچ کاربردی نیست. انواع شلف شش ضلعی، مربعی و مثلثی برای تزیین دکوراسیون خانه و محل کار در بازار وجود دارند. با استفاده از شلف علاوه‌بر خالی نبودن دیوار پشت تلویزیون، فضاسازی مناسبی نیز در اختیار خواهید داشت.

با نصب شلف امکان قرار دادن تابلو بدون سوراخ کردن دیوار برای میخ، قرار دادن گلدان، کتاب و نگهداری وسایلی مثل سی‌دی و لوازم مربوط به تلویزیون وجود دارد. به‌این‌ترتیب نیازی به خرید میز تلویزیون بزرگ با کشوهای متعدد نیز نخواهید داشت. با خرید میز تلویزیون ساده و شیک هم قیمت مناسب‌تری برای وسایل خانه پرداخت می‌کنید و هم فضای کمتری نسبت به میز تلویزیون کشودار اشغال خواهد شد. با این تفاسیر نصب شلف یکی از راهکارهای تزیین دیوار پشت تلویزیون با وسایل ساده است. 

نصب شلف؛ ایده ای ساده و چند‌کاربردی برای دیزاین دیوار پشت تلویزیون

2. نصب تابلو بالای تلویزیون؛ ساده‌ترین راه تزیین دیوار پشت تلویزیون

نصب تابلو برای بالای تلویزیون یکی از پاسخ‌های ایده‌آل برای سوال «بالای تلویزیون چی بزنیم» به‌ شمار می‌رود. تابلوهای مختلفی برای تزیین دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد، اما تابلوهای دکوراتیو برای دیوار پشت تلویزیون مدرن از محبوب‌ترین وسایل تزیینی محسوب می‌شوند. برخی از تابلوهای دکوراتیو به حالت چند‌تکه هستند که از آن‌ها برای تزیین دیوار پشت تلویزیون می‌توان کمک گرفت. اگر فضای اطراف تلویزیون خالی به نظر می‌رسد با خرید استند گل می‌توانید جذابیت آن را دو‌چندان کنید.

ترکیب تابلوهای مینیمال با میز تلویزیون مدرن یک ایده عالی برای اجرای دکور بالای تلویزیون به سبک مدرن و مینیمال است. این سبک طراحی را با استفاده از وسایل دکوراتیو به رنگ خنثی مثل طوسی، استخوانی و بژ تکمیل کنید.

نصب تابلو بالای تلویزیون؛ یک راهکار تزیین دیوار پشت تلویزیون با وسایل ساده

۳. برای دکور پشت تلویزیون از استیکرهای دیواری کمک بگیرید

دیوار پشت تلویزیون را چگونه تزیین کنیم؟ یک پاسخ متفاوت به این سوال استفاده از انواع پوستر دیواری است. طراحی پشت تلویزیون بیشتر از قسمت‌های دیگر خانه در دید افراد قرار می‌گیرد؛ بنابراین این پوستر و استیکرهای مورد‌علاقه‌تان برای تزیین دیوار پشت تلویزیون با وسایل ساده استفاده کنید. 

طرح، رنگ و مدل استیکرهای دیواری را می‌توانید متناسب با دکوراسیون کلی منزلتان انتخاب کنید. معمولا برای دکور پشت تلویزیون از استیکرهای ساده و مینیمال استفاده می‌کنند تا فضای خانه را جذاب‌تر و مدرن‌تر نشان دهند. با خرید استیکر دیواری برای دکوری پشت تلویزیون با کمترین هزینه تنوع بی‌نظیری در محیط منزلتان ایجاد خواهید کرد. همچنین شما می‌توانید از میز تلویزیون دیواری برای افزایش جذابیت بصری کمک بگیرید. با‌ این کار علاوه‌بر زیبا‌سازی، فضا را بهینه خواهید کرد.

بالای تلویزیون چی نصب کنیم؟ پوسترهای مورد‌علاقه و متناسب با سبک طراحی 

۴. کاغذ دیواری‌های طرح‌دار؛ متداول‌ترین ایده برای تزیین دیوار پشت تلویزیون با وسایل ساده

در سال‌های اخیر معمولا در خانه‌های مدرن از چند نوع کاغذ دیواری استفاده می‌شود. کاغذ دیواری با رنگ‌های مختلف موجب ایجاد فضایی‌ مدرن‌تر و زیباتر در خانه خواهد شد. نصب کاغذ دیواری متداول‌ترین ایده برای دیوار پشت تلویزیون است که در دسترس همه افراد نیز قرار دارد. کاغذهای ساده‌ای که پشت شلف دیواری تلویزیون قرار می‌گیرند، فضا را مینیمال خواهند کرد. 

