بررسی نکات و وسایل مورد نیاز برای طراحی اتاق گیمینگ

بررسی نکات مربوط به طراحی اتاق گیمینگ در مجله بلج
زمان مطالعه: 5 دقیقه
محمد محمدی
دوشنبه 28 شهریور 1401

اگر قرار است ساعت‌های طولانی از وقت خود را در اتاق گیمینگ بگذرانید، پس چرا طراحی آن فوق‌العاده نباشد؟ همه ما دوست داریم بعضی روزها با دوستان و خانواده خود دور هم جمع شویم و بازی کنیم؛ بنابراین باید طراحی اتاق گیمینگ را با وسواس انجام دهیم تا بهانه خوبی برای دورهمی‌ها داشته باشیم. حتی اگر تنها باشید، طراحی مناسب دکوراسیون اتاق گیمینگ روی غرق شدن در دنیای بازی و عملکرد بهتر شما، بسیار تأثیر‌گذار خواهد بود. در ادامه این مقاله وسایل و نکات ضروری برای طراحی اتاق گیمینگ را بررسی می‌کنیم. اگر به دنیای بازی‌های دیجیتال علاقه دارید، در پایان این مطلب قادر خواهید بود بهترین اتاق گیمینگ را برای خود طراحی کنید. پس از شما دعوت می‌کنیم تا پایان همراه ما باشید.

فضاسازی، مهم‌ترین اقدام پیش از شروع طراحی اتاق گیمینگ

اولین مرحله پیش از طراحی اتاق گیمینگ، مشخص کردن فضای قابل استفاده است. آیا گوشه‌ای از اتاق خود را به بازی اختصاص می‌دهید و با قرار‌دادن کنسول بازی روی میز کامپیوتر طراحی گیمینگ روم تمام می‌شود؟ یا قصد دارید یک اتاق مجزا با تجهیزات حرفه‌ای را برای گیمینگ در نظر بگیرید؟ اگر هنوز به نتیجه نرسیده‌اید، ما به شما کمک می‌کنیم:

1. با تبدیل گوشه‌ای از اتاق به گیمینگ روم، یک فضای دنج در اختیار دارید و برای طراحی آن تجهیزات بسیاری نیاز نیست. ولی اگر اکثر اوقات با تعدادی از دوستان خود دور هم جمع می‌شوید و بازی می‌کنید، این گزینه را فراموش کنید.

2. اتاق‌های بزرگ فضای بسیاری را برای طراحی اتاق گیمینگ در اختیار شما قرار می‌دهند. همچنین می‌توانید از تجهیزات متعددی برای طراحی دکوراسیون استفاده کنید. در چنین اتاقی می‌توانید با خیال راحت دوستان خود را دعوت کنید و ساعت‌ها در کنار یکدیگر به بازی مشغول شوید.

نکته: اگر گوشه‌ای از اتاق را به گیمینگ اختصاص می‌دهید، استفاده کردن از میز کامپیوتر گیمینگ را به شما پیشنهاد می‌کنیم. طراحی این میزها نسبت به میز کامپیوتر معمولی، راحت‌تر و ارگونومیک‌تر است. این میزها علاوه‌بر گیمینگ، به‌عنوان میز تحریر و کامپیوتر معمولی هم کاربرد دارند.

فضاسازی، مهم‌ترین اقدام پیش از شروع طراحی اتاق گیمینگ

وسایل دکوراسیون اتاق گیمینگ را تهیه کنید

به جز داشتن یک میز کامپیوتر، برای طراحی اتاق گیمینگ به وسایل دیگری نیاز دارید. برای راهنمایی دقیق‌تر، وسایل اتاق گیمینگ را در دو دسته زیر بررسی می‌کنیم:

1. وسایل اتاق گیمینگ برای افرادی که با PC بازی می‌کنند

اجزای ضروری برای اتاق بازی گیمرهای PC، شامل کامپیوتر گیمینگ، میز کامپیوتر مدرن و صندلی گیمینگ است. میز گیمینگ قلب اتاق بازی شما است، زیرا همه اتفاقات روی آن رخ می‌دهد. به‌طورکلی میز باید فضای لازم برای یک ماوس پد، صفحه کلید بزرگ و یک مانیتور عریض را داشته باشد. البته گیمرهای حرفه‌ای از دو یا سه مانیتور به صورت هم‌زمان استفاده می‌کنند؛ بنابراین باید هنگام انتخاب میز گیمینگ، اندازه‌های آن را دقیق بررسی کنند. اگر ارگونومی برای شما اهمیت دارد، می‌توانید میزهایی با قابلیت تنظیم ارتفاع بخرید؛ در این صورت همیشه می‌توانید با قرار دادن میز  در ارتفاع مناسب، به بازی کردن مشغول شوید. میزهای ارگونومیک برای ایستاده بازی کردن نیز گزینه خوبی هستند؛ مطالعات نشان می‌دهد گاهی ایستاده بازی کردن، گردش خون و تمرکز را بهبود می‌بخشد. همچنین درد شانه و گردن نیز در این روش کاهش می‌یابد.

