راهنمای انتخاب بهترین رنگ کمد دیواری برای اتاق خواب

راهنمای انتخاب بهترین رنگ کمد دیواری برای اتاق خواب
زمان مطالعه: 4 دقیقه
تحریریه بُلج
یکشنبه 21 اسفند 1401

تصور کنید که رنگ کمد دیواری اتاق خوابتان قهوه‌ای باشد، در‌صورتی‌که ترکیب رنگی اتاق خواب شما سفید مشکی است. قطعا حس خوبی از این رنگ کمد دیواری به شما منتقل نخواهد شد، شاید رنگ قهوه‌ای مورد‌علاقه‌تان باشد اما با ترکیب رنگی سفید مشکی هیچ هارمونی ندارد. رنگ، آن چیزی است که حس ما را به فضا ایجاد می‌کند. از این رو هر رنگی را نمی‌توان برای عناصر داخل اتاق خواب انتخاب کرد. در این مقاله به نکات مهم در انتخاب بهترین رنگ برای کمد دیواری می‌پردازیم؛ اگر اهل تغییر دکوراسیون و ایجاد تنوع در فضای خانه هستید، این مقاله از مجله بلج را از دست ندهید. 

1.    توجه به رنگ دیوار؛ نکته‌ای اصولی برای انتخاب زیباترین رنگ کمد دیواری

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در هنگام انتخاب رنگ کمد دیواری باید به یاد داشته باشید، رنگ دیوارها است. ایجاد یک تعادل بین رنگ دیوارها و رنگ کمد دیواری از نکات مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب محسوب می‌شود. اگر فضای اتاق خواب شما کوچک است، پیشنهاد می‌کنیم سراغ رنگ‌های روشن برای دیوارها و کمد دیواری بروید. رنگ سفید، مناسب‌ترین رنگ برای فضاهای کوچک، بدون پنجره و بدون نور است. با انتخاب رنگ سفید برای دیوارها و کمد دیواری اتاقتان، می‌توانید اتاق خوابی دلبازتر و روشن‌تر داشته باشید.

سفارش طرح دلخواه کمد لباس اتاق خواب

رنگ سفید برای کمد دیواری، حس تکراری بودن و یکنواختی را از فضای اتاق می‌گیرد. با انتخاب رنگ صحیح برای کمد دیواری، از خرید کمد لباس در سال جدید، راحت خواهید شد. زیرا اگر رنگ کمد دیواری برای‌تان خسته‌کننده شود، به‌راحتی می‌توانید رنگ جدید آن را با همان دکوراسیون نیز ست کنید. این بار می‌‌توان با انتخاب یک رنگ متضاد بین دیوارها و کمد، دکوراسیون جدیدتر و زیباتری داشت. با ایجاد هماهنگی و هارمونی بین رنگ دیوارها و کمد دیواری، یک حس سازگاری را در فضا ایجاد کنید. 

2.    در انتخاب بهترین رنگ کمد دیواری به رنگ کفپوش توجه کنید

علاوه‌بر دیوارها، رنگ کفپوش‌ها نیز نقش مهمی در انتخاب بهترین رنگ برای کمد دیواری دارد. شما می‌توانید ایده ست کردن رنگ کمد دیواری با کفپوش‌ها را برای اتاق خواب خود اجرا کنید. به‌این‌صورت که رنگ دیوارها جدا از رنگ کمد دیواری بوده و با سایر عناصر اتاق ترکیب شود. سپس تمرکز رنگ اصلی روی کفپوش و کمد دیواری باشد. بدین ترتیب کمدها برجسته‌تر و زیبا‌تر به چشم می‌آیند.

البته نکته مورد‌توجه این است که در انتخاب این رنگ اصلی برای کفپوش و کمد دیواری، باید دقت بسیاری به‌خرج دهید. به‌عنوان مثال، چنانچه یک رنگ گرم را برای کمد دیواری و کفپوش‌ها انتخاب می‌کنید؛ انتخاب یک رنگ خنثی مانند کرم برای دیوارها، فضای اتاق را دلچسب‌تر می‌کند. رنگ گرم مانند قهوه‌ای بهترین رنگ کمد دیواری ام دی اف است که در کنار رنگ کرم جذابیت و زیبایی خاصی را به‌وجود می‌آورد.

اگر فضایی مناسب و کافی برای ساخت کمد دیواری در اتاق خوابتان ندارید، پیشنهاد می‌کنیم سری به صفحه کمد لباس بلج بزنید. در فروشگاه بلج قیمت کمد لباس ام دی اف نسبت به کیفیت و ابعاد آن بسیار مقرون‌به‌صرفه است. به همین دلیل برای افرادی که کمد دیواری کافی برای اتاقشان ندارند، انتخاب فوق‌العاده‌ای خواهد بود. 

