معرفی 7 مکمل رنگ زرد در دکوراسیون داخلی

بررسی ۷ رنگ مکمل زرد در دکوراسیون داخلی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تیم محتوای بلج
یکشنبه 29 مرداد 1402

از کلیشه‌ها جدا شوید و رنگ‌های خاص و جنجالی برای دکوراسیون خانه انتخاب کنید. برای مثال رنگ زرد یکی از بهترین رنگ‌ها برای دکوراسیون داخلی است. این رنگ با خود حس شادی و نشاط را به همراه می‌آورد. طراحان داخلی معتقدند برای جلوه بیشتر فضا کنار زرد رنگی مکمل استفاده شود تا محیط عمق بهتری داشته باشد. استفاده از رنگ‌هایی همچون سبز، آبی، سفید، خاکستری، بنفش و قهوه‌ای در کنار زرد موجب ایجاد سایه‌ای چشم‌نواز در دکوراسیون داخلی می‌شود. با انتخاب مناسب مکمل رنگ زرد، نشاط و آرامش در خانه ایجاد کنید. در ادامه مطلب به معرفی ۷ مکمل رنگ زرد پرداخته‌ایم که با خواندن آن می‌توانید دکوراسیون منحصربه‌فردی خلق کنید.

۱ . ادغام رنگ زرد با سفید؛ برای ساخت فضایی مینیمال

سفید، تاثیرگذارترین مکمل رنگ زرد شناخته می‌شود. تلفیق رنگ زرد و سفید در دکوراسیون داخلی القای حس تمیزی و شفافیت خواهد کرد. علاوه‌بر این، سفید در کنار زرد سایه‌روشن مناسبی ایجاد می‌کند و به فضا عمق می‌بخشد. رنگ زرد در طول گرما و درخشش نور آفتاب را بهتر نشان می‌دهد و رنگ سفید به فضا طراوت می‌دهد.

در ترکیب رنگ زرد و سفید باید جسور باشید و در فضاهای مختلف مانند نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب و پذیرایی ترکیب مناسبی از این دو رنگ را انتخاب کنید. مثلا در کنار کابینت‌های سفید رنگ، شیشه بین کابینتی زرد استفاده کنید. همچنین در طراحی tvroom دیوار پشت تلویزیون را با رنگ زرد تیره همچون خردلی رنگ‌آمیزی کنید و یک میز تلویزیون ساده و شیک سفید رنگی را مقابل دیوار قرار دهید.

۲. ترکیب رنگ زرد روشن با خاکستری مات؛ ایجاد دکوراسیونی مدرن

ترکیب خاکستری با زرد یک فضای بسیار دلنشین و آرامش‌بخش ایجاد می‌کند. اگر از رنگ زرد تیره مانند خردلی و خاکستری تیره استفاده کنید، فضایی لوکس و کلاسیک ایجاد می‌شود. برای ایجاد دکوراسیون مدرن بهتر است به سراغ رنگ روشن زرد و خاکستری مات بروید. همچنین در طراحی فضا با رنگ زرد و خاکستری بهتر است، لوازمی مانند میز غذاخوری، تخت‌خواب، صندلی و آباژور را به رنگ مشکی انتخاب کنید. استفاده از رنگ مشکی در کنار زرد روشن و خاکستری به ایجاد عمق و بزرگ‌تر نشان دادن فضا کمک می‌کند.

ایجاد عمق در دکوراسیون داخلی؛ با استفاده از رنگ خاکستری در کنار زرد

۳ . رنگ نیلی؛ بهترین مکمل رنگ زرد برای طراحی دکوراسیون خلاقانه اتاق خواب‌

نیلی از جمله رنگ‌های مکمل رنگ زرد است که در دکوراسیون جلوه‌ای متفاوت ایجاد می‌کند. استفاده از ای ین ترکیب در طراحی اتاق پذیرایی بسیار پیشنهاد می‌شود. زرد و نیلی ترکیب بسیار خاصی است که کمتر کسی به سراغ آن می‌رود. پس اگر به دنبال ایجاد سبک‌هایی خلاقانه و مدرن هستید، حتما رنگ زرد و نیلی را در نقاط مختلف خانه مانند پذیرایی استفاده کنید. چنانچه قصد استفاده از دو رنگ آبی و زرد در فضای داینینگ روم را دارید، از صندلی‌ میز غذاخوری با رنگ آبی در کنار دیواری زرد رنگ کمک بگیرید.

۴. تلفیق زرد با زیتونی؛ یکی از راه‌های ایجاد دکوراسیون انرژی‌بخش

سبز یکی از بهترین مکمل‌های رنگ زرد در دکوراسیون است. در کنار زرد می‌توانید طیف‌های رنگی متفاوتی از رنگ سبز مانند زیتونی، صدری، کله‌غازی و یشمی را به کار ببرید. استفاده از رنگ زیتونی در کنار زرد ملایم، فضایی انرژی‌بخش و سرشار از آرامش ایجاد می‌کند. برای داشتن طراحی حرفه‌ای‌تر، ترکیبی از رنگ‌های سبز را در کنار تناژ رنگی‌های مختلف زرد به کار ببرید تا از خستگی چشم جلوگیری کنید. مثلا رنگ زرد متمایل به طلایی را در کنار کرم و سبز زیتونی به کار ببرید. تناژ رنگی نزدیک به طلایی بهترین مکمل رنگ کرم است که ترکیب آن با زیتونی خارق‌العاده خواهد شد.

