معرفی 5 روش ساده و موثر برای پاک کردن لکه خون از تشک

معرفی 5 روش ساده و موثر برای پاک کردن لکه خون از تشک
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تحریریه بُلج
شنبه 1 بهمن 1401

چگونه لکه خون را از روی تشک تخت پاک کنیم؟ آیا پاک کردن لکه خون از تشک امکان‌پذیر است؟ وجود چنین لکه‌ای روی تشک هم روی ظاهرا زیبا و تمیز تشک تاثیر می‌گذارد هم باعث آلودگی محل خواب شما می‌شود؛ بنابراین پاسخ این پرسش و نحوه از بین بردن لکه خون از روی تشک برای افراد اهمیت بسیار بالایی دارد. لکه خون را می‌توان با روش‌های خانگی نیز به‌راحتی از بین برد؛ اما انتخاب روش مناسب به عوامل مختلفی همچون جدید یا قدیمی بودن لکه بستگی دارد. در این مقاله باتوجه‌به نوع لکه‌ها شما را با 5 روش موثر برای پاك كردن لكه خون از تشک آشنا خواهیم کرد. اگر علی‌رغم شست‌وشوی فراوان هنوز از شر لکه‌های خون روی تشک و ملحفه‌ها خلاص نشده‌اید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

استفاده از آب سرد؛ روشی مناسب برای پاک کردن لکه خون تازه از روی تشک

یکی از بهترین راه‌ها برای از بین بردن لکه خون تازه و به‌خصوص پاك كردن لكه خون پريود، استفاده از آب سرد است. خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که تشک تخت به‌دلیل عادت ماهانه، خون‌ریزی از بینی یا باز شدن زخم روی بدن لکه شود. در این حالت در صورت اقدام سریع، به‌راحتی می‌توانید به کمک آب سرد، لکه خون را از بین ببرید. برای انجام این کار کافی است که آب سرد را روی لکه ریخته و لکه را با کشیدن یک پارچه تمیز، پاک کنید.

توجه داشته باشید که آب کاملا سرد باشد و به‌هیچ‌عنوان از آب گرم استفاده نکنید. ریختن آب گرم باعث پخش شدن لکه خون روی تشک خواهد شد. بعد از خرید تشک طبی به دستورالعمل‌های محصول در‌خصوص محدودیت‌های شست‌وشو و نحوه استفاده از مواد شوینده برای جلوگیری از آسیب به تشک توجه داشته باشید.

آب سرد روشی ساده برای پاک کردن لکه خون تازه

آب اکسیژنه؛ روش پاك كردن لكه خون قدیمی از تشك در خشک‌شویی‌ها

یکی از مواد پاک‌کننده پر‌مصرف در خشک‌شویی‌ها برای از بین بردن لکه خون قدیمی روی تشک آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید است. برای پاک كردن لكه خون از ملحفه و تشک و به‌خصوص لکه‌های قدیمی می‌توانید از این ماده قوی کمک بگیرید. آب اکسیژنه هر لکه‌ای از جمله لک خون را به‌راحتی از روی تشک پاک می‌کند.

برای پاک كردن لكه خون از تشک پنبه ای، آب اکسیژنه با نشاسته ذرت و نمک ترکیب می‌شود تا مخلوطی خمیری به دست بیاید. سپس این ترکیب را حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت روی قسمتی از تشک که لکه شده است قرار می‌دهند. در این مدت خمیر لکه خون را به‌طورکامل به خود جذب می‌کند. در نهایت به کمک یک پارچه یا حوله مرطوب اثرات خمیر و لکه خون به‌طورکامل پاک می‌شود. البته فراموش نکنید که هیدروژن پراکسید یک ماده سفید‌کننده است؛ بنابراین استفاده از آن برای پاک کردن لکه خون از تشک یک نفره و تشک دو نفره طرح‌دار توصیه نمی‌شود. 

آب اکسیژنه ماده‌ای برای پاک کردن لکه خون از تشک سفید

روش پاک کردن لکه خون قدیمی از تشک با آب‌لیمو و نمک

استفاده از نمک یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای پاك كردن خون از تشك تخت محسوب می‌شود. یکی از مزایای استفاده از این ماده در دسترس‌ بودن آن است. نمک بیشتر برای لکه‌های تازه کاربرد دارد و برای لکه‌های قدیمی استفاده از آن چندان نتیجه‌بخش نیست. 

ترکیب نمک با آبلیمو مخلوط قوی‌تری می‌سازد؛ بنابراین می‌توانید به‌راحتی هر لکه خونی را از روی تشک با استفاده از این ترکیب پاک کنید. برای انجام این کار به ترکیب نمک و آب لیمو ترش نیاز دارید. سپس با کمک یک پنبه این مخلوط را روی لکه بکشید. بعد از گذشت چند دقیقه لکه از بین خواهد رفت. در مرحله آخر می‌توانید نمک‌ها را به کمک جاروبرقی یا دستمال خشک از روی تشک جمع کنید. برای محو شدن کامل لکه، بگذارید تشک با نور آفتاب خشک شود.

