7 اصل چیدمان فنگ شویی در نواحی مختلف خانه

7 اصل چیدمان فنگ شویی در نواحی مختلف خانه
زمان مطالعه: 5 دقیقه
تیم محتوای بلج
سه شنبه 19 اردیبهشت 1402

قبل از هرچیزی اجازه دهید بگوییم فنگ شویی خانه چیست و پس از آن به‌طور کامل به طریقه چیدمان منزل بر اساس اصول فنگ شویی می‌پردازیم. مفنگ شویی یک هنر قدیمی چینی است که در آن با چیدمان خاص اشیاء و دکوراسیون، انرژی‌های مثبت بیشتر در زندگی جریان می‌یابند. با وجود قدمت بالای این هنر، کم نیستند کسانی که معتقدند این روش چیدمان مزایای بسیاری برای خانه‌های امروزی در قرن بیست‌ویکم دارد.

چیدمان منزل بر اساس اصول فنگ شویی خانه محیط آرامش‌بخشی را به ارمغان می‌آورد و بعضا گفته می‌شود که در سلامتی ساکنان تاثیرگذار است. در این مقاله 7 اصل چیدمان فنگ شویی خانه در نواحی مختلف را توضیح می‌دهیم و راهنمایی‌تان می‌کنیم چطور با این سبک دکوراسیون محیط امن و دلنشینی به وجود آورید. از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مقاله کاربردی همراه ما باشید.

  1. فنگ شویی نواحی شمالی خانه برای تقویت تمرکز، خلاقیت و مراقبه

قبل از هر کاری باید جهت‌های جغرافیایی خانه را پیدا کرده و برای چیدمان هر قسمت نکات خاصی را رعایت کنید. بر اساس اصول فنگ شویی خانه در قسمت شمالی محل سکونت عنصر آب غلبه داشته و به همین دلیل ماهیت سرد و آرامی دارد. از این رو بهتر است نواحی شمالی را به اتاق خواب، اتاق عبادت یا کارگاه برای فعالیت‌های معنوی و مراقبه و کارهایی که به خلاقیت و تمرکز بالایی نیاز دارند، اختصاص دهید.

به طور مثال اگر قصد دارید نواحی شمالی خانه را به فضایی برای مطالعه اختصاص دهید، خرید کتابخانه شیک که با فضای دکوراسیون ناحیه شمالی منزل شما هماهنگ باشد گزینه بسیار مناسبی است. برای تقویت نیروی این ناحیه، باید از رنگ‌های سرد و آبی استفاده کنید و برای جلب انرژی مثبت اشیایی با ارتفاع بلند به کار ببرید.

همچنین استفاده از عناصر آب و فلز مانند آکواریوم، تصاویر آب یا آبشار، صدف و سنگ‌های دریا و همچنین اشیای فلزی مانند تلفن و کامپیوتر در نواحی شمالی توصیه می‌شود. یک ایده جذاب برای دکوراسیون این نواحی این است که انواع شلف دیواری را به دیوار بیاویزید و در آن‌ها از صدف و سنگ‌های دریایی برای تزیین استفاده کنید. با تقویت انرژی این ناحیه با اصول فنگ شویی خانه، وضعیت کار و شغل ساکنان خانه بهبود می‌یابد.

 

فنگ شویی نواحی شمالی خانه برای تقویت تمرکز، خلاقیت و مراقبه

  1. فنگ شویی نواحی جنوبی خانه

نواحی جنوبی خانه به عنصر آتش مربوط است؛ بنابراین طبق اصول فنگ شویی خانه باید در این قسمت‌ها از رنگ‌های گرم مانند قرمز و نارنجی استفاده کنید. برای جذب انرژی آتش به این ناحیه، وسایل چوبی را زیاد به کار ببرید و هنگام خرید جاکفشی نیز وسیله‌ای را انتخاب کنید که به رنگ آتش یا عنصر چوب باشد؛ چرا که جاکفشی معمولا در بخش جنوبی و ورودی خانه قرار می‌گیرد و درب ورودی راه ورود انرژی به خانه است. المان‌های دکوراسیون به شکل دایره و با ارتفاع کم، بهترین گزینه‌ها برای چیدمان نواحی جنوبی خانه هستند.

  1. فنگ شویی شرق خانه برای طراوت فضای منزل

عنصر غالب در نواحی شرقی، چوب است و طبق قانون فنگ شویی باید در این قسمت از وسایلی استفاده شود که تازگی و برکت را هر چه بیشتر در معرض نمایش می‌گذارند. بر اساس قوانین فنگ شویی، رنگ‌های سبز و صورتی گزینه‌های ایده‌آلی هنگام خرید وسایل دکوری نواحی شرقی خانه هستند. علاوه‌بر این، نواحی شرقی، جنبه زندگی خانوادگی و سلامتی را تحت تاثیر قرار می‌دهند و برای تقویت انرژی فنگ شویی غرب خانه، باید از گیاهان سبز و همچنین وسایل چوبی استفاده کنید. اگر اتاق خواب شما در سمت شرقی خانه قرار دارد، از خرید تخت خواب دونفره چوبی غافل نشوید و تاثیر وسایل چوبی دیگر مانند مجسمه، قفسه یا مبلمان چوبی را برای فنگ شویی غرب خانه به منظور جذب انرژی را دست کم نگیرید. برای اینکه بر اساس قانون فنگ شویی خانه زیباترین دکوراسیون را برای ناحیه شرقی خانه برگزینید، قراردادن مجسمه و گلدان روی میز کنسول یک ایده بسیار خوب است.

