ابعاد استاندارد صندلی چقدر است؟ معرفی سایز انواع صندلی

ابعاد استاندارد صندلی چقدر است
زمان مطالعه: 4 دقیقه
تحریریه بُلج
شنبه 23 اردیبهشت 1402

احتمالا شما هم چنین تجربه‌ای را داشته باشید که بعد از نشستن روی یک صندلی خاص، حتی در کوتاه مدت، تا روزها با کمر درد دست و پنجه نرم می‌کردید. در واقع استفاده از صندلی‌هایی که ابعاد استانداردی ندارند، ممکن است به قیمت از دست رفتن همیشگی سلامت ستون فقراتتان تمام شود. به همین دلیل هنگام خرید باید آگاهی کاملی از ابعاد استاندارد صندلی موردنیازتان داشته باشید. ابعاد صندلی بسته به نوع و کاربرد آن متفاوت است. در این مقاله ابعاد استاندارد صندلی‌های کوچک، بزرگسال، اداری و سایر صندلی‌ها را بررسی می‌کنیم. از شما دعوت می‌کنیم تا انتها همراه ما باشید.

1. ابعاد صندلی کودک؛ به طراحی صندلی کودک دقت کنید!

مهم‌ترین نکته هنگام خرید صندلی این است که ارتفاع آن باید متناسب با قد کودک شما باشد. ترجیحا بهتر است یک صندلی تهیه کنید که زیرپایی و ارتفاع آن قابل تغییر باشد تا بتوانید براساس قد کودک آن را تنظیم کنید. در واقع پای کودک با نشستن روی صندلی باید روی زمین و زانو با زاویه 90 درجه قرار بگیرد. ابعاد استاندارد صندلی کودک به شرح زیر است:

●    عرض صندلی: 30 تا 35 سانتی‌متر
●    عمق صندلی: 25 تا 30 سانتی‌متر
●    ارتفاع صندلی: 25 تا 30 سانتی‌متر

ابعاد صندلی کودک؛ به طراحی صندلی کودک دقت کنید!

2. ابعاد صندلی بزرگسال؛ اندازه استاندارد میز و صندلی بزرگسال چقدر است؟

راحتی و آرامش شما روی صندلی، مهم‌ترین چیزی است که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. حتی اگر به دنبال یک صندلی چوبی جدید هستید که احتمالا نسبت به صندلی‌های چرمی، نشیمن‌گاه چندان راحتی ندارد، به ابعاد آن دقت کنید. به هیچ عنوان نباید هنگام نشستن روی صندلی پاهای شما آویزان باشد یا زانوها بیش از حد بالاتر از کف صندلی قرار گیرند. ابعاد زیر برای صندلی بزرگسال مناسب است:

●    عرض صندلی: 40 تا 50 سانتی‌متر
●    عمق صندلی: 40 تا 50 سانتی‌متر
●    ارتفاع صندلی: 40 تا 50 سانتی‌متر

3. ابعاد صندلی اداری؛ راحتی هنگام کار یکی از مهم‌ترین اصول درآمدزایی شماست!

نشستن روی یک صندلی نه چندان راحت که مدام باید روی آن جابجا شد تا در حالت مناسبی قرار گرفت، تمرکز هر کسی را به هم می‌زند؛ بنابراین برای اینکه کارمندانتان راندمان کاری بالاتری داشته باشند، باید میز و صندلی‌های استانداردی تهیه کنید. نکته مهم قابل تنظیم بودن ارتفاع صندلی است تا هر کسی، آن را با متناسب با قد خود تنظیم کند. همچنین صندلی‌هایی را بخرید که متناسب با گودی کمر باشند. ابعاد استاندارد صندلی اداری عبارتند از:

●    عرض صندلی: 45 تا 50 سانتی‌متر
●    عمق صندلی: 45 تا 50 سانتی‌متر
●    ارتفاع صندلی: 40 تا 50 سانتی‌متر

ابعاد صندلی اداری؛ راحتی هنگام کار یکی از مهم‌ترین اصول درآمدزایی شماست

4. ابعاد استاندارد صندلی راحتی؛ ابعاد مبل راحتی تک نفره چقدر است؟

چه قصد خرید صندلی و چه مبل راحتی داشته باشید، توجه به ابعاد استاندارد حرف اول را می‌زند. در واقع صرفا نباید با توجه به قیمت صندلی کودک یا بزرگسال برای انتخاب وسیله موردنیازتان تصمیم بگیرید و چیز ارزانی را انتخاب کنید که در بلند مدت به شما یا کودکتان آسیب می‌رساند. ابعاد استاندارد صندلی راحتی به شرح زیر است:

