بهترین روش‌های از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون

بررسی  بهترین روش‌های از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون در بلاگ بلج
زمان مطالعه: 4 دقیقه
تحریریه بُلج
دوشنبه 27 فروردین 1403

گاهی موقع تمیز کردن منزل، هیچ چیز دردسرسازتر از لکه‌های سمج روی صفحه تلویزیون نیست که به‌راحتی از بین نمی‌روند! از طرفی تمیز کردن صفحه تلویزیون باید با‌دقت و با تجهیزات مناسب انجام شود؛ در غیر این صورت احتمال آسیب رسیدن به آن وجود دارد. در این مقاله به بهترین روش‌های از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون می‌پردازیم و توضیح می‌دهیم از چه راهکارهایی برای این کار استفاده کنید. از شما دعوت می‌کنیم مطالعه مطلب کاربردی پیش رویتان را از دست ندهید.

استفاده از آب برای تمیز کردن صفحه ال ای دی

همیشه هم لازم نیست برای تمیز کردن صفحه تلویزیون در تی وی روم جدید خانه‌تان به دنبال ترکیبات پیچیده باشید و بسیاری از لکه‌ها را صرفا با استفاده از آب می‌توان تمیز کرد. در این بخش مراحل از بین بردن لکه‌هایی مانند اثر انگشت با استفاده از آب را می‌خوانید.

آب؛ بهترین راه برای تمیز کردن صفحه تلویزیون

1. تلویزیون را خاموش کنید و از برق بکشید

برای تمیز کردن لکه روی صفحه ‌نمایش با استفاده از آب، بهتر است ابتدا تلویزیون را خاموش کرده و برق آن را به‌طور‌کامل قطع کنید؛ زیرا وقتی تلویزیون روشن باشد، هر قطره آب روی صفحه نمایش ممکن است به قطعات آن آسیب وارد کند؛ بنابراین قبل از اینکه شروع به تمیز کردن کنید، تلویزیون را از برق بکشید و دستتان را بشویید تا صفحه نمایش بیشتر کثیف و آلوده نشود.

سفارش میز تلویزیون دیواری جدید

2. با یک پارچه ضدالکتریسیته ساکن صفحه تلویزیون را به آرامی پاک کنید

برخلاف میز تلویزیون ام دی اف، برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون نمی‌توانید از هر نوع پارچه استفاده کنید. ایمن‌ترین و بهترین نوع پارچه برای تمیز کردن صفحه تلویزیون، پارچه‌های ضدالکتریسیته ساکن هستند که معمولا در فروشگاه‌های لوازم الکترونیکی به فروش می‌رسند. چنین پارچه‌ای را به‌آرامی روی صفحه نمایش بکشید و از فشار بالای دست خودداری کنید؛ زیرا فشار فراوان به صفحه تلویزیون آسیب می‌رساند.

پارچه ضد‌الکتریسیته؛ مناسب‌ترین گزینه برای تمیز کردن صفحه تی وی

3. پارچه را کمی مرطوب کنید و روی صفحه تلویزیون بکشید

در مرحله بعد پارچه را خیس کنید و خوب فشار دهید تا آب اضافی آن گرفته شود. هنگام پاک کردن صفحه نمایش، به نواحی دارای اثر انگشت توجه ویژه‌ای داشته باشید و همچنان این کار را با فشار ملایم انجام دهید. نکته مهم اینکه پارچه نباید انقدر مرطوب باشد که وقتی آن را روی صفحه تلویزیون می‌کشید، آب از آن خارج شود. این نکته برای تمیز کردن محصولات چوبی مانند میز تحریر تاشو هم اهمیت زیادی دارد. همچنین نباید با این پارچه مرطوب پشت قاب صفحه نمایش پاک کنید زیرا ممکن است به قطعات الکتریکی آسیب برساند. در نهایت دقایقی صبر کنید تا صفحه تلویزیون کاملا خشک شود و بعد تلویزیون را روشن کنید.

