بهترین رنگ برای رنگ آمیزی اتاق خواب چیست؟

بهترین رنگ برای رنگ آمیزی اتاق خواب چیست؟
زمان مطالعه: 4 دقیقه
تحریریه بُلج
دوشنبه 22 اسفند 1401

آیا تا‌به‌حال شده است که وارد اتاقی شوید و احساس خفگی کنید؟ یا با ورود فضایی وجودتان مملوء از آرامش شود؟ قطعا این احساسات را تجربه کرده‌اید و این احساسات را مدیون قدرت رنگ‌ها هستید. به همین دلیل بهترین رنگ برای رنگ آمیزی اتاق خواب را باتوجه‌به روحیه خودتان پیدا کنید و سپس احساسی که نیاز دارید را در به خود هدیه دهید.

در واقع رنگی به عنوان بهترین رنگ برای اتاق خواب وجود ندارد، اما بر اساس شرایط، سلیقه شخصی و احساسی که به دنبال آن هستید، باید بهترین خودتان را انتخاب کنید. در ادامه مطلب قرار است به شما رنگ‌ها را همراه با احساساتی که القا می‌کنند، معرفی کنیم.

رنگ سفید برای رنگ آمیزی اتاق خواب؛ هدیه دهنده آرامش و سادگی

به‌صورت کلی در رنگ آمیزی اتاق خواب از رنگ سفید برای سقف و همچنین سرویس خواب استفاده می‌کنند. این رنگ بهتر است که با ترکیب رنگ‌های دیگری استفاده شود که فضا بیش‌از حد سرد و بی‌روح نباشد. رنگ سفید برای مبلمان اتاق خواب نیز بسیار مطلوب است و اگر به درستی و در ترکیب با رنگ‌های خنثی یا گرم استفاده شود، فضایی مطلوب را برای استراحت به وجود می‌آورد.

رنگ سفید، رنگی خنثی و سرد برای آرامش اتاق

خاکستری، رنگ خنثی جذاب و آرامش‌بخش برای اتاق

اگر به دنبال دریافت انرژی مثبت و آرامشی دوست‌داشتنی هستید، خاکستری در تناژهای متفاوت قابل استفاده است. اما اگر از این رنگ برای رنگ کردن اتاق خواب استفاده کردید، بهتر است که از رنگ‌های گرم برای سرویس ملحفه استفاده کنید که وزن رنگ در فضا به صورت متعادل پخش شود. همچنین استفاده از تم‌های رنگی متفاوت طوسی، فضا را مدرن‌تر می‌کند.

طوسی رنگ مناسب رنگ آمیزی اتاق برای انرژی مثبت

آبی، آرامشی به رنگ آسمان برای رنگ کردن اتاق خواب

اگر هربار که به آسمان یا دریا نگاه کرده‌اید و آرامش سرتاسر وجودتان را فرا گرفته‌است، باید قدرت رنگ آبی را درک کرده باشید. این تم برای اتاق خواب هم آرامش را به ارمغان می‌آورد. برای استفاده از رنگ آبی باید رنگ مکمل یا متضادی را نیز درنظر بگیرید که به فضای شما هویت بصری جذاب‌تری ببخشد. به عنوان مثال استفاده غالب از رنگ آبی روشن در کنار استفاده محدود از سرمه‌ای ایده رنگ آمیزی اتاق خواب بسیار جالبی است.

رنگ آبی دکوراسیون اتاق خواب، تداعی کننده آرامش

رنگ‌های گرم، انرژی بخش محیط اتاق خواب

زمانی که تصمیم به انتخاب بهترین رنگ برای رنگ آمیزی اتاق می‌گیریم، رنگ‌های گرم با چشمک‌زدنشان ما را ترغیب می‌کنند. پیشنهاد متخصصان دکوراسیون در مورد رنگ های گرم این است که اگر از این رنگ‌ها لذت می‌برید، در اتاق خواب فضاهای محدودی را به تناژ رنگی گرم مانند قرمز یا نارنجی اختصاص دهید. زیرا این رنگ‌ها وزن بسیار بالایی در فضا دارند، به همین دلیل اگر به رنگ‌های گرم علاقه دارید، در استفاده از آن محدودیت درنظر بگیرد. مثلا در خرید پاف، دراور، تخت‌خواب و کوسن‌ها می‌توانید از این رنگ‌ها استفاده کنید. همچنین در انتخاب وسایل هم حتما حفظ تعادل رنگ را درنظر داشته باشید.

