5 نکته مهم انتخاب مبل برای خانه های کوچک

راهنمای خرید مبل برای خانه های کوچک
زمان مطالعه: 4 دقیقه
تحریریه بُلج
جمعه 1 اردیبهشت 1402

آیا شما نیز برای چیدمان مبلمان خانه خود چالش دارید؟ باید به شما بگوییم که متراژ کم خانه نمی‌تواند شما را در چیدمان دکوراسیون منزل محدود کند؛ زیرا راهکارهایی وجود دارد که می‌توانید توسط آن‌ها بهترین فضا را برای خود خلق کنید. معمولا هنگام طراحی فضاهای کوچک با موضوعات متعددی مواجه می‌شوید اما مطمئنا یکی از مهم‌ترین آن‌ها انتخاب بهترین مبل برای خانه های کوچک است. در انتخاب مبل مناسب خانه کوچک باید به نکاتی مهمی توجه کرد. ما در این مقاله 5 مورد از مهم‌ترین این نکات را ذکر کرده‌ایم که قطعا با مطالعه آن‌ها دیگر نگران متراژ کم خانه خود هنگام خرید مبلمان نخواهید بود. 

1. توجه ابعاد مبل ها؛ کلیدی‌ترین نکته هنگام خرید مبلمان آپارتمان کوچک

در نظر گرفتن ابعاد استاندارد مبلمان بر اساس فضای منزل شما از اهمیت بالایی برخوردار است. متاسفانه هرگونه اشتباه در انتخاب اندازه مناسب مبلمان، ممکن است هزینه‌ هنگفتی را به شما تحمیل کرده و از خریدتان پشیمان کند. شما باید ابعاد مبلمان را با اندازه‌ درب ورودی و راه‌پله‌ها مطابقت دهید تا هنگام انتقال آن به داخل خانه نیز با هیچ‌گونه مشکلی مواجه نشوید.

هم‌چنین باید هنگام انتخاب و خرید میز عسلی جدید و شیک نیز به ابعاد توجه داشته باشید؛ زیرا ابعاد میز عسلی؛ علاوه‌بر اینکه باید با ابعاد مبلمان متناسب باشد، بلکه باید باید تناسبی نیز با متراژ خانه داشته باشد. برای خانه‌هایی که متراژ کمی دارند توصیه می‌شود، سراغ مبلمان سلطنتی یا راحتی با ابعاد بسیار بزرگ نروید. این مبلمان نه‌تنها مناسب خانه‌های کوچک نیستند، بلکه با قرارگیری در این خانه‌ها، فضای منزل به‌شدت گرفته و دلگیر خواهد شد. بدین ترتیب حس خوشایندی نیز به اعضای خانواده و مهمان‌ها منتقل نخواهد شد. 

توجه ابعاد مبل ها؛ کلیدی‌ترین نکته هنگام خرید مبلمان آپارتمان کوچک

2. خرید مبلمان تخت‌خواب شو؛ بهترین مبل راحتی برای خانه های کوچک

یکی از انتخاب‌های مناسب مبلمان برای خانه‌هایی با ابعاد کوچک، مبل تختخواب‌شو است. مبلمان تختخواب شو فضایی دلنشین را برای نشستن ایجاد می‌کنند و هم‌چنین این طرح مبلمان، به‌راحتی به‌تخت خواب تبدیل می‌شوند. بدین ترتیب انتخابی ایده‌آل برای فضای کوچک به شمار می‌روند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم اگر فضای اتاق خواب شما کوچک است و تمایل دارید وسایل بیشتری را در فضای اتاق قرار دهید، بهتر است از مبلمان تختخواب‌شو استفاده کنید.

با استفاده از مبلمان تختخواب‌شو هم در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده‌اید و هم فضای بیشتری برای گذاشتن سایر وسایل در اختیار خواهید داشت. سپس با خرید یک میز جلو مبلی جدید نیز می‌توانید، دکوراسیون فضای نشیمن یا پذیرایی خود را تکمیل‌تر کنید. 

خرید مبلمان تخت‌خواب شو؛ بهترین مبل راحتی برای خانه های کوچک

3. مبل ال کوچک و کمجا؛ انتخابی ایده‌آل برای خانه‌های کوچک و نقلی

امروزه با گسترش آپارتمان نشینی و کوچک شدن خانه‌ها، دیگر خبری از چیدمان پذیرایی به‌وسیله ست‌های بزرگ مبلمان و میز ناهارخوری نیست! در واقع اکثر دکوراسیون‌ها به سمت سبک‌های ساده و مینیمال پیش رفته‌اند. از این رو در طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک، مبلمان مدرن و راحتی L شکل بیش از پیش مورد‌استقبال عموم افراد قرار گرفته‌اند.