استفاده از محلول آب و الکل؛ بهترین پاک کننده صفحه تلویزیون

روش دوم از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون، استفاده از محلول آب و الکل است که در بسیاری از موارد برای تمیزکاری و ضدعفونی کردن سطوح حتی تمیز کردن کتاب‌های درون کتابخانه رومیزی مورداستفاده قرار می‌گیرد. به این منظور طبق مراحل زیر عمل کنید:

محلول آب و الکل؛ ایده‌آل‌ترین گزینه برای پاک‌سازی صفحه تلویزیون

1. قبل از تمیزکاری تلویزیون را خاموش کنید و از برق بکشید

قبل از اینکه تلویزیون را تمیز کنید، مطمئن شوید که هیچ برقی به آن نمی‌رسد. برای جلوگیری از آسیب دیدن تلویزیون، قبل از اینکه آن را از برق بکشید، ابتدا آن را با کنترل خاموش کنید. همچنین نکته مهم دیگر اینکه صفحه تلویزیون باید قبل از تمیز کردن با آب و الکل کاملا خنک شود.

2. با پارچه مناسبی گردوغبار روی صفحه تلویزیون را تمیز کنید

با فشار ملایم پارچه، گردوغبار و اثر انگشت را از روی صفحه تلویزیون پاک کنید. به جای لکه‌ها و اثرانگشت‌ها بیشتر توجه کنید و چند بار پارچه را روی آن‌ها بکشید. در این روش هم بهتر است از پارچه ضدالکتریسیته ساکن استفاده کنید. همانطور برخلاف از بین بردن خراش چوب که معمولا به فشار دست نیاز دارد، برای پاک کردن تلویزیون نباید فشاری به صفحه وارد کنید.

استفاده از پارچه؛ ضروری‌ترین مرحله قبل از پاکسازی با آب و الکل

3. مقدار مساوی ایزوپروپیل الکل و آب را مخلوط کنید

ایزوپروپیل، الکل ملایمی است و پس از رقیق شدن با آب به صفحه نمایش تلویزیون آسیب نمی‌رساند. از این الکل برای از بین بردن لکه زرد روی چوب سفید هم می‌توانید استفاده کنید. برای درست کردن این محلول ترجیحا از پیمانه اندازه‌گیری یا لیوانی استفاده کنید تا دقیقا یک قسمت آب با یک قسمت الکل مخلوط شود.

4. با پارچه تمیز آغشته به آب و الکل صفحه تلویزیون را تمیز کنید

پارچه مناسبی را به این محلول آغشته کنید و روی صفحه تلویزیون بکشید. از خیس کردن پارچه با محلول خودداری کنید و بیشتر آن را روی قسمت‌هایی از صفحه که لکه‌دار شده، بکشید. اگر لکه‌ها با پارچه از بین نرفت، از یک تکه پنبه مرطوب با محلول مذکور استفاده کنید. سپس صفحه نمایش را با پارچه تمیز دیگری خشک کرده و قبل از روشن کردن تلویزیون 15 دقیقه صبر کنید.

استفاده از آب و سرکه برای از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون

آخرین روش از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون استفاده از محلول آب و سرکه است. برای این کار هم ابتدا تلویزیون را خاموش کنید و از برق بکشید؛ زیرا تمیز کردن تلویزیون روشن به مدارهای الکتریکی آسیب می‌رساند. بعد از اینکه صفحه تلویزیون خنک شد، مقدار مساوی سرکه و آب را در یک بطری اسپری مخلوط کنید. اگر از یک بطری اسپری استفاده می‌کنید که قبلا حاوی مایع تمیزکننده دیگری بوده، آن را چند بار بشویید و بعد محلول را در اسپری بریزید.

مخلوط سرکه و آب را روی یک پارچه میکروفیبر اسپری کنید. از دستمال کاغذی یا پدهای آرایشی برای از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون نباید استفاده کنید زیرا این محصولات باعث خراش آن می‌شوند. سپس با حرکات دایره‌ای و آرام پارچه را روی صفحه بکشید تا همه لکه‌ها از بین بروند. در نهایت با پارچه دیگری صفحه تلویزیون را خشک کرده و 15 دقیقه بعد، آن را به برق وصل کنید.

هنگام از بین بردن لکه‌های روی تلویزیون مراقب سلامت قطعات باشید!

در این مطلب 3 روش از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون را توضیح دادیم و گفتیم از چه چیزهایی می‌توانید استفاده کنید. به طور کلی توصیه می‌کنیم قبل از تمیز کردن سطوح مختلف مانند تلویزیون، میز تی وی، کتابخانه و دیگر مبلمان موجود در خانه حتما با کارشناسانی که در زمینه ساخت چنین محصولاتی تجربه دارند، مشورت کنید؛ به‌این‌ترتیب، به قطعات تلویزیون آسیب وارد نمی‌شود. در پایان از شما دعوت می‌کنیم هر سوالی در این باره دارید، در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منبع : -
73
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^