معمولا در دیوار پشت تلویزیون از کاغذ دیواری با طرح‌های ساده استفاده می‌کنند. طرح‌های ساده در دکور پشت تلویزیون چشم را کمتر خسته می‌کند و موجب آرامش چشم می‌شود. نصب کاغذ دیواری روی دیوار پشت تی وی در لیست جدیدترین طراحی دیوار پذیرایی قرار می‌گیرد؛ به‌شرط آنکه از طرح‌های مدرن و خاصی استفاده کنید.

نصب کاغذ دیواری طرح‌دار؛ ایده دکوراسیون بالای تلویزیون

۵. سنگ‌های آنتیک؛ طراحی چشمگیر دیوار پشت میز تلویزیون

در طراحی دیوار پشت تلویزیون خانه‌های لوکس معمولا از سنگ‌های آنتیک و طرح‌دار استفاده می‌کنند. سنگ‌های درخشانی که جلوه بی‌نظیری به اصلی‌ترین بخش خانه هدیه می‌دهند و موجب مدرن‌تر شدن فضای خانه می‌شوند. در برخی از طرح‌ها نورپردازی خاص و ویژه‌ای روی سنگ‌های آنتیک انجام می‌شود که درخشش آن‌ها را دوچندان خواهد کرد. 

۶. چوب ترمو؛ مدرن‌ترین ایده برای دکور پشت تلویزیون

با‌توجه به ابعاد استاندارد میز تلویزیون می‌توانید دیوار پشتی آن را با چوب ترمو تزیین کنید. افرادی که عاشق طبیعت هستند، برای تزیین دکور پشت تلویزیون می‌توانند از چوب‌های طرح‌دار استفاده کنند. طرح چوب با متریال مختلف برای تزیین دیوار پشت تلویزیون وجود دارد. به‌عنوان مثال چوب راش، بلوط، بامبو طرح‌های زیبا و منحصربه‌فردی دارند که جلوه زیبایی به فضای داخلی خانه می‌بخشند. فقط برای نصب ورقه‌های چوبی تزیینی باید از افراد متخصص کمک بگیرید تا ظرافت کار حفظ شود.

نصب چوب ترمو یکی از پاسخ‌های سوال «بالای تلویزیون چی بزنیم» به‌ شمار می‌رود. این وسایل همچنین ایده مناسبی برای ایجاد قاب و تابلو پشت تلویزیون هستند. قرار دادن تصاویر خانوادگی میان لایه‌های چوبی پشت دیوار تلویزیون باعث افزایش صمیمیت و حس سرزندگی فضا نیز می‌شود. 

۷. برای بزرگ‌تر شدن فضا دیوار پشت تلویزیون را با آینه تزیین کنید

اگر همچنان با سوال «دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم؟» مواجه هستید، از یک آینه دیواری جدید کمک بگیرید. در واقع تزیین دیوار پشت تلویزیون با آینه برای فضاهای کوچک توصیه بسیار خوبی خواهد بود. آینه با انعکاس نور باعث دل‌بازتر شدن محیط خانه می‌شود. زمانی‌ که از آینه به‌عنوان دکور پشت دیوار تی وی استفاده می‌کنید، دکور خانه را با رنگ‌های روشن انتخاب کنید. با این کار یک خانه نقلی را به محیطی بزرگ و جذاب تبدیل خواهید کرد.

طراحی دکوراسیون و  پشت میز تلویزیون با استفاده از محصولات تزیینی متنوع

تزیین دیوار پشت تلویزیون با وسایل ساده امکان پذیر خواهد بود. از آینه و چوب ترمو گرفته تا شلف‌های دیواری کاغذهای طرح‌دار، همه و همه باعث افزایش جذابیت دکوراسیون داخلی منزل می‌شوند. اگر فضای کوچکی در اختیار دارید، آینه گزینه مناسبی خواهد بود. با‌این‌حال اگر به دکوراسیون مدرن علاقه دارید، چوب ترمو را امتحان کنید. کاغذهای دیواری نیز از سال‌های قبل مورد‌توجه افراد بوده‌اند. در واقع برای داشتن دکور تلویزیون ساده و شیک نیازی به پرداخت هزینه‌های گزاف نیست؛ بلکه با کمی خلاقیت و تهیه محصولات کم هزینه می‌توانید بهترین فضا را بسازید. شما به سوال «دیوار پشت تلویزیون را چگونه تزیین کنیم» چه پاسخی می‌دهید؟ ایده‌های خود را در بخش نظرات با ما و مخاطبان به اشتراک بگذارید.

215
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^