6 ایده منحصربه‌فرد برای چیدمان دکوراسیون اتاق دانش آموزان

ایده های ناب برای چیدمان دکوراسیون اتاق دانش آموز
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تحریریه بُلج
پنجشنبه 12 آبان 1401

آیا می‌دانستید چه عواملی باعث می‌شوند تا فرزند شما در خانه برای انجام تکالیف خود میل و رغبت نشان دهد؟ یکی از مهم‌ترین عوامل دکوراسیون اتاق دانش آموزان است.

یکی از عواملی که باعث می‌شود فرزندان شما تمایل بیشتری به انجام تکالیف مدرسه و وقت گذراندن در اتاق خواب خود را داشته باشند دکوراسیون منحصربه‌فرد و مورد علاقه آن‌ها در اتاق خوابشان است. به‌همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند دکوراسیون اتاق خواب آن‌ها را به نحوی طراحی کنید که برای فرزندانتان جذابیت بیشتری داشته و از ماندن در اتاق احساس لذت و هیجان کنند.

اگر در فصل مدارس هستید و فرزندی دارید که به مدرسه می‌رود سعی کنید چیدمان دکوراسیون اتاق او را به نحوی انجام دهید که همه المان‌ها و وسایل در جهت تشویق او به انجام امور مدرسه و درس‌هایش باشد. برای آشنایی با ایده‌های ناب چیدمان اتاق دانش آموزان نیز، این مقاله راهنمای خوبی برای شما خواهد بود. 

1- انتخاب یک میز تحریر با ارتفاع مناسب برای اتاق دانش آموزان

انتخاب و خرید یک میز تحریر یکی از ملزومات و ضروریات دکوراسیون اتاق دانش آموزان است. میزهای تحریر در انواع مختلف در بازار موجود هستند که در خرید آن‌ها باید به ارتفاع مناسب آن توجه بسیاری داشته باشید. یک میز با ارتفاع مناسب سبب می‌ شود تا فرزند دانش آموز شما تسلط کافی به کتاب و دفتر خود داشته باشد.

برای انتخاب طرح و رنگ میز اتاق دانش آموزان نیز، به آن‌ها اجازه اظهار‌نظر دهید. حتما توجه داشته باشید که فرزند نوجوان شما خواسته‌ها و سلیقه‌های خاص خودش را دارد، پس به او اجازه دهید که خودش لوازم اتاقش را انتخاب کند. به یاد داشته باشید که همواره قرار نیست یک میز مناسب با هزینه بالا فراهم شود، بلکه می‌‌توانید از تورفتگی‌‌ها و فضاهای اضافه اتاق استفاده کرده و با نصب یک طبقه چوبی این قسمت را به یک میز مناسب و وسیع تبدیل کنید.

انتخاب میز تحریر با ارتفاع و ابعاد مناسب برای چیدمان اتاق دانش آموزان

2- فضایی مناسب برای وسایل دانش آموزان در اتاق در نظر بگیرید

قرار دادن اصولی و صحیح وسایل دانش‌آموزان در اتاق خواب اهمیت بسیاری دارد. یکی از دلایل فراری بودن کودکان از نوشتن و انجام تکالیف در اتاق خواب، بی‌نظمی و نامرتبی فضا است؛ بنابراین بهتر است همه چیز در جای مناسبی قرار داشته باشد تا سبب تمرکز فرزندتان شود.

اگر اتاق خواب دانش آموزان از مساحت کافی برای قرار دادن کمدها و سرویس خواب برخوردار باشد چندان برای نظم بخشیدن به فضا مشکل نخواهید داشت. اما معضل تازه هنگامی آغاز می‌‌شود متراژ اتاق فرزندتان کم باشد. در‌ این‌ صورت پیشنهاد می‌شود برای دکوراسیون اتاق دانش آموزان با متراژ کم، از تخت‌خواب و میز تحریر تاشو استفاده کنید. علاوه‌بر این، برای چیدمان و قرار دادن بهتر وسایل در اتاق خواب دانش آموزان می‌توانید از باکس‌ها و شلف‌های دیواری نیز استفاده کنید. با نصب باکس‌‌های چوبی هم فضای مناسبی برای قرار دادن وسایل ایجاد می‌کنید و هم موجب زیبایی بیشتر دیوارهای یکنواخت و بی‌ روح می‌شوید. 

استفاده از شلف و باکس دیواری در چیدمان اتاق دانش آموزان

3- کتابخانه؛ جز جدا‌نشدنی در دکوراسیون اتاق دانش آموزان

وجود کتابخانه در کنار میز تحریر از اصول مهم در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب دانش آموزان است. با‌توجه‌به اینکه رنگ و طرح کتابخانه روی طراحی دکوراسیون اتاق فرزند شما تاثیرگذار است؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در هنگام خرید کتابخانه برای اتاق کودکتان دقت و حساسیت لازم را به خرج دهید.

