7 ایده کاربردی و جذاب برای چیدمان سوئیت بدون اتاق خواب

ایده‌های کاربردی و جذاب برای چیدمان سوئیت بدون اتاق خواب
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تحریریه بُلج
چهارشنبه 25 آبان 1401

آیا شما نیز برای چیدمان دکوراسیون خانه‌های بدون اتاق خواب دچار مشکل شده‌اید و نمی‌دانید دکور این سوئیت‌ها را چگونه بچینید؟ چیدمان سوئیت بدون اتاق خواب به‌نظر بسیار چالش بر‌انگیز است. بیشتر افراد تصور می‌کنند دانش و هنر دکوراسیون داخلی فقط برای خانه‌های بزرگ عملی می‌شود و کاربرد دارد؛ درصورتی‌که محدودیت بیشتر، ممکن است خلاقیت بیشتری را هم ایجاد کند. چیدمان دکوراسیون سوئیت‌های بدون اتاق خواب نیز، پتانسیل بسیاری برای اجرای ایده‌های کاربردی و جذاب دارد، فقط کافی است کمی خلاقیتتان را به‌کار بگیرید و وسایل را هوشمندانه بچینید.

پس نگران نباشید؛ برای تفکیک فضا در خانه‌های بدون اتاق خواب هم می‌توان چاره‌ای اندیشید! در ادامه قصد داریم راه‌های مختلفی که به کمک آن‌ها می‌توان تغییر دکوراسیونی جذاب در این مدل خانه‌ها ایجاد کرد را بررسی کنیم؛ پس این مقاله را از دست ندهید. 

1- پارتیشن شیشه؛ ایده‌ای خاص در طراحی چیدمان خانه بدون اتاق خواب

پارتیشن‌های شیشه‌ای بهترین گزینه برای دکوراسیون سوئیت های کوچک و نقلی هستند، زیرا نور را به‌خوبی عبور می‌دهند و فضا را بزرگ‌تر و دلباز‌تر می‌کنند. به‌همین دلیل خانه شما کوچک و بدون اتاق خواب است که مجبور به استفاده از تخت خواب تاشو هستید، پارتیشن‌های شیشه‌ای مات انتخابی لوکس و ایده‌آل برای تفکیک سرویس‌بهداشتی و حمام از یکدیگر است. یکی از ویژگی‌های بسیار مهمی که پارتیشن‌های چوبی دارند این است که هیچ فضای اضافی را در منزل اشغال نمی‌کنند. 

پارتیشن شیشه؛ ایده‌ای خاص در طراحی چیدمان خانه بدون اتاق خواب

2- پرده؛ یک راه ساده برای تقسیم فضای خانه بدون اتاق خواب

استفاده از پرده برای تقسیم فضا و چیدمان سوئیت بدون اتاق خواب ساده‌ترین ایده است. البته این روش در گذشته‌های دور هم در خانه‌های بزرگ‌ترهای ما مرسوم بود و از آن به‌عنوان عامل جداکننده فضاها استفاده می‌کردند. در استفاده از این ایده باید بسیار خلاقانه عمل کنید درغیر‌این‌صورت ممکن است جلوه زیبایی نداشته باشد. البته اگر در خانه بدون اتاق خواب خود از مبل تختخواب شو استفاده می‌کنید، دیگر نیازی به استفاده از پرده برای تفکیک فضا نخواهد بود. دراین‌صورت می‌توانید سایر اجزای اتاق خواب را در قسمتی از سالن قرار داده و از ایده‌های دیگری برای تفکیک فضا استفاده کنید. 

پرده؛ یک راه ساده برای تقسیم فضای خانه بدون اتاق خواب

3- پارتیشن چوبی؛ انتخابی ایده‌آل برای دکوراسیون سوئیت بدون اتاق خواب

وقتی صحبت از چیدمان سوئیت بدون اتاق خواب می‌‌شود، تاثیر استفاده از جداکننده‌ها یا پارتیشن‌های چوبی را نمی‌توان نادیده گرفت. در واقع وقتی قصد داریم به طراحی دکوراسیون خانه بدون اتاق خواب بپردازیم بهتر است، مرزهایی برای ایجاد فضاهای گوناگون با کاربرد متفاوت ایجاد کنیم. برای طراحی داخلی خانه‌های بدون اتاق خواب، استفاده از پارتیشن‌های چوبی، بهترین گزینه محسوب می‌شود. زیرا استفاده از آن انرژی مثبتی را در خانه به وجود می‌آورد. در این میان اگر کمی خلاق باشید، به‌سادگی می‌توانید با خرید یک پارتیشن خانگی ارزان و مقرون‌به‌صرفه زیبایی فضای خانه خود را چند برابر کنید. 

پارتیشن چوبی؛ انتخابی ایده‌آل برای دکوراسیون سوئیت بدون اتاق خواب

4- استفاده هوشمندانه از دیوارهای کشویی در دکوراسیون سوئیت‌های بدون اتاق

دیوارهای کشویی هم ایده خلاقانه دیگری برای دکوراسیون خانه های کوچک 40 متری یا سوئیت‌های بزرگ‌تر است. این دیوارها بدون اینکه فضای قابل‌توجهی را اشغال کنند، به‌زیبایی فضاهای مختلف خانه را از یکدیگر تفکیک می‌کنند. کافی است چند باکس ریلی تهیه کنید و آن‌ها در قسمت‌های مختلف خانه قرار دهید. در‌این‌صورت با قرار دادن میز کامپیوتر، تخت و کمد لباس در قسمتی از خانه، می‌توانید اتاق خوابتان را از اتاق نشیمن تفکیک کنید. 