رنگ های گرم در دکوراسیون اتاق خواب و انرژی آن‌ها

رنگ‌های پاستلی، ترند جذاب رنگ اتاق خواب

این روزها در هر بخشی از دکوراسیون که نگاه کنید، رنگ‌های پاستلی با جذابیت خود محبوب شده‌اند. در فضای خواب هم این موضوع صدق می‌کند. در نتیجه اگر به آرامشی همراه به رنگ خاص پاستل نیاز دارید، از رنگ‌هایی چون صورتی روشن، سبز روشن، زرد روشن و آبی روشن استفاده کنید. چنین رنگ‌هایی در دکوراسیون مدرن به فضای شما در کنار آرامش، حس فانتزی بودن را می‌دهند. علاوه‌بر این، رنگ‌های روشن در بزرگ نشان دادن فضا نقش موثری دارند. همچنین در مبلمان‌های مدرن که به سبک نئوکلاسیک هستند، همانند دراور لباس، پاتختی، میز آرایش این رنگ‌ها بسیار خوش می‌درخشند.

رنگ های پاستلی، ترند جذاب رنگ محیط خواب

بنفش، ایده رنگ آمیزی اتاق خواب دوست‌داشتنی

یکی از فضاهایی که استقلال و آزادی را به رخ می‌کشد اتاق بنفش است. اگر چنین رنگی را برای فضای استراحت و خواب خود درنظر گرفته‌اید، باید به تعادل فضا نیز توجه کنید. رنگ بنفش برای فضاهای کوچک به صورت کامل مناسب نیست، همچنین در ترکیب رنگ نیز باید حرفه‌ای عمل کنید که جذابیت فضا را از دست ندهید. به عنوان مثال رنگ زرد در کنار بنفش ایده خوبی خواهد بود؛ بهتر است از زرد کمرنگ استفاده کنید که تعادل فضا به خوبی حفظ شود.

رنگ بنفش در اتاق خواب تداعی کننده استقلال و آزادی

چند نکته حرفه‌ای برای رنگ آمیزی دیوار اتاق خواب

کاملا حق با شماست که با دیدن رنگ‌های متنوع و گوناگون سردرگم شوید و نتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید. ما همراهتان هستیم که این سردرگمی‌ها را دور کنیم. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که پیش از خرید مبلمان اتاق خواب در انتخاب رنگ چه رنگ آمیزی درب اتاق خواب و چه رنگ آمیزی دیوارها، نکات زیر را درنظر بگیرید:

-        تعادل رنگی را درنظر بگیرید. تعادل رنگی به معنای این است که رنگ روشن و تیره، خنثی،گرم و سرد، رنگ متضاد و غیره با هم سازگاری داشته باشد.
-        رنگ دیوارها را بر اساس مبلمان را تهیه کنید یا اینکه مبلمان را انتخاب کنید و بر اساس آن‌ها رنگ اتاق خواب خود را برگزینید.
-        اگر اتاق خواب شما کوچک است، از رنگ‌های روشن استفاده کنید. اما اگر اتاق خواب بزرگ است، برای انسجام و گرم‌تر شدن فضا از رنگ‌های تیره بهره ببرید.
-        اگر در مکانی زندگی می‌کنید که عموما هوا سرد است، استفاده از رنگ‌های گرم قدرت این را دارد که محیط را جذاب‌تر و گرم‌تر کند.
-        رنگ‌های خنثی همانند رنگ خاکستری در هر تناژی یکی از بهتری انتخاب‌ها برای رنگ اتاق خواب هستند و به این فضا آرامش می‌بخشند.
-        نور محیط را در رنگ اتاق خواب درنظر داشته باشید.

رنگ کاری اتاق خواب را حرفه‌ای انجام دهید

فضایی که در آن استراحت می‌کنید، اهمیت بالایی دارد و باید در انتخاب رنگ مناسب چه برای وسایل و چه برای فضا بسیار دقت کنید. سلیقه شما زیباست و هر آنچه که بر اساس سلیقه خودتان انتخاب می‌کنید، در وجودتان احساس مثبتی را ایجاد می‌کند.

خرید اقساطی انواع سرویس خواب کشودار

در نتیجه در گام نخست سلیقه را مدنظر قرار دهید. در گام بعدی متراژ فضا را درنظر بگیرید. به صورت کلی رنگ‌های روشن فضا را بزرگتر و رنگ‌های تیره فضا را کوچکتر نشان می‌دهند. در نهایت بر اساس احساسی که به دنبال آن هستید، بهترین رنگ برای رنگ آمیزی اتاق خواب را انتخاب کنید. به نظر شما کدام رنگ برای اتاق خواب بهترین است؟ در کامنت‌ نظرتان را بگویید که ما هم سلیقه شما را بشناسیم. 
 

8
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^