تلفیق رنگ زرد و زیتونی؛ یکی از بهترین مکمل‌ها برای طراحی دکوراسیون داخلی

۵. استفاده از رنگ بنفش در کنار زرد؛ ترکیبی جذاب برای دکوراسیون نشیمن

بسیاری از طراحان دکوراسیون زرد را بهترین مکمل رنگ بنفش می‌دانند چون حس شادی و پویایی ایجاد می‌کند. بنفش در گذشته رنگ کمیابی بوده است؛ به همین دلیل به رنگ شاهانه هم معروف شناخته می‌شود. استفاده از این دو رنگ برای گرما بخشیدن به خانه به‌خصوص در فصول سرد بسیار پیشنهاد می‌شود. البته استفاده از رنگ زرد و بنفش در دکوراسیون داخلی باید به تعادل باشد تا حس شلوغی و درهم ریختگی ایجاد نکند.

دکوراسیون رنگ بنفش و زرد یکی از بهترین تلفیق رنگی‌ها برای اتاق نشیمن است. معمولا طراحان داخلی در کنار بنفش به عنوان مکمل رنگ زرد از رنگ‌های خنثی مانند کرم یا طوسی نیز استفاده می‌کنند تا رنگ‌ها درهم شکسته شوند. مثلا اگر قصد استفاده از رنگ زرد در پذیرایی را دارید، مبل‌ها را به رنگ کرمی، فرش را زرد و اکسسوری‌هایی همچون آباژور و کوسن‌ها را به رنگ بنفش انتخاب کنید. به این ترتیب یک گردش رنگی مناسب در فضا ایجاد خواهید کرد.

رنگ بنفش؛ مکمل رنگ زرد در دکوراسیون مدرن

۶. برای داشتن دکوراسیون لوکس و خیره کننده رنگ زرد را با قهوه‌ای ترکیب کنید

رنگ قهوه‌ای همواره یک مکمل رنگ زرد برای ایجاد فضایی کلاسیک در تاریخ طراحی دکوراسیون داخلی بوده است. قرار گرفتن رنگ انرژی‌بخش زرد در کنار قهوه‌ای، شور زندگی را بالا می‌برد. ترکیب رنگ زرد و قهوه‌ای یادآور تلالو خورشید، گرما و حرارت است.

برای ترکیب زرد و قهوه‌ای در اتاق نشیمن می‌توانید مبل‌ها را به رنگ قهوه‌ای و پرده‌ها را به رنگ زرد ملایم انتخاب کنید. همچنین در کنار قهوه‌ای، استفاده از اکسسوری‌هایی طلایی رنگ پیشنهاد می‌شود. برای چرخش انرژی در فضا در کنار رنگ قهوه‌ای و زرد، از رنگ‌های خنثی مانند کرم و سفید کمک بگیرید.

۷ . قرار دادن زرد در کنار نقره‌ای؛ برای پیاده‌سازی دکوراسیون مدرن

با ترکیب رنگ زرد و نقره‌ای در دکوراسیون، فضایی مدرن و متفاوت ایجاد کنید. در سال‌های اخیر استفاده از رنگ‌های براق مانند نقره‌ای برای اکسسوری‌های دکوراسیون داخلی بسیار رواج پیدا کرده است. برای طراحی فضای داخلی با استفاده از رنگ نقره‌ای می‌توانید دیوارها را با کاغذ دیواری نقره‌ای برجسته بپوشانید و مبل‌ها را به رنگ زرد انتخاب کنید.

همچنین ادغام وسایل زرد با اکسسوری‌های نقره‌ای در دکوراسیون، جذاب خواهد شد. در استفاده از رنگ نقره‌ای به عنوان مکمل زرد باید به ایجاد تعادل خلاقانه دقت داشته باشید تا در فضا حس یکنواختی ایجاد نشود.

ترکیب رنگ نقره‌ای و زرد؛ برای ایجاد خلاقانه‌ترین دکوراسیون

با استفاده از محصولات چوبی، ترکیبی خلاقانه با رنگ زرد در دکوراسیون ایجاد کنید

در این مقاله در مورد ۷ مکمل رنگ زرد صحبت کردیم و نحوه چیدمان دکوراسیون داخلی با رنگ زرد را مورد بررسی قرار دادیم. رنگ زرد با بنفش، سفید، قهوه‌ای و سبز فضایی گرم‌تر ایجاد می‌کند. ترکیب زرد با نقره‌ای و سفید در طراحی دکوراسیون مدرن محبوبیت بیشتری دارد. در کنار موارد گفته شده شما می‌توانید در دکوراسیون داخلی از وسایل چوبی رنگ روشن تا تیره همراه با رنگ زرد استفاده کنید.

چوب، بافتی از جنس طبیعت دارد، زرد نیز یادآور نور خورشید است. ترکیب چوب و زرد حس سرزندگی ایجاد می‌کند. به این ترتیب بهتر است باتوجه‌به ترکیب رنگی‌های گفته شده برای مکمل زرد، رنگ مناسبی از وسایل چوبی را برای دکور فضای داخلی استفاده کنید. برای انتخاب رنگ و جنس مناسب وسایل چوبی مانند تخت‌خواب، مبل و صندلی، شلف و کمد از مشاوران بلج کمک بگیرید.

منبع : -
28
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^