تفاوت تشک یک نفره و یک نیم نفره چیست؟

 تفاوت تشک یک نفره و یک نیم نفره
زمان مطالعه: 4 دقیقه
محمد محمدی
سه شنبه 3 خرداد 1401

تشک یک نیم نفره؛ محصولی که خریداران از آن غافل می‌مانند

آیا قصد خرید تشک را دارید و مدلی با ابعاد بین محصولات تک‌نفره و دونفره را پیدا نمی‌کنید؟ برخی از افراد به‌خاطر نوع نیازشان نمی‌توانند با ابعاد تشک یک‌نفره کنار بیایند. از طرف دیگر، تشک‌های دونفره نیز برای یک آدم بیش‌ازحد بزرگ هستند و خریدشان صرفه اقتصادی ندارد. در چنین شرایطی، تشک یک‌ونیم‌نفره گره‌گشا است که در مقاله پیش رو با آن آشنا می‌شویم. همچنین، تفاوت تشک یک نفره و یک نیم نفره را بررسی خواهیم کرد تا یک خرید کاملاً به‌صرفه را تجربه کنید. 

تشک یک و نیم نفره، محصولی متفاوت از مدل‌های تک‌نفره

شاید تاکنون برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام خرید لباس، دو سایز از یک محصول خاص رضایتتان را جلب نکند. در چنین حالتی، سایز بزرگ‌تر بیش از حد گشاد است و مدل کوچک‌تر هم احساس راحتی را منتقل نمی‌کند. لباسی که دقیقاً یک سایز بین دو اندازه قبلی باشد، نیاز را به‌طورکامل برطرف خواهد کرد. حتی اگر گشادی و تنگی سایزهای بزرگ و کوچک خیلی آزاردهنده نباشد، خرید محصولی که ابعادش دقیقاً متناسب با نیاز فرد است، حس خوبی دارد.

پیدا نکردن سایز مناسب با وجود ابعاد متنوع محصولات، هنگام خرید تشک نیز برای برخی از مشتریان رخ می‌دهد. بازار تشک‌ها بسیار گسترده است و شاید تنوع محصولات گیج‌کننده باشد. در بازار مدل‌های مختلفی عرضه می‌شوند که از نظر ابعاد، جنس، روکش یا حتی روش ساخت با یکدیگر تفاوت دارند. تشک یک‌ونیم‌نفره نیز دقیقاً برای پر کردن جای خالی بین مدل‌های یک‌نفره و محصولات دونفره طراحی شده است. این مدل که در کشورهای خارجی با نام Twin Mattress نیز شناخته می‌شود، پرفروش‌ترین تشک از نظر ابعاد نیست اما نیاز خاص بخش قابل‌توجهی از بازار را برطرف می‌کند.

ابعاد تشک، واضح‌ترین تفاوت تشک یک نفره و یک نیم نفره 

اگر بخواهیم به تفاوت‌های بین تشک یک‌نفره با محصولات یک‌نیم‌نفره اشاره کنیم، ابتدا باید سراغ ابعاد محصول برویم. همان‌طور‌که از اسم تشکِ یک نیم نفره می‌توان تشخیص داد، این مدل ظرفیت بیشتر از یک نفر را دارد اما این دقیقاً به چه معناست؟ بهتر است ابتدا ابعاد و اندازه تشک یک نفره را بررسی کنیم. محصولاتی که برای یک نفر طراحی شده‌اند، 90سانتی‌متر عرض و 200سانتی‌متر طول دارند. اندازه‌های تشک یک نفره برای خوابیدن یک آدم کاملاً مناسب است. 

اما گاهی اوقات بنا به دلایل مختلف، عرض 90سانتی‌متری تشک برای افراد مناسب نیست. از طرف دیگر، محصولات دونفره مثل تشک پارمیس که 160سانتی‌متر عرض دارند نیز بیش از اندازه بزرگ هستند. در چنین حالتی، مدل یک نیم نفره نجات‌دهنده است. ابعاد تشک یک و نیم نفره 120 در 200سانتی‌متر است. اختلاف 30 سانتی‌متری بین تشک یک نیم نفره با محصولات تک‌نفره شاید از نظر عددی چندان قابل‌توجه نباشد اما در عمل کارایی فوق‌العاده‌ای خواهد داشت.

کاربردهای تشک یک و نیم نفره، عامل تمایز با محصولات تک‌نفره

حالا که تفاوت ابعاد تشک‌های تک‌نفره با یک‌نیم‌نفره را می‌دانیم باید سراغ دلیل فروش مدل بزرگ‌تر برویم. تاکنون به این فکر کرده‌اید که تشک یک و نیم نفره چه کاربردی دارد؟ اصلاً 30سانتی‌متر عرض بیشتر این محصولات نسبت به مدل تک‌نفره چه کارایی اضافه‌‌تری دارد؟ برخلاف آنچه که در ظاهر به‌نظر می‌رسد، ابعاد بزرگ‌تر فقط در راحتی خواب شبانه تأثیر ندارد. شاید برخی از افراد به‌خاطر غلت‌ زدن بیش‌ازحد در خواب به تشک یک‌نیم‌ونفره نیاز داشته باشند. 