 

فنگ شویی شرق خانه برای طراوت فضای منزل

  1. اصول فنگ شویی غرب خانه

عنصر حاکم بر نواحی غربی، فلز است و جریان انرژی در این قسمت، نقش مهمی در بچه‌دار شدن و سلامت فرزندان دارد. طبق صلول فنگ شویی غرب خانه، برای تقویت انرژی این نواحی باید از فلزات به اشکال مختلف مانند میز تلویزیون دیواری برای خانه کوچک، تلویزیون، لپ‌تاپ، دستگاه‌های صوتی و تصویری و تلفن به رنگ‌های سفید و خاکستری استفاده کنید. اگر به هر دلیلی نمی‌توانید چنین وسایل فلزی را در نواحی غربی خانه قرار دهید، عناصر خاک و زمین مانند سفال و سرامیک را برای فنگ شویی غرب خانه جایگزین کنید. همچنین برای جذب بالاتر انرژی باید از اشیای مربع شکل با ارتفاع کم استفاده شود.

  1. فنگ شویی اتاق خواب برای جذب ثروت

تجربه خواب باکیفیت شبانه نقش مهمی در سلامتی شما دارد و بنابراین هر چه خواب بهتری داشته باشید، در طول روز انرژی بیشتری برای انجام فعالیت‌هایی که درآمدزا هستند، خواهید داشت. بر اساس اصول فنگ شویی اتاق خواب، این قسمت باید نور طبیعی و تهویه مناسبی داشته باشد و به جای تخت‌های فلزی، از تخت چوبی استفاده شود. برای اطمینان از آرامش حاکم بر این فضا، از قرار دادن تلویزیون و تجهیزات ورزشی و همچنین استفاده از رنگ‌های تند و تیز خودداری کنید. در عوض طبق قانون فنگ شویی برای دکوراسیون اتاق خواب خود رنگ‌های پاستیلی و ملایم را به کار ببرید.

فنگ شویی اتاق خواب برای جذب ثروت

  1.  فنگ شویی سالن پذیرایی؛ جای تلویزیون در فنگ شویی کجاست؟

سالن پذیرایی و اتاق نشیمن خانه باید حداکثر انرژی را در خود حفظ کند و به همین دلیل، در مرکز و قلب خانه قرار می‌گیرد. براساس اصول فنگ شویی خانه از گذاشتن مبلمان در زوایای جنوبی و غربی باید اجتناب کنید و در عوض مبلمان را در بخش‌های شمالی و شرقی قرار دهید. در نگاه اول ممکن است چنین اصلی کمی سخت‌گیرانه به نظر برسد؛ اما قرار دادن مبلمان در جهت نور خورشید و گذاشتن تلویزیون در سمت مخالف کاملا منطقی است. طبق قوانین فنگ شویی منزل بهتر است برای جذب انرژی بیشتر در سالن پذیرایی، از رنگ‎های گرم و جذاب و همچنین نورپردازی مناسب (ترجیحا نور طبیعی) استفاده کنید. توجه به استفاده از نور طبیعی در دکوراسیون به‌خصوص در سبک روستیک بسیار مهم است، چرا که استفاده از نور طبیعی یکی از مشخصه‌های اسلی این سبک است.  

 

خرید اقساطی انواع سرویس خواب

7. فنگ شویی آشپزخانه برای روزی خانواده را نادیده نگیرید

آشپزخانه مرکز رزق و روزی خانه است. براساس اصول فنگ شویی خانه، آشپزخانه نباید به در ورودی یا در پشتی نزدیک باشد؛ زیرا باعث می‌شود انرژی از این ناحیه خارج شود. عناصر آب (سینک و ماشین ظرفشویی) باید جدا از عناصر آتش (اجاق گاز و فر) قرار بگیرند و بهتر است برای ظرف و ظروف و المان‌های دکوری آشپزخانه از رنگ‌های آبی و سفید استفاده کنید.

فنگ شویی آشپزخانه برای روزی خانواده را نادیده نگیرید

انرژی خانه را با اجرای اصول فنگ شویی در خانه بیشتر کنید

در این مقاله با 7 اصل فنگ شویی خانه آشنا شدید. شما می‌توانید انواع و اقسام وسایل موردنیاز برای چیدمان براساس قانون فنگ شویی را از فروشگاه بلج سفارش دهید و حال و هوای آرامش‌بخشی به فضای خانه‌تان ببخشید. در پایان از شما دعوت می‌کنیم هر سوالی درباره اصول چیدمان فنگ شویی خانه دارید، در بخش نظرات با ما و سایر همراهان عزیز و همیشگی بلج به اشتراک بگذارید.

218
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^