به یاد داشته باشید که ظاهر کتابخانه باید با سن فرزندتان تناسب داشته باشد تا سبب جلب توجه و علاقه او شود. اگر فرزندتان به تازگی وارد مدرسه شده و به این ترتیب باید سال‌های طولانی را به مطالعه و درس خواندن اختصاص دهد؛ بنابراین بهتر است کتابخانه‌ای برای او در نظر بگیرید که در طول سال‌های تحصیلش یا حتی بعد از آن مفید و کاربردی محسوب شود. حتی اگر فضای بزرگی برای قرار دادن یک کتابخانه ندارید، می‌توانید از باکس‌ها و شلف‌ها به سادگی به‌عنوان کتابخانه و قفسه کتاب استفاده کنید تا نظم کاملی در دکوراسیون اتاق فرزندتان برقرار شود. 

کتابخانه؛ جز جدا‌نشدنی در دکوراسیون اتاق دانش آموز

4- انتخاب رنگ مناسب؛ از تاثیرگذارترین عوامل در دکوراسیون اتاق دانش آموزان

رنگ‌ها تاثیر به‌سزایی در دکوراسیون فضای اتاق دانش آموزان دارند. شما با انتخاب ترکیب رنگ مناسب برای طراحی اتاق فرزندتان، می‌توانید انگیزه او برای مطالعه درس‌هایش را افزایش دهید. انتخاب رنگ برای دکوراسیون اتاق دانش آموز تا حد بسیاری به روحیات او بستگی دارد. اما به‌طورکلی بیشتر روان‌شناسان و طراحان داخلی برای دکوراسیون اتاق خواب دانش آموزان، رنگ‌های ملایم و شاد را پیشنهاد می‌کنند؛ بنابراین دور رنگ‌های تیره و دلگیر را خط بکشید. بهترین رنگ‌ها برای اتاق دانش آموزان رنگ‌های آبی ملایم، صورتی كمرنگ، ياسی، كرمی و سفيد است.

انتخاب رنگ مناسب؛ از تاثیرگذارترین عوامل در دکور اتاق دانش آموزان

اگر قصد خرید تخت خواب یک نفره ارزان و قیمت مناسب برای فرزند خود دارید، به لینک درج شده مراجعه کرده و مدل‌های متنوعی از تخت‌خواب کودک، نوجوان بزرگسال را مشاهده کنید. 

5- برای اتاق فرزند دانش آموز خود یک صندلی مطالعه راحت تهیه کنید

به‌نظر شما یک صندلی مطالعه خوب و راحت برای دکوراسیون اتاق دانش آموزان، باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ طول و عرض و فرم صندلی مطالعه باید سایز و حالت استانداری داشته باشد تا فرزند شما هنگام نشستن طولانی مدت روی آن، احساس راحتی داشته باشد و آسیبی به مهره‌های گردن و کمر او وارد نشود. هم‌چنین بهترین صندلی برای مطالعه دانش آموزان، محصولی است که ارتفاع مناسبی نیز داشته باشد تا پای آن‌ها به‌ آسانی با سطح زمین تماس پیدا کند.

تهیه یک صندلی مطالعه خوب و راحت برای دکوراسیون اتاق خواب دانش آموزان

6- وجود نور مناسب و کافی؛ یکی از مهم‌ترین عوامل در دکوراسیون اتاق دانش آموزان

مطالعه و انجام تکالیف، نیز به نور کافی دارد و کمبود نور در طولانی مدت باعث آسیب بینایی و چشمان فرزندتان خواهد شد. به‌همین دلیل توصیه می‌کنیم به نورپردازی اتاق فرزند دانش آموز خود، بسیار اهمیت دهید. در نورپردازی اتاق خواب فرزندانتان سعی کنید از ترکیب نورهای سفید و زرد استفاده کنید چرا که نور زرد به‌ تنهایی فضایی دلگیر ایجاد خواهد کرد و نور سفید نیز چشمان آن‌ها را اذیت می‌‌کند. هم‌چنین یک میز تحریر برای اتاق کوچک یا بزرگ فرزندتان در نظر گفته و یک چراغ مطالعه مناسب روی آن قرار دهید. بدین ترتیب کودک شما هنگام مطالعه دید و تسلط کافی روی نوشته‌های کتاب و دفتر خود دارد.

وجود نور مناسب و کافی؛ یکی از مهم‌ترین عوامل در دکوراسیون اتاق خواب دانش آموزان

خرید میز و صندلی مناسب برای دکوراسیون اتاق دانش آموزان در فروشگاه بلج

در این مطلب سعی کردیم اصلی‌ترین و مهم‌ترین اصول چیدمان دکوراسیون اتاق دانش آموزان را به شما معرفی کنیم. اکنون شما با به کار بردن این ایده‌ها و نکات می‌توانید دکوراسیون اتاق فرزند خود را به زیباترین و استانداردترین حالت ممکن طراحی کنید. اگر به‌دنبال فروشگاهی معتبر برای خرید انواع میز و صندلی مناسب برای کودکان و نوجوانان هستید، بلج در خدمت شماست.

خرید اقساطی انواع میز تحریر مدرن و شیک

فروشگاه اینترنتی بلج، یکی از بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین تولیدکننده و عرضه‌کننده دکوراسیون چوبی است که بهترین و با‌کیفیت محصولات را تولید و به مشتری عرضه می‌کند. تنوع محصولات بلج در هیچ‌کجا نظیر ندارد؛ بنابراین اگر خاص پسند هستید و می‌خواهید دکوراسیونی خاص داشته باشید، بلج انتخابی مناسبی برای شما خواهد بود. 

5
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^