7 ایده منحصربه‌فرد برای چیدمان اتاق کار خیاطی جذاب

7 ایده منحصربه‌فرد برای چیدمان اتاق کار خیاطی جذاب
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تحریریه بُلج
دوشنبه 26 دی 1401

یکی از دغدغه‌های بسیاری از خیاطان، چیدمان یک اتاق کار خیاطی منحصربه‌فرد است. بسیاری از مخاطبان مجله بلج، خیاط‌های ماهر یا تازه‌کاری هستند که نمی‌دانند برای چیدمان دکوراسیون اتاق ویژه خیاطی خود در منزل چه کاری باید انجام دهند. امروزه، اتاق‌ کارهای خیاطی فانتزی، شیک، لاکچری و مدرن طرفداران بسیاری دارد. همچنین بسیاری از افراد، ایده‌ای برای چیدمان اتاق کوچک خیاطی خود ندارند. در این مقاله از بلج، قرار است 7 ایده جذاب و کاربردی را برای چیدمان اتاق خیاطی در خانه و محل کار به شما آموزش دهیم. ما به شما قول می‌دهیم تا انتهای این متن، ایده‌های مناسبی برای اتاق کار خیاطی خود پیدا می‌کنید. 

1. گذاشتن میز خیاطی زیر پنجره؛ مناسب چیدمان اتاق خیاطی فانتزی

مهم‌ترین وسیله برای اتاق جذاب خیاطی شما، میز چرخ خیاطی خواهد بود. برای انجام خیاطی، نیازمند میزی هستید که روی آن برای ساعت‌ها کار خیاطی احساس راحتی کنید. اگر فضای کوچکی در اتاق مخصوص خیاطی دارید، بهترین راهکار انتخاب میز خیاطی تاشو است. علاوه‌بر میز برای چرخ خیاطی، به میزهای دیگری ازجمله میز اتو و میز الگوکشی و برش نیاز دارید. پیشنهاد ما به شما این است که میز خیاطی را در زیر پنجره یا مکانی با نور کافی قرار دهید. همچنین استفاده از چراغ مطالعه روی میز توصیه می‌شود.

میز خیاطی؛ وسیه‌ای مهم و ضروری برای اتاق کار شما

2. با استفاده از دراور یا قفسه چوبی؛ یک دکوراسیون اتاق خیاطی شیک بچینید

دراور، یکی از وسیله‌هایی به شمار می‌آید که بهتر است در هر اتاق مخصوص خیاطی وجود داشته باشد. به اندازه دراورها دقت کنید؛ چراکه قرار است در آن‎ها انواع کاغذهای الگو و جعبه را برای مرتب کردن وسایل خیاطی قرار دهید. همچنین داشتن آویز لباس به‌صورت ایستاده یا دیواری و جالباسی برای منظم و مرتب کردن اتاق ویژه خیاطی بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

جالباسی و آویز لباس، باعث می‌شوند که بعد از دوخت لباس، سفارش مشتری چروک نشود. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که سفارش‌های مشتری و پروژه‌های خیاطی را به‌هیچ‌عنوان تا نکنید. به‌جای تا کردن سفارش‌های مشتریان، از رخت‌آویز استفاده کنید تا لباس‌ها حالت خودشان را از دست ندهند. دراور را در گوشه‌ای از اتاق یا در کنج‌ها بگذارید. همچنین می‌توانید از قفسه‌های چوبی استفاده کنید و آن‌ها را روی دیوار نصب کنید.

داشتن دراور در اتاق کار خیاطی؛ وسیله‌ای مهم و ضروری

3. طراحی اتاق پرو آینه‌دار با پارتیشن؛ از ملزومات چیدمان اتاق‌های خیاطی امروزی

برای اندازه‌گیری ابتدایی و پرو نهایی لباس مشتریان، به اتاقی آینه‌دار نیاز دارید. اگر هزینه کافی برای ایجاد اتاق پرو را ندارید، اصلاً نگران نباشید. اتاقی کوچک با پارتیشن‌های چوبی مختص پرو لباس درست کنید و یک آینه قدی جداگانه در آن قرار دهید. مشتریان باید لباس را در تن خود ببینند تا اگر ایرادی دارد با شما درمیان بگذارند. همچنین خیاط باید لباس را در تن مشتری ببیند تا ایرادهای احتمالی را مشاهده و برطرف کند. اگر می‌توانید اتاقی جداگانه برای پرو لباس درنظر بگیرید، حتماً دورتادور آن را آینه بزنید. همچنین یک تهویه هوای مناسب برای اتاق پرو بگذارید تا هوای تازه ردوبدل شود. 

4. قرار دادن کمد لباس در فرورفتگی دیوار؛ مخصوص طراحی و چیدمان اتاق‌های خیاطی کوچک

در کنار آویز لباس، داشتن یک کمد لباس برای اتاق منحصربه‌فرد خیاطی شما به‌کار می‌آید. با داشتن کمد لباس، می‌توانید کلیه سفارش‌های مشتری را داخل کمد آویزان کنید تا گردوغبار نگیرد و همه‌چیز در اتاق مخصوص خیاطی شما منظم و مرتب باشد. اگر دیوار اتاق مخصوص خیاطی شما فرورفتگی دارد، بهترین قسمت برای گذاشتن کمد لباس است. همچنین در قسمت کنج یا گوشه اتاق‌ها نیز می‌توانید کمد را قرار دهید. استفاده از کمد لباس آینه‌دار برای اتاق‌های جذاب خیاطی پیشنهاد می‌شود.

