مدل های جدید آینه قدی برای همه سلیقه‌ها

آینه قدی زیبایی‌بخش دکوراسیون خانه
زمان مطالعه: 5 دقیقه
محمد محمدی
دوشنبه 27 تیر 1401

آینه از دیر‌باز مهم‌ترین عنصر دکوراسیون داخلی بوده است. در ایام قدیم از آینه برای اهداف دکوراتیو نیز استفاده می‌شد. امروزه مدل‌های جدید آینه قدی برای اهداف مختلف ساخته شده است. آینه‌ها به‌خصوص در خانه‌های کوچک بسیار کاربرد دارند. برای داشتن یک خانه زیبا، دلباز و پر‌نور باید از جدیدترین مدل‌های آینه قدی آگاه باشید. در این مقاله انواع مدل‌های آینه قدی و نحوه به‌کار‌گیری آن‌ها را در دکوراسیون خانه بررسی کردیم. با صرف فقط چند دقیقه برای مطالعه این مطلب، دیگر سوالی در‌مورد سبک آینه‌های قدی جدید نخواهید داشت.

آینه قدی مدرن؛ طرفدار دکوراسیون ساده و بی‌آلایش 

خطوط ساده و بی‌آلایش در سبک مدرن حرف اول را می‌زند. آینه قدی سبک مدرن باید به‌دور از تزیینات و تجمل‌گرایی و در‌ عین حال، باید آرامش‌بخش و عملکرد‌گرا باشد. به‌طور‌کلی، در سبک مدرن به عملکرد و هدف استفاده از وسایل بیشتر توجه می‌شود. استفاده از آینه‌های قدی مدرن در خانه‌های نقلی و کوچک باعث ایجاد فضایی دلباز و دلنشین می‌شود. اکثراً مدل آینه‌های قدی مدرن بدون فریم است. ولی در طرح‌های هندسی ساده دایره‌ای یا فریم‌دار نازک نیز ساخته می‌شود. 

آینه قدی مدرن قابی ظریف و نازک دارد

مدل آینه قدی دیواری با کشو؛ مناسب برای اتاق‌های کوچک

آینه‌های قدی کشو‌دار برای افرادی مناسب است که وسایل فراوان یا فضای کمی دارند. در این حالت میز آرایش به‌تنهایی کافی نیست. با قرار دادن یک آینه‌ قدی کشو‌دار در اتاق مستر یا راهرو، فضایی برای وسایل اضافی به‌وجود خواهد آمد. کشو‌های آینه قدی در زیر یا پشت آن تعبیه می‌شود. سبک کمد‌های زیر آینه قدی، کشویی است و کمد‌های ریلی در پشت آینه تعبیه می‌شود.

آینه‌های قدی کشو‌دار را در راهرو‌ها نیز استفاده می‌کنند. طراحی این آینه‌ها با آینه قدی اتاق خواب متفاوت است. وجه تمایز آن در فضایی است که به‌عنوان جالباسی در کنار آینه قدی یا درون کمد پشت آینه ساخته می‌شود که در راهرو ورودی خانه‌ها بیشتر کاربرد دارد. 

آینه قدی چوبی؛ گرما‌بخش اتاق‌هایی به سبک روستیک

سبک معماری روستیک مربوط به کانادا و آمریکا است که در طول زمان دست‌خوش تغییرات مفیدی شده است. فراوانی المان خام و دست‌نخورده طبیعی در سبک روستیک بسیار به‌چشم می‌آید. به‌عنوان مثال، استفاده از چوب‌های برش‌خورده برای قاب آینه قدی یکی از مواردی است که در فضایی با دیوار‌های به‌رنگ سفید و کف‌پوش‌های چوبی، گرما را به خانه می‌آورد. رنگ‌های طبیعی بهترین انتخاب در سبک روستیک است. در‌نتیجه در انتخاب قاب آینه قدی به سبک روستیک از رنگ‌های کرم یا قهوه‌ای سوخته استفاده کنید.