استفاده هوشمندانه از دیوارهای کشویی در دکوراسیون سوئیت‌های بدون اتاق

5- دست سازه‌های چوبی جذابیت فضای سوئیت بدون اتاق خواب را چند برابر می‌کنند

در چیدمان سوئیت بدون اتاق خواب همه‌چیز را به همین تغییرات کوچکی که ذکر کردیم ختم نکنید. برای طراحی دکوراسیون خانه‌های بدون اتاق خواب باید کمی هوشمندی و خلاقیت را چاشنی کار خود کنید تا جلوه خوبی را در محیط خانه خود به‌وجود آورید. اگر خلاق بالایی داشته باشید، به‌‌راحتی خودتان با مهارت دستتان از چوب المان‌های زیبایی می‌سازید. به‌عنوان مثال می‌توانید از یک کتابخانه چوبی به‌جای پارتیشن استفاده کنید. این روش یک ایده کاربردی و مقرون‌به‌صرفه‌تر از پارتیشن است که در هر قسمتی از خانه می‌توانید به‌راحتی آن را به‌کار ببرید. 

کتابخانه چوبی به‌جای پارتیشن؛ ایده‌ای خاص برای دکوراسیون سوئیت بدون اتاق

6- به‌کار بردن نورپردازی، رنگ و بافت‌های متفاوت؛ ایده‌ای خلاقانه برای سوئیت بدون اتاق

یکی از راه‌های تفکیک فضای مشترک استفاده از نورپردازی‌های متفاوت است. این تکنیک در چیدمان سوئیت بدون اتاق خواب بسیار کاربردی و راحت است. تفاوت در نورپردازی باعث می‌شود ذهن ما به‌راحتی فضاها را از هم جدا کند. مثلا می‌توانید با کم‌نور کردن یا پرنور کردن قسمت‌های مختلف خانه روی وجه تمایز آن‌ها تاکید کنید. هم‌چنین اگر یک میز ناهارخوری دارید با اضافه کردن یک لوستر مینیمال و ظریف در بالای آن، می‌توان فضای آن را از بقیه خانه جدا کنید.

از رنگ‌ها و بافت‌های مختلف نیز می‌توان برای جدا کردن فضاهای مختلف در خانه استفاده کرد. مثلا تغییر متریال در کف، سقف و دیوار وجه تمایزی خوبی برای تفکیک بخش‌های مختلف خانه است. هرچه کنتراست رنگ بیشتر باشد خاصیت جداکنندگی آن هم بیشتر می‌شود. برای داشتن اتاق خواب مینیمال یا دکوراسیونی ساده نیز، استفاده از بافت را کنار بگذارید و فقط با رنگ‌های نزدیک به‌هم دکوراسیون فضا را تکمیل کنید. 

به‌کار بردن نورپردازی، رنگ و بافت‌های متفاوت؛ ایده‌ای خلاقانه برای سوئیت بدون اتاق

7- از هیچ فضای مرده و قسمتی از خانه بدون اتاق خواب غافل نشوید

در خانه‌های کوچک هر فضای به‌ظاهر بی‌استفاده‌ای ممکن است کاملا کاربردی باشد. مثلا کنج‌های اتاق یا فضای بالای شوفاژ ممکن است برای نصب یک قفسه یا یک سطح چوبی به کار رود. با‌دقت به فضای خانه خود توجه کنید. از خودتان بپرسید چطور می‌توانم یک مکان برای کتاب‌هایم پیدا کنم؟ یا اینکه چطور فضای فرورفته در گوشه اتاق را به بهترین شکل به‌کار گیرم؟ برای دکوراسیون خانه بدون اتاق خواب نیاز دارید تا ذهن خود را باز بگذارید. اجرای ایده‌های خلاقانه در فضاهای مرده و بلااستفاده، سریع به ذهن نمی‌رسند؛ بنابراین برای پیدا کردن ایده‌های مناسب بیشتر فکر کنید تا دکوراسیونی خارق‌العاده با فضا و وسایل در اختیارتان خلق کنید.

استفاده از فضاهای مرده؛ ایده‌ای کاربردی برای خانه‌های بدون اتاق خواب

با پارتیشن‌های چوبی بلج، فضایی منحصر‌به‌فرد در سوئیت خود خلق کنید

همه موارد ذکر شده در این مقاله روش‌های مناسب و ایده‌های خلاقانه‌ای هستند که با کمک آن‌ها می‌توانید یک خانه کوچک و بدون اتاق خواب را سروسامان دهید. برای چیدمان سوئیت بدون اتاق خواب استفاده از پارتیشن بهترین و به‌صرفه‌ترین ایده است. پارتیشن‌های چوبی علاوه‌بر سبکی و قابل حمل بودن، هزینه بسیار کمی دارند و تا مدتی که در این خانه زندگی می‌کنید، روش مناسبی برای تفکیک فضا خواهند بود. فروشگاه اینترنتی بلج این امکان را فراهم آورده است تا با مشاهده مدل‌های مختلف پارتیشن و مقایسه قیمت‌ها در این سایت، بهترین مدل پارتیشن را برای خود انتخاب کنید.

به نظر شما چه روش‌های دیگری وجود دارند که در کنار اقتصادی و مقرون به‌صرفه بودن، ایده خوبی برای خانه‌های بدون اتاق خواب به‌شمار روند؟ 

3
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^