راحتی بیشتر نسبت به تشک یک نفره، فقط یک کاربرد محصولات 120*200سانتی‌متری است. برای پدران و مادرانی که فرزند نوزاد یا خردسال دارند، تشک یک نیم نفره انتخابی آرامش‌بخش محسوب می‌شود. کودکان و نوزادانی که هنگام خواب به مراقبت والدین نیاز دارند، در تشک‌های یک‌ونیم‌نفره به‌راحتی کنار یک بزرگسال جا می‌شوند. به‌همین‌خاطر، این محصولات به تشک مادر و بچه نیز شهرت دارند. 

کاربردهای خاص، اصلی‌ترین دلایل خرید تشک یک و نیم نفره

برخی از افراد بچه کوچک ندارند اما شادی خانه‌شان را با حیوانات خانگی تقسیم می‌کنند. بسیاری از حیوانات خانگی حتی سگ‌های بزرگ، عادت دارند همراه با صاحبشان چرت بزنند. تشک یک‌ونیم نفره برای این افراد انتخاب مناسبی است. همچنین، کسانی که به‌خاطر بزرگی جثه به فضای بیشتری برای خواب نیاز دارند، باید سراغ تشک یک و نیم نفره بروند. این محصول برای نوجوانان درحال رشد نیز انتخاب مناسبی است. در سن بلوغ، تشک دوران کودکی برای یک نوجوان کوچک می‌شود و یک مدل بزرگ‌تر می‌تواند خواب آسوده‌ای را رقم بزند.

استفاده بهینه از حداقل فضا، مزیت بزرگ تشک یک نیم نفره 

کاربردهای متفاوت تشک یک و نیم نفره نسبت به محصولات کوچک‌تر در واقع جزو مزایایش هستند. فارغ از کاربردها، یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تشک یک نیم نفره، استفاده بهینه از حداقل فضا در اتاق‌خواب است. برخی از افراد به‌خاطر هماهنگی با دکوراسیون خانه یا راحتی هنگام خواب، تشک‌های دونفره را ترجیح می‌دهند. اما در آپارتمان‌های امروزی، معمولاً اتاق‌خواب خیلی بزرگ نیست و قراردادن یک تخت دونفره دیزاین را بهم می‌ریزد. 

در اتاق‌هایی که ابعاد فضا مناسب تخت‌های بزرگ نیست با انتخاب تشک یک نیم نفره می‌توان یک تیر به دو نشان زد. خرید یک تشک ارزان با عرض 120سانتی‌متر، علاوه‌برآنکه موجب راحتی بیشتر هنگام خواب می‌شود، فضای کمتری نیز اشغال می‌کند. برای مثال، افرادی که کنار نوزاد یا فرزند خردسالشان می‌خوابند، با خرید تشک یک و نیم نفره، از کل فضای اتاق خواب کودک بهترین استفاده را می‌کنند. 

خرید تخت خواب متناسب با تشک یک‌ونیم‌نفره، یک نکته مهم در دکوراسیون 

ابعاد تخت‌خواب از تشکی که درونش قرار می‌گیرد بزرگ‌تر است. اگر برای اولین‌بار قصد خرید تشک یک‌ونیم‌نفره را دارید، باید به‌دنبال یک تخت جدید نیز بگردید. تخت‌خواب‌های مخصوص تشک یک نیم نفره با تخت‌های تک نفره تفاوت دارند. اندازه تخت خواب یک و نیم نفره معمولاً 20 سانتی‌متر از تشک بیشتر است. پس باید به‌دنبال تختی باید که ابعادش به 140 در 220سا‌نتی‌متر می‌رسد. 

خرید اقساطی مدل‌های مختلف تشک یک‌ونیم‌نفره از بلج

در این مقاله سعی کردیم تفاوت تشک یک نفره و یک نیم نفره را توضیح بدهیم. تشک‌های یک‌ونیم‌نفره فقط 30سانتی‌متر از محصولات تک‌نفره بزرگ‌تر هستند اما کاربردهای بیشتری ارائه می‌کنند. فروشگاه بلج با بیشتر از 30 سال سابقه تولید و عرضه محصولات اتاق خواب، انواع تشک‌های یک نیم نفره را به‌صورت قسطی ارائه می‌کند. 

در بازار، معمولاً مدل‌های یک یا دونفره ارائه می‌شوند و پیداکردن یک محصول با ابعاد متوسط سخت است. در فروشگاه بلج، تشک‌های یک‌ونیم‌نفره فنردار و بدون فنر، بی‌واسه به فروش می‌رسد. شما درباره تفاوت‌های تشک یک‌ونیم نفره با سایر محصولات چه فکر می‌کنید؟ سؤالات و نظر ارزشمندتان را در بخش زیر با کارشناسان بلج و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

12
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^