چگونه اتاق خواب زیبا و مرتب داشته باشیم؟

چگونه اتاقی زیبا و مرتب داشته باشیم؟
زمان مطالعه: 4 دقیقه
محمد محمدی
دوشنبه 4 بهمن 1400

اما باید بدانیم که اتاق خواب زمانی برای ما سکوی پرتاب به حساب خواهد آمد که اصولی و زیبا چیدمان شده باشد. همچنین لازم است که وسایل ما در اتاق خواب نیز مرتب و منظم باشند. به بیان دیگر ما در اتاق خواب خود باید از شلختگی دور باشیم. مقوله چیدمان اتاق خواب به تنهایی یک بحث مفصل و گسترده است.

اما برای رسیدن به هدف داشتن اتاقی زیبا و مرتب لازم است که به مجموعه ای از نکات توجه داشته باشیم. و آنها را به خوبی رعایت کنیم. در ادامه این مطلب با همراهی شما می خواهیم با مهم ترین نکاتی که ما را در داشتن یک اتاق خواب زیبا و مرتب یاری میکند، آشنا می شویم. اما توجه کنید که نکات مطرح شده در این مطلب، نکات ساده و گذرایی نیستند. بلکه شما با در نظر گرفتن این نکات در چیدمان اتاقتان می توانید به سوال چطور همیشه اتاقی مرتب داشته باشیم پاسخ دهید.

گام به گام تا رسیدن به اتاق خوابی زیبا و مرتب
1. به درستی نورپردازی کنید

نور پردازی اتاق خواب ها همیشه از نکات مهم و پر اهمیت در چیدمان بوده. اما متاسفانه زمانی که درباره نورپردازی اتاق خواب صحبت می شود، اغلب ما ذهنمان به سمت یک لوستر یا چراغ آویز معطوف می شود. درحالی که دنیای نورپردازی اتاق خواب بسیار بزرگ است و تنها نورپردازی درست و اصولی است که ما در داشتن اتاقی زیبا و مرتب کمک خواهد کرد. به عنوان مثال شما با حرکت ساده ای مثل استفاده از یک چراغ خواب با رنگ ملایم می توانید فضایی دلنشین برای مکالمات شبانه خود با همسرتان ایجاد کنید. یا این که در سقف اتاق خود از چراغ های دکوراتیوی که رنگ های گرم دارند استفاده کنید، این کار به فضای اتاق خوابتان گرما و طراوت می بخشد.


2. با دنیای رنگ ها ارتباط برقرار کنید

بیشتر کارشناسان طراحی دکوراسیون می گویند حتما باید از چند رنگ استفاده کنید تا اتاق خواب شما زیبا باشد. ولی ما می گوییم برای این که شما از رنگ اتاق خود انرژی مثبت بگیرید کافیست فکر کنید و ببینید که با چه رنگی حال خوبی خواهید داشت. همان رنگ را برای اتاق خواب خود استفاده کنید. اما این نکته را هم در نظر بگرید که هر رنگ تاثیراتی بر روی خلق و خوی شما خواهد داشت. مثلا یک دیوار قرمز جیغ حتی اگر حس و حال خوبی به شما دهد، باز هم نباید در اتاق استفاده شود.


3. تخت خواب نقطه کانونی اتاق زیبا شما خواهد بود

تخت خواب ها در هر اتاقی به دلیل جثبه بزرگی که دارند، نقطه کانونی اتاق محسوب می شوند. پس شما باید برای خرید تخت به زیبایی و کارایی آن توجه کنید. اما این موضوع را نمی توانیم نادیده بگیریم که اتاق خواب خانه های بیشتر ما کوچک است و عملا تخت خواب بیشتر فضای اتاق را اشغال می کند. 


نگران نباشید. راه چاره را ما در استفاده از سرویس خواب های کشودار می دانیم. سرویس خواب های کشودار مجموعه ای از تخت خواب هایی است که در ازای فضایی که از شما مشغول می کنند، به شما جای خواب راحت و فضا برای قرار دادن وسایل می دهند. ما قبلا به طور مفصل و حرفه ای به بررسی این محصولات خلاقانه یعنی سرویس خواب کشودار پرداختیم و شما را به مطالعه مقاله راهنمای خرید انواع سرویس خواب کشودار دعوت می کنیم. شما با مطالعه این مطلب به احتمال زیاد می توانید یک تخت خواب با ویژگی های متمایز نسبت به تخت های معمولی خریداری کنید. و با استفاده از آن علاوه بر داشتن اتاقی زیبا، یک اتاق خواب همیشه مرتب داشته باشید

4. روتختی ها را در اتاق فراموش نکنید

روتختی ها از آن دسته محصولاتی هستند که فقط جنبه زیبایی دارند، ما به این جمله رایج در بین مردم اصلا اعتقاد نداریم. چون همین که ما تخت خوابی مرتب با یک روتختی زیبا و خوش رنگ داشته باشیم. یعنی ما اتاقی مرتب داریم. علاوه بر این موضوع شما بهتر است برای خرید روتختی تخت خوابتان به فکر مدل هایی با پارچه های نرم و لطیف باشید. این نکته به روحیه شما برای شروع یک روز خوب کمک می کند.


5. کمد ها ناظم اتاق شما هستند

کمد با توجه به امکانات متفاوتی که در اختیار شما برای منظم کردن اتاقتان به شما می دهد، یک انتخاب هوشمندانه و ایده آل برای لباس ها، کفش ها کتاب ها و... است. پس از کمد هایی استفاده کنید که به بهترین شکل ممکن پارتیشن بندی شده باشند. با استفاده درست از کمد لباس یک گام بزرگ به سمت داشتن اتاق مرتب خواهید برداشت.


6. شلف و باکس های دیواری را به دیزاین خود اضافه کنید

انواع شلف و باکس دیواری در اتاق خواب می توانید به شما برای چیدن قاب عکس ها و وسایلی که دوست دارید در مقابل چشمانتان باشد، کمک میکند. از شلف های دیواری ام دی اف استفاده کنید تا علاوه بر نظم دهی بالا، استحکام خوبی هم برای تحمل وزن وسایلتان داشته باشد. ما در مطلب گذشته ای که در مجله بلج منتشر کردیم به معرفی و بررسی انواع شلف ها در بازار ایران پرداختیم. مطالعه این مطلب برای شما بسیار مفید خواهد بود. آن را از دست ندهید.


به عنوان کلام آخر و جمعبندی نیز لازم است متذکر شویم که شما تنها در صورتی به اتاق خوابی زیبا و مرتب دست پیدا خواهید کرد که نکات بالا را با سلیقه خودتان ترکیب کنید. در این حالت است که شما نتیجه ایده آل خود را خواهید گرفت. البته حواستان باشد که در چیدمان اتاق خواب حتما به هارمونی بین وسایل اتاق و سبک چیدمان توجه کنید. 

از این که تا پایان مطلب با ما در مجله اینترنتی بلج همراه بودید، بسیار خوشحالیم. امیدواریم این مطلب شما در مسیر رسیدن به اتاقی زیبا و مرتب یاری کرده باشد. 

0
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^