از آن‌جایی که رنگ‌های به‌کار رفته در این سبک عموماً خنثی و طبیعی است، برای رنگ بخشیدن به اتاق کودک می‌توانید از برچسب دیواری استفاده کنید. 

آینه قدی روستیک ساده و الهام‌گرفته از طبیعت

آینه قدی پایه‌دار؛ مناسب برای شیک‌پسندان

آینه‌های پایه‌دار جزو پر‌طرفدار‌ترین آینه‌های قدی هستند. با این‌حال، برای چیدمان این آینه محدودیت وجود دارد. زیرا پایه‌های آن فضای زیادی را اشغال می‌کنند. اما محبوبیت بالای آن‌ها به‌دلیل هماهنگی آینه پایه‌دار با انواع سبک‌های مختلف است. آینه‌های قدی پایه‌دار را می‌توان در نشیمن یا اتاق خواب، در کنار دراور لباس قرار داد. آینه قدی پایه‌دار در اتاق‌هایی با سبک‌های مدرن، کلاسیک، روستیک و حتی آرت دکو به‌خوبی هماهنگ می‌شود. پایه‌های آینه قدی به دو شکل ثابت و متحرک(چرخ‌دار) ساخته می‌شود. انتخاب نوع پایه به نیاز هر فرد بستگی دارد.

آینه قدی پایه‌دار پرطرفدار‌ترین آینه قدی است

آینه قدی دیواری؛ آینه‌های ثابت بهترین مدل برای پذیرایی

آینه قدی ثابت برای فضاهایی مناسب است که جای خالی مناسبی برای آینه‌های متحرک وجود ندارد. معمولاً این آینه‌ها را می‌توان روی کمد، دیوار یا درب‌های مورد‌نظر نصب کرد. علاوه‌بر این کاربرد تزیینی نیز دارد. در این صورت، محیط را باز‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهد. اشغال نکردن فضا اصلی‌ترین مزیت به‌کاربردن آینه قدی دیواری است. معمولا آینه قدی دیواری با ابعاد بزرگ را در فضای پذیرایی استفاده می‌کنند.

آینه قدی کلاسیک؛ اتاقی به سبک کاخ‌های دوران میانی

در قرون وسطی، هنگامی که هنوز زندگی در کاخ‌‌های ورسای فرانسه و کاخ گلستان جریان داشت، از آینه‌های پر‌زرق‌و‌برق برای دکور کاخ‌ها استفاده می‌شد. این آینه‌ها به‌ سبک کلاسیک شناخته شدند. استفاده از مبل‌های آنتیک و استیل در نشیمن منزل، به‌کار‌گیری رنگ‌های طبیعی در دکوراسیون و قرار دادن اکسسوری‌های آنتیک برای تزیین محیط از ویژگی‌های سبک کلاسیک است. اگر شما نیز خانه‌ای به این سبک دارید، استفاده از آینه قدی کلاسیک، دکوراسیون محیط نشیمن یا اتاقتان را تکمیل خواهد کرد. 

علاوه‌بر پر‌استفاده بودن آینه‌های قدی با قاب فلزی و رنگ‌های گرم، آینه‌های دکوراتیو با طرح‌های هندسی ظریف نیز در سبک کلاسیک کاربرد دارد. معمولاً آینه‌های دکوراتیو سبک کلاسیک، یک دیوار را به‌طور‌کامل می‌پوشانند و جلوه‌ای سلطنتی به محیط می‌بخشند. قرار دادن آینه کلاسیک روی بوفه کوتاهی که به همان سبک ساخته شده، برای قسمت ورودی بسیار مناسب است و جلوه‌ای لوکس به خانه می‌بخشد. 

