خرید حضوری
فروش انواع تشک با ارسال رایگان به سراسر کشور

تخت خواب نوجوان

مقایسه ( 1کالا )
کالا

تخت خواب نوجوان

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که پدر و مادرها با شروع سن رشد فرزندانشان انجام می‌دهند، خرید تخت خواب نوجوان است. برای این انتخاب مهم باید به نکات مهمی همچون سلیقه فرزندتان، دکوراسیون و ابعاد اتاق توجه داشته باشید. از بین طرح‌ها و رنگ‌های متنوع می‌توانید تخت مورد‌نظرتان را با‌توجه‌به جنسیت و سلیقه فرزندتان انتخاب کنید. 

اندازه استاندارد تخت خواب نوجوان

انواع تخت و سرویس خواب نوجوان ممکن است با‌توجه‌به مدل، ابعاد مختلفی داشته باشند؛ به‌طورکلی ابعاد استانداردی برای ساخت تخت این گروه در نظر گرفته شده است. اندازه استاندارد تخت نوجوان 90 سانتی‌متر در 200 سانتی‌متر است. گاهی این تخت‌ها در ابعاد 80 در 200 سانتی‌متر برای فضاهای کوچک‌تر هم ساخته می‌شوند. اگر هم فضای بیشتری دارید، برای راحتی و استراحت بهتر می‌توانید درخواست کنید تا تخت‌های نوجوان را با ابعاد سفارشی و بزرگ‌تر برایتان بسازند. 

تنوع متریال، مدل و طرح تخت خواب نوجوان 

تخت‌خواب نوجوان با استفاده از متریال مختلفی همچون چوب، روکش وکیوم، ملامینه یا ام‌دی‌اف ساخته می‌شود. این مدل‌ها انطباق بالایی با انواع سبک‌های طراحی دارند. به‌این‌ترتیب می‌توان تا سال‌ها از آن‌ها استفاده کرد و نیازی به تعویض تخت در یک بازه زمانی کوتاه نخواهید داشت. تخت‌های ام دی‌ اف و وکیوم، کیفیت و قیمت قابل قبول و مناسبی هم دارند.

همچنین با تهیه سرویس خواب یک نفره کشودار می‌توان از فضای اتاق به نحو بهینه‌تری استفاده کرد. رنگ فاکتور دیگری است که در انتخاب تخت برای اتاق فرزندتان باید به آن توجه کنید. رنگ‌ها روح تازه‌ای به اتاق می‌دهند و باید در انطباق با سایر اجزای اتاق و هماهنگ با رنگ دیوار، فرش و پرده‌ها انتخاب شوند.

طراحی تخت خواب نوجوان پسرانه متناسب با روحیه و سلیقه پسرها

معمولا تخت خواب یک‌نفره بر‌اساس ویژگی‌های جنسیتی طراحی و ساخته می‌شود. مخصوصا تخت‌های دوران نوجوانی، با‌توجه‌به روحیه و علاقه‌مندی‌های کاربرانشان تولید شده‌اند.  به‌عنوان مثال برای ساخت تخت خواب نوجوان پسرانه، مدل‌ و رنگ متناسب با روحیه پسرها انتخاب می‌شود. تخت پسرانه نوجوان معمولا به شکل‌های مختلفی مانند ماشین، ارتشی، باکس‌دار، همراه با میز تحریر یا مدل‌های اسپرت است.

تخت خواب نوجوان دخترانه؛ انتخابی مطابق با روحیه دخترها

یکی از نکات مهمی که هنگام خرید تخت خواب نوجوان دخترانه به آن توجه کنید، روحیه و سلیقه فرزندتان است. طرح‌های تخت‌های دخترانه نوجوان معمولا ظریف‌ و لطیف‌ هستند و رنگ‌های ملایمی همچون سفید، صورتی و شیری دارند. در انتخاب تخت خواب دخترانه نوجوان به سلیقه و سبک دکوراسیون اتاق فرزندتان نیز توجه داشته باشید.

سوالات متداول

ابعاد استاندارد تخت خواب نوجوان چقدر است؟

اندازه استاندارد تخت نوجوان 90 سانتی‌متر در 200 سانتی‌متر یا 80 سانتی‌متر در 180 سانتی‌متر است. به‌طورکلی طول تخت نوجوانان باید 20 سانتی‌‌متر از قد او بلند‌تر باشد تا در زمان خواب قوز نکند.

برای فضاهای کوچک کدام مدل تخت خواب نوجوان را انتخاب کنید؟

اگر اتاق فرزندانتان فضای کوچکی دارد، از تخت خواب دو طبقه نوجوان و تخت‌های کشودار می‌توانید استفاده کنید. 

در زمان خرید تخت خواب نوجوان باید به چه نکاتی توجه کرد؟

برای خرید تخت‌خواب نوجوان باید به نکاتی همچون طرح و مدل، ابعاد، کیفیت، جنس و قیمت تخت توجه داشته باشید.
سبد خرید حساب کاربری جست و جو محصولات