راهنمای خرید بهترین صندلی کامپیوتر جهان

صندلی کامپیوتر چی بخرم؟! - مجله بلج
زمان مطالعه: 4 دقیقه
محمد محمدی
شنبه 26 شهریور 1401

به‌نظر شما در خرید صندلی کامپیوتر، چه نکاتی بیشتر از همه اهمیت دارد؟ بسیاری از افراد از مشکلات نشستن‌های طولانی مدت روی صندلی اطلاعاتی ندارند. اگر در خرید صندلی کامپیوتر و صندلی استاندارد اداری به برخی نکات توجه نکنید، ممکن است متحمل آسیب‌های جبران‌ناپذیری شوید. صندلی کامپیوتر، مدل‌های متفاوت و استانداردهای مختلفی دارد که باید متناسب با نیازتان برای خرید این صندلی اقدام کنید. اگر برای شما سوال است که «صندلی کامپیوتر چی بخرم و چه استانداردهایی را باید برای خرید در نظر بگیرم»، به نکاتی که در ادامه مقاله ذکر شده است توجه کافی داشته باشید. این مقاله، یک راهنمای خرید صندلی کامپیوتر است که به شما کمک می‌کند تا بهترین صندلی استاندارد اداری را خریداری کنید.

ارگونومیک بودن صندلی؛ از نکات مهم خرید بهترین صندلی کامپیوتر

ارگونومیک بودن صندلی، از فاکتورهای مهم هنگام خرید صندلی کامپیوتر است. در‌ واقع یک صندلی ارگونومیک تناسب بسیاری با بدنتان دارد و احساس راحتی را به شما القا می‌کند. به‌عبارتی می‌توان گفت: تطابق ابعاد صندلی کامپیوتر با اندام و قد فرد را ارگونومی می‌گویند.

صندلی‌های ارگونومیک بسیار کارآمد و راحت‌ هستند؛ هم‌چنین، می‌توانند از آسیب‌ها و عوارض فیزیکی نشستن طولانی مدت جلوگیری کنند. شاید قیمت صندلی ارگونومیک کمی بالاتر از صندلی‌های معمولی باشد؛ اما شما را از پرداخت هزینه‌های درمانی حاصل از آسیب فیزیکی رها می‌سازد؛ باتوجه‌به این توضیحات، برای خرید یک صندلی استاندارد ادرای باید به‌ دنبال مدل‌هایی باشید که از این ویژگی برخوردار باشد.

انتخاب یک صندلی ارگونومیک؛ ابزاری برای جلوگیری از آسیب‌های فیزیکی

به انحنای مناسب صندلی کامپیوتر در هنگام خرید توجه کنید

در پاسخ به این سؤال که «صندلی کامپیوتر چی بخرم»، می‌خواهیم به یکی دیگر از ویژگی‌‌های بهترین صندلی رایانه اشاره کنیم؛ این ویژگی، انحنای مناسب پشتی صندلی است. انحنای یک صندلی استاندارد اداری برای کامپیوتر، باید به شکل S باشد. این شکل از صندلی کامپیوتر به‌گونه‌ای است که به ستون فقرات شما فشاری وارد نمی‌کند و سبب گودی کمر نمی‌شود.

انحنای صندلی برای افرادی که گودی کمر دارند، بسیار حائز اهمیت است؛ به همین دلیل، در خرید صندلی کامپیوتر باید به این ویژگی توجه کنند. با خرید یک صندلی کامپیوتر با انحنای مناسب، در دراز مدت دچار کمردرد و خطرات جدی ستون فقرات نخواهید شد. علاوه‌براین، خستگی نیز دیرتر به سراغتان می‌آید.

انحنای S شکل در صندلی کامپیوتر؛ عاملی برای جلوگیری از آسیب به ستون فقرات

صندلی کامپیوتر چی بخرم؟ یک صندلی استاندارد با قابلیت تنظیم ارتفاع

احتمالا برایتان پیش آمده است که روی یک صندلی کامپیوتر با ارتفاع نامناسب بنشینید و احساس کنید که هیچ کنترلی روی میز کار و کارهایتان ندارید. با خرید میز کامپیوتر و صندلی با ارتفاع مناسب، یا خرید یک صندلی با قابلیت تنظیم ارتفاع، دچار چنین مشکلی نخواهید شد. بهترین صندلی‌های موجود در بازار، اغلب از این ویژگی برخوردار هستند. صندلی کامپیوتر با قابلیت تنظیم ارتفاع، سبب می‌شود پای شما به‌درستی روی زمین قرار گیرد و گردش خون به طور مطلوبی انجام شود. هم‌چنین با تنظیم ارتفاع صندلی کامپیوتر، دست‌ها به‌صورت عمود بر بدن مستقر می‌شود و دیگر دچار گرفتگی عضلات نخواهید شد.

