معرفی بهترین مکان برای میز ناهار‌خوری؛ دکوراسیون خانه را دگرگون کنید

بررسی فضای مناسب برای میز ناهارخوری
زمان مطالعه: 4 دقیقه
محمد محمدی
چهارشنبه 12 مرداد 1401

فرقی ندارد در خانه‌ای با اتاق‌های بزرگ باشید یا خانه‌ای کوچک با فضایی محدود؛ به آسانی می‌توانید با رعایت نکاتی طلایی، دکوراسیون فضای ناهارخوری خانه خود را دگرگون کنید. اگر قصد دارید پاسخی دقیق و جامع به سوال «میز ناهار‌ خوری را کجا بگذاریم» بیابید، نکات گفته‌شده در این مقاله را با دقت بررسی کنید. در این مطلب همه نکات مربوط به محل قرار دادن میز ناهارخوری و ست کردن آن با دکوراسیون خانه را گفته‌ایم. 

میز ناهارخوری جلوی اپن؛ دسترسی آسان به آشپزخانه

میز ناهارخوری کاربردی‌ترین میز برای تعیین کاربری فضا است. هر جا که میز ناهارخوری قرار داشته باشد، آنجا تبدیل به فضایی برای جمع شدن اعضای خانواده و صرف غذا می‌شود. متداول‌ترین مکان برای قرار‌ دادن میز ناهارخوری، جلوی اپن آشپزخانه است. میز غذاخوری روبه‌روی اپن آشپزخانه، دسترسی به وسایل و انتقال غذا و ظروف به روی میز را ساده می‌کند. دیگر لازم نیست مسافتی را برای انتقال غذاهای پخته‌شده طی کنید. برای قرار‌دادن میز غذاخوری روبه‌روی اپن باید به ابعاد آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. میز مربع یا مستطیل بهترین کاربرد را در این قسمت از خانه دارند. حتی می‌توانید با استفاده از میز غذاخوری مدرن جزیره‌ای، اپن و فضای ناهارخوری را با یکدیگر ادغام کنید.

میز ناهار خوری جلوی اپن و نکات مثبت آن

میز غذاخوری در فضای نشیمن خانه؛ مناسب‌ترین چیدمان برای خانه‌های کوچک

میز ناهارخوری باید در جایی قرار بگیرد که نور به اندازه کافی وجود داشته باشد. به همین دلیل در خانه‌های کوچک میز ناهار خوری ام دی اف را در نشیمن قرار می‌دهند. نور مناسب باعث افزایش اشتها و عملکرد بهتر گوارش می‌شود؛ پس قرار‌ دادن یک میز مربع یا مستطیل‌شکل زیر پنجره‌ای در فضای نشیمن، انتخاب هوشمندانه‌ای است. دو حالت برای چیدمان میز غذاخوری در نشیمن وجود دارد که در ادامه بررسی می‌کنیم. 

میز ناهار خوری مدرن در اتاق نشیمن

میز مستطیل ناهار‌خوری پشت مبل؛ بزرگ نشان دادن اتاق نشیمن کوچک

فرقی ندارد خانه شما ۵۰ متر باشد یا ۱۵۰ متر‌مربع؛ قرار‌دادن میز ناهارخوری در هر فضایی و با هر متراژی، طرفدار دارد. اگر اتاق نشیمن خانه شما کوچک است و با آشپزخانه فاصله‌ای ندارد، گذاشتن میز غذاخوری در پشت مبل نشیمن و نزدیک به آشپزخانه، بهترین انتخاب برای شما محسوب می‌شود. برای چنین دکوراسیونی، بهتر است مدل‌های مربع و مستطیل را انتخاب کنید تا به‌خوبی پشت مبل قرار گیرد.

پنهان شدن میز پشت مبل از نظر بصری، فضای نشیمن را کوچک نمی‌کند و چشم بیننده را آزار نمی‌دهد. نکته دوم در خرید میز ناهارخوری برای نشیمن، رنگ آن است. اگر میز تلویزیون شما چوبی است، قرار دادن میز غذاخوری فرفورژه انتخاب مناسبی نیست؛ زیرا باید جنس و رنگ میز با سایر وسایل اتاق نشیمن یکسان باشد. علاوه‌بر این، اگر مبل راحتی شما جلوی پنجره است، با ایجاد فاصله بین مبل و نورگیر، میز را جلوی پنجره قرار دهید.