تزئینات سلطنتی قرون وسطا بر قاب آینه قدی کلاسیک

مدل‌های آینه قدی سلطنتی؛ مطابق با سلیقه افراد خاص‌پسند

خانه‌هایی به سبک دکوراسیون سلطنتی با اکسسوری‌های بزرگ و گران‌قیمت از آینه قدی سلطنتی بیشتر استفاده می‌کنند. قاب آینه قدی سلطنتی، پر از تزئینات و به رنگ طلایی است معمولاً آینه‌های قدی سلطنتی تزییناتی بیشتر از آینه‌های کلاسیک دارند. قاب آینه‌های سلطنتی تراشکاری بسیار بیشتری به نسبت آینه کلاسیک دارد. معمولاً سبک سلطنتی مخصوص افراد خاص پسند و خانه‌های بزرگ است که از وسایلی بزرگ با مبلمان فاخر، کوسن‌های بزرگ، مجسمه‌های فریبنده و لوکس استفاده شده است. متریال قالب در دکوراسیون سبک سلطنتی چرم است. همچنین با افزایش تراشکاری چوب برای ساخت وسایل مختلف، می‌توان متریال قالب سبک کلاسیک را در سبک سلطنتی نیز استفاده کرد. 

آینه قدی دکوراتیو و طرح‌دار؛ زیبایی بخش فضای خانه

آینه‌های دکوراتیو، برای تزیین دکوراسیون داخلی خانه استفاده می‌شود. معمولاً این آینه‌ها به شکل‌های مختلف هندسی برش داده می‌شوند. آینه‌های دکوراتیو را در هر جای خانه می‌توان استفاده کرد. هدف از استفاده این آینه‌ها، زیبایی بیشتر دکوراسیون است. استفاده از آینه‌های دکوراتیو برای سبک مدرن و کلاسیک مناسب است. مخصوصاً در خانه‌های کوچک آپارتمانی ‌آینه‌های دکوراتیو با منعکس‌ کردن نور باعث دلباز شدن فضای خانه می‌شوند.

آینه قدی هالیوودی؛ آینه‌هایی با نور مخفی هوشمند

آینه‌های چراغ‌دار در بین خانم‌ها بسیار طرفدار دارد. به آینه‌های قدی با لامپ‌های حباب‌دار آینه هالیوودی نیز گفته می‌شود. ساخت این آینه‌ها در خانه نیز امکان‌پذیر است. اما نوع مدرن‌تر این آینه‌ها، آینه‌های LED دار هوشمند است. این آینه‌ها با لامپ‌های نواری مخفی ساخته می‌شود که نور آن از طریق ریموت، حسگر لمسی یا دکمه، خاموش یا روشن می‌شود. نور این لامپ‌های نواری نسبت به آینه ایستاده هالیوودی کمتر است و تصویری طبیعی‌تر در آینه نمایش داده می‌شود.

مدل‌های آینه ایستاده مطابق با ترند سال در فروشگاه بلج

در این مقاله به بررسی مدل‌های جدید آینه قدی پرداختیم که محبوبیت بالایی بین افراد مختلف پیدا کرده‌اند. هر سبک آینه ایستاده باید متناسب با سبک دکوراسیون خانه یا اتاق انتخاب شود. اگر قصد دارید تا آینه ایستاده‌ای که خریداری می‌کنید با هر سبکی هم‌خوانی داشته باشد، آینه قدی پایه‌دار انتخاب هوشمندانه‌ای است. محدودیتی در محل قرار دادن آینه‌های قدی وجود ندارد. آینه‌های قدی همراه با جالباسی در قسمت راهرو ورودی بسیار کاربرد دارد. همه مدل‌های پر‌کاربرد آینه ایستاده در سایت بلج به‌فروش می‌رسد که می‌توانید با مراجعه به صفحه اصلی، دسته‌بندی «کمد و طبقه‌بندی» را انتخاب کرده سپس انواع آینه قدی را در دسته «آینه قدی» مشاهده کنید. اگر سوالی در‌خصوص نحوه انتخاب جدیدترین مدل‌های آینه ایستاده دارید در قسمت نظرات بنویسید تا به‌سرعت توسط کارشناسان بلج پاسخ داده شود. 

12
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^