خرید بهترین صندلی کامپیوتر؛ انتخاب یک صندلی با قابلیت تنظیم ارتفاع

ارتفاع و پهنای صندلی؛ فاکتور مهم در خرید یک صندلی کامپیوتر استاندارد

در ادامه پاسخ به سوال «صندلی کامپیوتر چی بخرم» باید گفت: همان‌طور که ارتفاع و پهنای میز تحریر و میز آرایش حائز اهمیت است؛ در خرید صندلی کامپیوتر یا اداری نیز باید به این نکته توجه کنید. یک صندلی کامپیوتر استاندارد، باید ارتفاع آن، برابر 18 و پهنای پشتی صندلی، برابر 32 سانتی‌متر باشد. هم‌چنین، طول و عرض قسمت نشیمنگاه یک صندلی استاندارد اداری بین 40 تا 50 سانتی‌متر است.

صندلی کامپیوتر چی بخرم؟ یک صندلی با پهنا و ارتفاع متناسب با قدتان

راهنمای خرید صندلی کامپیوتر؛ انتخاب یک صندلی دسته‌دار

در مدل‌های استاندارد و به‌روز صندلی‌های اداری، بیشتر مدل‌های صندلی کامپیوتر در هر دو طرف، دسته دارند. شاید در نگاه اول دسته‌دار بودن یا نبودن صندلی، از اهمیتی چندانی برخوردار نباشد؛ اما در طولانی مدت، در رفع خستگی و احساس راحتی بی‌‌تأثیر نیست.

در خرید صندلی، چه برای میز تحریر و چه برای میز کامپیوتر، بهتر است به ویژگی دسته‌دار بودن صندلی توجه کنید. شاید فرق میز تحریر با میز کامپیوتر چندان زیاد نباشد؛ اما برای راحتی کار باید هنگام خرید صندلی مناسب هر میز، به این استاندارد‌ها توجه کافی داشته باشید. بهترین نوع صندلی‌های دسته‌دار به‌گونه‌‌ای است که علاوه‌بر اندازه مناسب قابلیت تغییر ارتفاع و حالت نیز داشته باشد تا هرکس با توجه به عادت نشستن و رفتاری خود بتواند آن را تغییر دهد.

دسته‌دار بودن صندلی کامپیوتر؛ ایجاد حس راحتی هنگام نشستن روی صندلی

جنس روکش صندلی؛ نکته مهم در خرید صندلی کامپیوتر

یکی از نکات مهم در خرید صندلی کامپیوتر مناسب، انتخاب جنس روکش صندلی است که اهمیت بسیاری در خرید دارد. مقاومت و قابلیت جذب، از ویژگی‌های مهمی است که در خرید صندلی کامپیوتر با روکش مناسب باید به آن توجه کنیم. روکش صندلی باید به‌گونه‌ای باشد که در هنگام نشستن روی آن، احساس راحتی داشته باشید. هم‌چنین در هنگام خرید صندلی کامپیوتر، اگر جنس چرم انتخاب شماست، باید به شیارهای موجود روی سطح آن توجه کنید. وجود شیار باعث می‌شود جریان هوا به‌خوبی برقرار شده و با نشستن طولانی مدت روی صندلی، تعریقی اتفاق نیفتد.

بیشتر صندلی‌های موجود در بازار اغلب از جنس چرم مصنوعی هستند که این متریال، انتخاب مناسبی برای بیشتر افراد خواهد بود.

انتخاب جنس مقاوم روکش صندلی کامپیوتر؛ نکته‌ای مهم در خرید صندلی

صندلی کامپیوتر از کجا بخرم؟ از فروشگاه اینترنتی معتبر بلج

در این مقاله دریافتیم که از مهم‌ترین نکات در هنگام خرید صندلی کامپیوتر توجه به ویژگی‌های قابلیت تنظیم ارتفاع، جنس، پشتی صندلی و انحنای آن است. اکنون برای پاسخ به پرسش «صندلی کامپیوتر چی بخرم» باید گفت: یک صندلی که کلیه سایز و ابعاد آن استاندارد و متناسب با اندام و قد شما باشد. امید است که موارد عنوان شده در این مقاله برای شما مفید بوده و بتوانید بهترین صندلی کامپیوتر در استاندارد مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

یکی از بهترین برندهای تولیدکننده و عرضه کننده صندلی‌ طبی، اداری، مدیریتی و میز و صندلی کامپیوتر، فروشگاه اینترنتی بلج است. گروه تولیدی بلج با بیش از 30 سال سابقه در حوزه طراحی و تولید میزو صندلی و محصولات چوبی، می‌کوشد تا خدمات بهتری را به شما عزیزان ارائه دهد. برای مشاوره خرید صندلی کامپیوتر در مدل‌ها و جنس‌های مختلف با قیمت بسیار مناسب می‌توانید  با تیم مشاوره بلج از طریق شماره 53138-021 تماس بگیرید.

16
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^