مواد طبیعی همچون نمک و آب‌لیمو برای پاک کردن لکه خون ریسک کمتری دارند و استفاده از آن‌ها از بروز آسیب به بافت و ظاهر تشک جلوگیری می‌کند. تشک‌های رویال، رویا و خوشخواب از جمله بهترین مارک تشک تخت ایرانی هستند که از لایه محافظ استفاده می‌کنند. به‌این‌ترتیب برای پاك كردن لكه خون روي تشك می‌توانید به‌راحتی لایه محافظ را از سطح تشک جدا کرده و نسبت به شست‌وشوی آن اقدام کنید. 

آب لیمو و نمک راهی خوب برای پاک کردن لکه خون قدیمی از تشک

جوش شیرین؛ پاک کننده‌ای طبیعی برای محو کردن لکه خون

برای از بین بردن لکه خون روی تشک تخت، جوش شیرین انتخابی مناسب است. این ماده یک پاک‌کننده معروف محسوب می‌شود و برای رهایی از انواع لکه‌ها می‌توانید از آن استفاده کنید. جوش شیرین یک انتخاب عالی برای پاک کردن لکه‌های خون قدیمی به‌حساب می‌آید. برای استفاده از این ماده باید مقداری جوش شیرین را به‌صورت خشک روی لکه خون بریزید. بعد از نیم ساعت لکه به‌صورت کامل جذب جوش شیرین می‌شود. سپس می‌توانید جوش شیرین را با کمک یک دستمال خشک پاک کنید تا اثر خون کاملا از بین برود. هنگام پاک کردن احتیاط کنید تا لکه خون پخش نشود.

اگر لکه خون قدیمی شده است، ابتدا جوش شیرین را با کمی آب ترکیب کنید. بعد از اینکه ترکیب حالت خمیری پیدا کرد، آن را روی لکه خون بگذارید. بعد از گذشت نیم ساعت، خون به‌طور‌کامل جذب جوش شیرین می‌شود. اگر لکه کاملا از بین نرفت این کار را تا چند مرتبه تکرار کنید.

نحوه پاک کردن لکه خون قدیمی و تازه با جوش شیرین

ترکیب سرکه و جوش شیرین؛ لکه‌بر قوی برای تشک

تشک ممکن است بنابر دلایل مختلفی با لکه خون آلوده شود. برای پاک کردن لکه خون تشک می‌توانید از ترکیب سرکه و جوش شیرین استفاده کنید. بسیاری از افراد با ویژگی لکه‌بری و سفید‌کنندگی سرکه آشنا هستند. ترکیب این ماده با جوش شیرین، مخلوط قوی‌تری برای پاک کردن لکه‌ خون می‌سازد.

بعد از ترکیب سرکه با جوش شیرین یک مخلوط خمیری به دست می‌آید. خمیر تشکیل شده از سرکه و جوش شیرین را روی قسمتی که لکه شده است، قرار دهید. بعد از نیم ساعت لکه خون از روی تشک از بین می‌رود و با یک دستمال می‌توانید آن را پاک کنید. 

خرید تشک جدید راهی برای خداحافظی همیشگی با انواع لکه‌های تشک

در این مقاله با چند راه حل ساده برای پاک كردن لكه خون از تشک آشنا شدیم. باتوجه‌به جدید یا قدیمی بودن لکه، نحوه پاك كردن خون از تشك متفاوت خواهد بود؛ بنابراین با‌توجه‌به نوع لکه باید روش مناسب را انتخاب کنید. برخلاف تصور با چند ماده ساده و در دسترس و ظرف مدت کوتاهی می‌توان از شر لکه‌های خون روی تشک راحت شد. اما اگر لکه‌ها قدیمی شده‌اند یا بسیار عمیق هستند و با امتحان روش‌های مختلف نتوانسته‌اید لکه‌ها را محو کنید، بهتر است به فکر خرید یک تشک جدید باشید.

در فروشگاه اینترنتی بلج می‌توانید بهترین انواع تشک‌ خواب موجود در بازار ایران را با مناسب‌ترین قیمت و ضمانت کیفیت محصولات خریداری کنید. کلیه محصولات بلج با ارائه ضمانت‌نامه معتبر به‌فروش می‌رسند. برای دریافت مشاوره درباره خرید تشک یک نفره، دو نفره یا سایر انواع تشک می‌توانید از طریق شماره 02153138 با کارشناسان بلج در تماس باشید.

201
2
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما
دیدگاه کاربران
  • جدید ترین
  • قدیمی ترین
  • بیشترین لایک

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^