در انتخاب بهترین رنگ کمد دیواری به رنگ کفپوش توجه کنید

3.    هماهنگی رنگ کمد دیواری با رنگ سرویس خواب

یکی از نکات کلیدی در انتخاب بهترین رنگ برای کمد دیواری اتاق خواب، توجه به سرویس خواب است. سرویس خواب نیز گزینه‌ای مناسب برای ست کردن با کمد دیواری محسوب می‌شود. اگر مدل تخت یک نفره جدید یا تخت خواب دو نفره شما از نوع سلطنتی و به رنگ کرم یا قهوه‌ای است، پیشنهاد می‌کنیم رنگ کمد دیواری اتاق خوابتان را در طیف رنگی شیری و نباتی انتخاب کنید. با این انتخاب، حس شکوه و لوکس بودن را نیز در فضای اتاق خواب خود ایجاد خواهید کرد.

اگر دکوراسیون اتاق خواب شما مدرن و کاملا به‌روز است؛ پیشنهاد می‌کنیم سراغ ترکیب رنگی طوسی و خاکستری برای سرویس خواب و کمد دیواری‌تان بروید. البته رنگ طوسی نیز مانند برخی رنگ‌ها تنالیته‌های متنوعی دارد که بهتر است با احتیاط انتخاب شود. مثلا اگر اتاق خواب کوچکی دارید از رنگ طوسی تیره به‌هیچ‌وجه استفاده نکنید!

هماهنگی رنگ کمد دیواری با رنگ سرویس خواب

4.    در انتخاب بهترین رنگ کمد دیواری از عناصر دکوراتیو غافل نشوید

اتاق خواب‌ها از عناصر مختلف دیگری مانند، میز کامپیوتر، میز آرایش، فرش و پرده نیز تشکیل شده‌اند. همه این عناصر نیز گزینه مناسبی برای ایجاد هارمونی با رنگ کمد دیواری محسوب می‌شوند. زیباترین رنگ کمد دیواری را می‌توانید با رنگ پرده‌ها ست کنید. به‌عنوان مثال، اگر رنگ پرده‌ها به رنگ یاسی یا بنفش و رنگ دیوارها سفید است؛ انتخاب یک کمد دیواری از جنس هایگلاس با درب‌هایی به رنگ بنفش و سفید، ایده‌ای بی‌نظیر برای اتاق خواب دخترانه جوان محسوب می‌شود. هم‌چنین اگر یک میز کامپیوتر ساده یا یک میز آرایش چوبی به رنگ سفید نیز به این دکوراسیون اضافه کنید، چیدمان این اتاق خواب تکمیل خواهد شد. 

ست کردن رنگ کمد دیواری با رنگ پرده‌ها و دیوار

5.    برای انتخاب رنگ کمد دیواری، سراغ رنگ موردعلاقه‌تان بروید

در انتخاب رنگ کمد دیواری، خودتان را به یک رنگ خاص یا رنگ‌های کاربردی محدود نکنید. البته این بدین معنی نیست که می‌توانید از هر رنگی استفاده کنید؛ اما سعی کنید از کلیشه‌ها فاصله بگیرید و علایق و احساسات خود را در دکور اتاق وارد کنید. شما قرار است در این اتاق استراحت کنید؛ بنابراین مهم‌ترین گزینه در انتخاب رنگ کمد دیواری سلیقه و آرامش شماست. از این رو با‌توجه‌به علاقه خودتان طراحی خلاقانه خود را ایجاد کنید. به‌عنوان مثال اگر می‌خواهید یک اتاق خواب با دکوراسیون مینیمال داشته باشید و رنگ‌های خاصی را نیز برای فضا به‌کار ببرید؛ انتخاب رنگ صورتی ملایم با ترکیبی از رنگ سفید ایده‌ای بسیار جذاب و به‌روز خواهد بود.

صورتی سفید؛ بهترین رنگ کمد دیواری جدید برای اتاق دخترانه

انتخاب بهترین رنگ برای کمد دیواری؛ با در نظر گرفتن سلیقه و دکوراسیون اتاق خواب

در این مقاله نکات مهمی را که برای انتخاب بهترین رنگ کمد دیواری باید بدانید، به شما معرفی کردیم. در انتخاب زیباترین رنگ برای کمد دیواری، تعادل بین رنگ‌ها و توجه به اندازه فضا را فراموش نکنید. با انتخاب رنگ‌ها، می‌توانید فضای موردنظرتان را بزرگ‌تر یا کوچک‌تر نشان دهید. هم‌چنین به یاد داشته باشید که قرار است تا مدت‌ها در این اتاق با رنگ‌ها و وسایلی که انتخاب کرده‌اید زندگی کنید؛ پس همه وسایل چه از نظر رنگ و چه جنس باید با هم تعادل داشته باشند. بدین‌ترتیب فضایی جذاب و آرامش‌بخش برای خود خلق خواهید کرد.

شما برای کمد دیواری چه رنگ‌هایی را می‌پسندید؟ نظرتان در مورد انتخاب بهترین رنگ برای کمد دیواری اتاق خواب را با ما نیز در میان بگذارید. 

118
0
1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^