مبلمان ال به دلیل داشتن شکل مخصوص به خود، دیواره‌ایی کوچک ایجاد می‌کند که می‌توان از آن در چیدمان پذیرایی منزل استفاده‌های مفیدی کرد. البته توجه داشته باشید که به دلیل مدل خاص مبلمان L، نحوه چیدمان آن از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بنابراین باید حواستان باشد تا باعث کوچک‌تر دیده شدن و بسته شدن فضای پذیرایی نشود. با انتخاب مدل مبل ال برای خانه های کوچک،فضای کافی برای قرار دادن، میز کنسول، بوفه و میز ناهارخوری نیز خواهید داشت. 

مبل ال کوچک و کمجا؛ انتخابی ایده‌آل برای خانه‌های کوچک و نقلی

4. مبلمانی با رنگ‌های روشن؛ زیباترین ایده برای داشتن خانه‌ای دلباز و دلنشین

رنگ‌های روشن در هر نقطه از فضای خانه که به‌ کار برده شوند، فضایی دلباز ایجاد کرده و با زیبایی خود ظاهری چشم‌نواز به محیط می‌بخشند. استفاده از رنگ‌های روشن در طیف رنگی مختلف نیز، انتخابی ایده‌آل برای خانه‌های کوچک محسوب می‌شود. رنگ‌های روشن در مبلمان، فضایی زیبا و دلنشین در سالن پذیرایی خانه‌های کوچک ایجاد کرده و به بزرگ‌تر دیده شدن فضا نیز کمک می‌کنند. البته استفاده از رنگ روشن برای مبلمان نیاز به کمی شجاعت دارد. زیرا امکان لک شدن آن‌ها بسیار بالا است؛ خصوصا در خانه‌هایی که فرزند کوچک دارند.

خرید انواع مبل تخت خواب شو جدید

زمانی که مبلمان رنگ روشن را برای طراحی داخلی خانه انتخاب می‌کنید، برای اینکه بتوانید فضایی پویا را به نمایش بگذارید، از کاغذ دیواری استفاده کنید. به‌عنوان مثال در چیدمان پذیرایی مستطیل باریک، به دلیل کوچک به‌نظر رسیدن فضا، به کار بردن کاغذ دیواری با طراحی‌ خطوط عمودی همراه مبلمان رنگ روشن، به فضا عمق بیشتری می‌دهد. در نتیجه باعث می‌شود که فضای منزل شما بزرگ‌تر از آنچه که هست، به‌نظر برسد. 

مبلمانی با رنگ‌های روشن؛ زیباترین ایده برای داشتن خانه‌ای دلباز و دلنشین

5. انتخاب مبل‌هایی با طراحی ساده؛ زیبایی نهفته در سادگی

مهم‌ترین اصل چیدمان دکوراسیون در خانه کوچک، پرهیز از شلوغی و تجمع وسایل است. این اصل هنگام انتخاب مبلمان نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود. اگر اتاق پذیرایی کوچکی دارید، مبل‌هایی با رویه‌ای از طرح‌های شلوغ، فضا را شلوغ‌تر و بی‌نظم‌تر نشان می‌دهد. هم‌چنین وجود انحنا و پیچ‌وخم‌های بسیار در مبل، باعث شلوغ دیده شدن فضای خانه خواهد شد؛ بنابراین مبل‌هایی با پارچه‌های ساده و بدون طرح یا با طرح‌های خلوت و ساده بهترین انتخاب در خانه‌های کوچک محسوب می‌شوند.

اگر به مبلمان شلوغ و با طراحی‌های فانتزی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم یک مبل تکی یا یک صندلی کوچک با طراحی شلوغ را برای دکور فرورفتگی دیوار در خانه‌تان در نظر بگیرید. استفاده از یک کتاب‌خانه کوچک و چند گلدان در کنار این مبل تک نفره، فضایی دل‌انگیز را در گوشه‌ای از خانه شما ایجاد خواهد کرد. از این فضا می‌توانید برای استراحت و هم‌چنین کتاب خواندن استفاده کرده و از بودن در آن محیط لذت ببرید.

انتخاب مبل‌هایی با طراحی ساده؛ زیبایی نهفته در سادگی

بلج؛ انتخابی مطمئن برای خرید مبلمان مناسب خانه های کوچک

در این مقاله 5 ایده در انتخاب مبلمان برای خانه های کوچک به شما معرفی کردیم. در نهایت پس از ذکر این 5 ایده به شما توصیه می‌کنیم که برای انتخاب مبل مناسب خانه کوچک بهتر است سادگی وسایل را در اولویت قرار دهید. در نهایت نیز توجه داشته باشید که با تقسیم‌بندی محیط خانه به‌نحوصحیح، می‌توانید کمک بزرگی به زیبایی دکوراسیون خود کنید.

چنانچه قصد خرید مبلمان و صندلی برای خانه کوچک خود دارید، پیشنهاد می‌کنیم سری به فروشگاه بلج بزنید. در فروشگاه بلج می‌توان انواع صندلی و مبل جمع و جور برای خانه های کوچک را مشاهده کرد. کیفیت فوق‌العاده و قیمتی‌ مقرون‌به‌صرفه را با خرید از ما تجربه کنید.

54
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^