میز غذاخوری گرد رو‌به‌روی مبل نشیمن؛ ایجاد فضایی گرم و صمیمی

میز ناهار‌خوری را می‌توان جلوی مبل نشیمن نیز قرار داد. برای هماهنگی بیشتر بین فضای نشیمن و ناهارخوری، به انتخاب رنگ صندلی‌ها باید بیشتر دقت کرد؛ برای مثال، قرار‌ دادن یک میز غذاخوری با صندلی‌های خاکستری و رومیزی آجری روبه‌روی یک مبل راحتی با صندلی‌ها و کوسن‌هایی به رنگ آجری و خردلی باعث ایجاد فضایی گرم و هماهنگ می‌شود. اگر طرفدار سبک‌های ساده و به‌دور از تجمل‌گرایی هستید، این نوع چیدمان برای شما مناسب است. نکته دوم برای داشتن خانه‌ای زیبا، یکنواختی در سبک دکوراسیون است؛ برای مثال اگر میز غذاخوری گرد را روبه‌روی مبل راحتی در فضای نشیمن قرار می‌دهید و از مبلمان مدرن استفاده می‌کنید، دکوراسیون اتاق خواب ساده بهترین انتخاب برای هماهنگی در چیدمان خانه شما است. 

دکوراسیون مبل و میز ناهار خوری برای خانه‌‌های کوچک

میز ناهار‌خوری داخل آشپزخانه؛ مخصوص خانه‌هایی با آشپزخانه بزرگ

ازآنجایی‌که آشپزخانه قلب هر خانه‌ای محسوب می‌شود، قرار گرفتن میز غذاخوری درون آن، محیطی گرم و صمیمی برای اوقات فراغت اعضای خانواده به‌وجود می‌آورد. علاوه‌بر این، دسترسی به ظروف و غذاها بسیار سریع‌تر و آسان خواهد شد. ولی میز ناهارخوری داخل آشپزخانه برای فضاهای بزرگ مناسب است و در خانه‌های کوچک نمی‌توان میز ناهارخوری را در آشپزخانه نقلی جا داد. حتی ممکن است تاثیر معکوس داشته باشد و آشپزخانه را شلوغ و زشت کند. 

قرار‌ دادن میز غذاخوری در آشپزخانه بستگی به ابعاد و نحوه چیدمان کابینت‌ها دارد. اگر یک دیوار از آشپزخانه خالی از کابینت بود، میز ناهارخوری را می‌توانید در کنار دیوار قرار دهید؛ اما اگر دورتادور آشپزخانه کابینت نصب شده باشد، میز را وسط بگذارید. 

قرار دادن میز ناهار خوری در آشپزخانه

میز ناهار‌خوری کم‌جا؛ مخصوص کنار دیوار 

با کوچک شدن آپارتمان‌ها، دغدغه افراد تهیه وسایل کم‌جا متناسب با فضای خانه است. میز ناهارخوری تاشو و کم‌جا، بهترین انتخاب برای خانه‌های کوچک است. میز‌های تاشو، قابلیت تغییر ظرفیت دارند. میز ناهارخوری تاشو، دیواری، تبدیلی و کشویی مدرن از پر‌فروش‌ترین مدل میز ناهارخوری کم‌جا است. شما می‌توانید با خرید یک میز کم‌جا دیواری، در گوشه‌ای از خانه فضایی زیبا و کاربردی برای غذاخوری ایجاد کرده و با سایر المان‌ها نیز فضای ناهارخوری را از اتاق نشیمن یا آشپزخانه متمایز کنید. 

برای انتخاب میز ناهارخوری، باید رنگ سایر مبلمان را نیز در نظر گرفت. اگر میز ناهارخوری کم‌جا در نشیمن باشد، بهتر است با جاکفشی و میز تلویزیون هماهنگ باشد. اگر در آشپزخانه قرار دارد، باید با رنگ و طرح کابینت‌ها یکسان باشد. 

میزهای باکیفیت را با قیمت تولیدی بخرید و دکوراسیونی شیک بچینید

در این مقاله به سوال «میز ناهارخوری را کجا بگذاریم» پاسخی کامل و جامع دادیم. برای داشتن فضای ناهارخوری حتماً لازم نیست خانه‌ای بزرگ داشته باشید. با رعایت نکات این مقاله، می‌توان محیطی زیبا و اختصاصی برای غذاخوری ایجاد کرد. در فروشگاه بلج، انواع میز ناهارخوری دونفره تا هشت‌نفره با‌ کیفیتی بالا، در اختیار مشتریان عزیز قرار گرفته است. همچنین، برای رضایت بیشتر شما عزیزان، امکان خرید قسطی و ارسال رایگان خرید‌های بالای ۳ میلیون تومان به وجود آمده است. 

اگر سوالی در خصوص محل قرار گرفتن میز غذاخوری دارید، در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا سایر خوانندگان نیز از تجربه شما استفاده کنند. 

5
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^