2. وسایل اتاق گیمینگ برای افرادی که با کنسول بازی می‌کنند

اگر با کنسول بازی می‌کنید احتمالاً به یک کاناپه راحت نیاز خواهید داشت. برای زیباتر شدن طراحی اتاق گیمینگ، می‌توانید یک میز جلو مبلی جدید هم به دکوراسیون اضافه کنید. اگر فضای بزرگی در اختیار دارید، استفاده کردن از پروژکتور به جای LCD ایده بسیار خوبی است.

علاوه بر این موارد، هر دو گروه گیمر به یک صندلی گیمینگ مناسب نیاز دارند. ویژگی‌های یک صندلی گیمینگ مناسب به شرح زیر است:

•    پشتی نرم و مناسب
•    تکیه‌گاه در قسمت گردن
•    دسته‌های استاندارد در محل قرارگیری دست‌ها
•    قابلیت تنظیم ارتفاع

به دلیل این که ساعت‌ها روی صندلی گیمینگ می‌نشینید و بازی می‌کنید، باید در انتخاب آن دقت کنید. صندلی‌هایی که استاندارد نیستند، در طولانی‌مدت به ستون فقرات آسیب وارد می‌کنند.

صندلی گیمینگ؛ از وسایل مورد نیاز برای طراحی اتاق گیمینگ

نورپردازی اتاق گیمینگ؛ نور طبیعی یا لامپ LED؟

نور مناسب در اتاق بازی نه تنها طراحی اتاق گیمینگ را جذاب‌تر می‌کند، بلکه روی عملکرد و سلامت شما نیز تأثیرگذار است. نورپردازی مناسب از آسیب دیدن چشم‌ها و زود خسته شدن جلوگیری می‌کند، همچنین کیفیت بازی شما را افزایش می‌دهد. نورپردازی نامناسب یا استفاده بیش از حد از لامپ‌های LED، باعث پرت شدن حواس از بازی و سردرد می‌شود.

برای نورپردازی اتاق گیمینگ بهتر است، از ترکیب نور طبیعی و لامپ‌های LED استفاده کنید. نور طبیعی بر عملکرد بدن و سلامتی شما تأثیر‌گذار است. علاوه‌براین نور طبیعی از بروز سردرد و کاهش تمرکز جلوگیری می‌کند. همچنین استفاده کردن از کیبرد، ماوس پد، مانیتور و کیس‌های خاص گیمینگ با نورهای RGB دکوراسیون اتاق خواب پسرانه بسیار جذاب خواهد کرد. هنگام طراحی نورپردازی، به محل قرارگیری مانیتور توجه کنید. مانیتور باید در زاویه مناسب با منبع نور قرار بگیرد تا برای شما حین بازی کردن مزاحمت ایجاد نکند. مانیتور باید پشت به منبع نور باشد، تا بازتاب نور در صفحه مانیتور، عملکرد شما را تحت تأثیر قرار ندهد.

استفاده کردن از نور طبیعی در طراحی اتاق گیمینگ حرفه‌ای

عایق ‌سازی اتاق؛ همه را از سروصدا نجات دهید

فرقی نمی‌کند تنها بازی می‌کنید یا با دوستان خود ؛ گیمینگ روم همیشه یک مکان پر از سروصدا است. فریادهای از روی ناراحتی یا شادی صدایی است که همیشه از اتاق بازی شنیده می‌شود. برای جلوگیری از این اتفاق، عایق سازی صوتی را در طراحی اتاق گیمینگ فراموش نکنید. این کار از انتقال صدای گیمینگ روم به بیرون جلوگری می‌کند. همچنین برای استریمرها و افرادی که به صورت آنلاین بازی می‌کنند، کیفیت صدای ضبط شده با میکروفون را افزایش می‌دهد. برای عایق‌سازی اتاق گیمینگ، می‌توانید از فوم‌های شانه تخم‌مرغی یا هر فوم کامپوزیتی استفاده کنید. برای کاهش صداهای مزاحم از بیرون، حتماً از یک هدفون گیمینگ حرفه‌ای استفاده کنید.

فوم‌های عایق صدا؛ از وسایل مورد نیاز برای ساخت اتاق گیمینگ حرفه‌ای

طراحی بهترین اتاق گیمینگ؛ پردردسر ولی در نهایت جذاب

در این مقاله وسایل مورد نیاز برای اتاق گیمینگ و نکات لازم هنگام طراحی آن را بررسی کردیم. برای طراحی بهترین گیمینگ روم، در اولین مرحله فضای مشخصی را برای این کار در نظر بگیرید. در مرحله بعدی وسایل اتاق گیمینگ را تهیه کنید و برای نورپردازی اتاق، علاوه بر زیبایی، برای کارآمد بودن آن هم اهمیت قائل شوید. شاید در نگاه اول، طراحی اتاق گیمینگ دشوار به نظر برسد، ولی در نهایت با سپری کردن اوقات خوش در آن اتاق، از نتیجه رضایت خواهید داشت. اگر درباره طراحی دکوراسیون اتاق گیمینگ تجربه‌ای دارید، خوشحال می‌شویم در قسمت نظرات تجربه ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.

8
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^