●    عرض صندلی: 55 تا 65 سانتی‌متر
●    عمق صندلی: 45 تا 50 سانتی‌متر
●    ارتفاع صندلی: 45 تا 50 سانتی‌متر

5. ابعاد صندلی ناهارخوری؛ بهترین ابعاد میز و صندلی کافی شاپ را انتخاب کنید!

هنگام خرید میز و صندلی علاوه‌بر حس راحتی و توجه به سایز و ابعاد میز ناهار خوری باید فضای موجود را نیز در نظر بگیرید و میز و صندلی‌هایی را انتخاب کنید که با قرار دادن آن‌ها در اتاق ناهار خوری یا آشپزخانه فضای کافی برای رفت و آمد وجود داشته باشد. همچنین صندلی‌های ناهارخوری دسته‌دار نسبت به انواع بدون دسته گزینه بهتری هستند؛ چرا که با قرار دادن آرنج‌ها روی دسته‌های صندلی می‌توانید تجربه راحت‌تری هنگام نوش جان کردن وعده‌های غذاییتان داشته باشید. ابعاد صندلی ناهار خوری مناسب عبارت‌اند از:

●    عرض صندلی: 50 تا 60 سانتی‌متر
●    عمق صندلی: 50 تا 60 سانتی‌متر
●    ارتفاع صندلی: 70 تا 80 سانتی‌متر

ابعاد صندلی ناهارخوری؛ بهترین ابعاد میز و صندلی کافی شاپ را انتخاب کنید

6. ابعاد صندلی کنفرانس؛ موفقیت شما در مذاکرات در گروی راحتی مهمانان شماست!

آخرین نوع صندلی که قصد داریم در این مطلب ابعاد استاندارد آن را معرفی کنیم، صندلی‌های مخصوص اتاق کنفرانس است. چنین صندلی‌هایی نه باید به اندازه‌ای کوچک باشند که نشستن روی آن‌ها دشوار باشد و نه آنقدر بزرگ که عملا هیچ فضایی بین صندلی‌ها قرار نگیرد. در واقع صندلی‌های کنفرانسی را باید با ابعادی خریداری کنید که به راحتی زیر میز کنفرانس برود و همچنین با نشستن افراد روی صندلی، دسته‌ها با هم برخوردی نداشته باشند. علاوه بر صندلی، ابعاد میز کنفرانس هم به اندازه ارتفاع استاندارد میز کامپیوتر که برای کارمندانتان تهیه کرده‌اید، اهمیت دارد. بهتر است صندلی‌های کنفرانسی چنین ابعادی داشته باشند:

●    عرض صندلی: 45 تا 55 سانتی‌متر
●    عمق صندلی: 45 تا 55 سانتی‌متر
●    ارتفاع صندلی: 45 تا 50 سانتی‌متر

ابعاد صندلی کنفرانس؛ موفقیت شما در مذاکرات در گروی راحتی مهمانان شماست

با در نظر گرفتن ابعاد صندلی استراحت لذت‌بخشی داشته باشید

در این مقاله ابعاد استاندارد انواع صندلی‌های کودک، بزرگسال، اداری، راحتی، ناهارخوری و کنفرانسی را معرفی کردیم. به طور کلی هنگام انتخاب صندلی مناسب باید به نوع کاربرد صندلی، اندازه فضای قرار گیری، جنس و کیفیت ساخت، پشتیبانی لازم برای بدن و سایر عواملی که بر راحتی کاربر تاثیر می‌گذارد، توجه کنید.

شما می‌توانید انواع و اقسام صندلی‌های باکیفیت و با اندازه استاندارد را از فروشگاه بلج تهیه کرده و به این ترتیب، سلامت ستون فقرات خود را تضمین کنید. در پایان از شما دعوت می‌کنیم هر سوالی درباره ابعاد صندلی دارید، در بخش نظرات با ما و سایر همراهان عزیز و همیشگی بلج به اشتراک بگذارید. کارشناسان بلج در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

12
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^