خرید انواع کمد لباس کپسولی مخصوص اتاق خیاطی

در بازار، کمدهای لباس فراوانی موجود است؛ برای دانستن قیمت کمد لباس جدید در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف، به قسمت فروشگاهی سایت بلج مراجعه کنید. 

5. قفسه و شلف دیواری؛ یکی از اصول چیدمان برای اتاق خیاطی کوچک و مدرن

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که برای اتاق ویژه خیاطی باید انجام دهید، سروسامان دادن به وسایل با استفاده از قفسه و شلف است. اگر اتاق مخصوص خیاطی شما کوچک است، استفاده از شلف‌های دیواری بهترین راهکار خواهد بود. نخ، سوزن، قیچی، پروژه‌های ناتمام، پارچه‌های اضافی و بسیاری دیگر از وسایل خود را درون جعبه‌های مختلف بگذارید و در داخل شلف و قفسه قرار دهید. همچنین به‌جای جعبه، می‌توانید وسایل خود را در سبدهای کوچک بگذارید. قفسه‌ها، به اتاق‌های خیاطی سروسامان می‌دهند و این اتاق‌ها را زیباتر و خاص‌تر می‌کنند.

افرادی که به کار خیاطی در خانه مشغول‌اند، بیشتر زمان خود را صرف خیاطی و آماده کردن سفارش‌های مشتری می‌کنند. گذاشتن یک تخت کمجا دو نفره در گوشه‌ای از اتاق مخصوص خیاطی، به شما کمک می‌کند که در هنگام خستگی اندکی استراحت کنید. همچنین تخت یک نفره کشویی و تاشوی کم‌جا نیز پیشنهاد خوبی برای اتاق‌های خیاطی شماست. 

منظم نگه داشتن وسایل اتاق کار خیاطی با استفاده از قفسه و شلف

6. نورپردازی مناسب برای دوخت تمیز لباس؛ از اصول مهم برای اتاق خیاطی در منزل

نورپردازی، یکی از مهم‌ترین اصول دکوراسیون اتاق‌های خیاطی محسوب می‌شود. اگر اتاق کار خیاطی شما نور مناسب و کافی را نداشته باشد، بعد از گذشت مدت‌ها چشم‌های شما ضعیف می‌شوند. بهترین نورپردازی برای اتاق‌های ویژه خیاطی، ترکیب نور مهتابی و آفتابی هستند. همچنین استفاده از چراغ مطالعه روی میز، به شما برای دوخت بهتر و کشیدن الگوی دقیق‌تر کمک می‌کند. در نورپردازی اتاق‌های ویژه خیاطی حتما از چراغ‌های دیواری استفاده کنید. استفاده از هالوژن نیز به نورپردازی اتاق شما کمک می‌کند.

نورپردازی؛ یکی از اصلی‌ترین اصول دکوراسیون اتاق‌های خیاطی

7. رنگ و روشنایی اهمیت ویژه‌ای در چیدمان اتاق خیاطی مدرن دارد

در دنیای امروز، اهمیت رنگ و روشنایی بر هیچ‌کس پوشیده نیست. پیشنهاد ما به شما، رنگ‌های روشن برای اتاق مخصوص خیاطی در خانه شماست. رنگ‌ آبی به شما آرامش می‌بخشد و رنگ‌های گرم ازجمله قرمز، زرد و نارنجی باعث هیجان در شما می‌شوند. همچنین رنگ‌های خنثی و سرد ازجمله سبز، سفید و طوسی باعث افزایش تمرکز شما می‌شوند. اگر تمایل دارید که رنگ اتاق کار خیاطی شما تیره‌تر باشد، حتماً منابع روشنایی بیشتری را برای اتاق درنظر بگیرید.

اگر علاوه‌بر اتاق کار خیاطی خود برای اتاق دخترتان به‌دنبال بهترین ایده برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه هستید، حتماً سلیقه دختر خود را لحاظ کنید. مهم‌ترین ویژگی یک اتاق خواب یا اتاق کار خیاطی مناسب، این است که افراد در آن احساس آرامش و راحتی کنند. پیشنهاد ما به شما، چیدمان دکوراسیون متناسب با سلیقه شخصی خودتان است.

اهمیت ویژه رنگ و روشنایی در اتاق کار مخصوص خیاطی

خرید میز خیاطی و شلف برای چیدمان اتاق خیاطی از فروشگاه بلج

در این مقاله از مجله بلج، شما را برای بهترین چیدمان اتاق خیاطی راهنمایی کردیم. حتماً به اهمیت نور و رنگ در اتاق کار خیاطی خود توجه کنید. رنگ‌های روشن و ترکیب نور زرد و سفید برای اتاق مخصوص خیاطی مناسب‌ترند. همچنین استفاده از قفسه، شلف، میز چرخ خیاطی و کمد و آویز لباس به شما در مرتب شدن و سروسامان دادن به اتاق ویژه خیاطی در منزل یا محل کار کمک می‌کنند.

فروشگاه اینترنتی بلج یکی از معتبرترین سایت‌ها برای خرید انواع شلف، کمد و میز خیاطی به شمار می‌آید. همچنین امکان خرید حضوری از فروشگاه بلج برای شما عزیزان مهیاست. برای مشاهده انواع محصولات چوبی، به بخش فروشگاهی سایت ما سر بزنید. در صورت تمایل برای اطلاع از نحوه ثبت سفارش و خرید از فروشگاه بلج، با شماره 02153138 تماس بگیرید. همکاران و متخصصان ما آماده پاسخ‌گویی به کلیه سوالات شما عزیزان هستند.

در این باره بیشتر بخوانید
1
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^