سرویس خواب شامل چه چیزهایی است؟ + لیست کامل

عکس سرویس خواب کامل مدرن و شیک
زمان مطالعه: 5 دقیقه
محمد محمدی
شنبه 31 اردیبهشت 1401

سرویس خواب شامل چه چیز‌هایی می‌شود

سرویس خواب را می‌توان به‌عنوان اصلی‌ترین بخش دکوراسیون اتاق خواب شناخت. سرویس خواب در سبک‌های متنوع برای افراد با سلیقه‌های متفاوت طراحی و تولید می‌شود. فرقی نمی‌کند دنبال سرویس خواب نوجوان هستید یا سرویس خواب عروس، همه مدل‌ها با توجه به نیاز شما در بازار آماده فروش هستند؛ بنابراین با توجه به نیاز و سبک دکوراسیون مد نظرتان سرویس خواب را خریداری کنید.

با این حال اگر نمی‌دانید سرویس خواب شامل چه چیزهایی است، در این مقاله جزء‌به‌جزء سرویس خواب را به‌طور کامل معرفی می‌کنیم تا از آن به‌عنوان راهنمایی جامع و کاربردی در خرید سرویس خواب استفاده کنید.

تختخواب، اولین پاسخ به سوال سرویس خواب شامل چه چیزهایی است 

تختخواب مهم‌ترین و پر‌کاربرد‌ترین بخش یک سرویس خواب است؛ زیرا وقتی بعد از یک روز پر‌مشغله به خانه بر‌می‌گردید، زمانی را روی آن به استراحت می‌پردازید. چنانچه تخت و تشک مناسب و راحت نداشته باشید، بیش از آنکه خستگی از بدنتان خارج شود، دچار کوفتگی و بد‌حالی می‌شوید؛ علاوه‌بر‌ این، ظاهر تخت نیز بر زیبایی دکوراسیون اتاق خواب مؤثر است. تخت‌ها را با توجه به نیاز‌تان انتخاب کنید. به‌عنوان مثال چنانچه تنها زندگی می‌کنید و تخت یک‌نفره پاسخ‌گوی نیاز شماست، خرید تخت دونفره به‌جز اشغال فضای اتاق کارایی دیگری ندارد.

تختخواب یک‌نفره بخریم یا تخت‌خواب یک‌و‌نیم‌نفره؟

منظور از تختخواب یک‌نفره، تختخوابی است که برای استفاده یک فرد طراحی و تولید می‌شود. عرض این تختخواب‌ها برای بزرگسالان از ۹۰سانتی‌متر تا ۱۱۰سانتی‌متر است. چنانچه جزو افرادی هستید که به فضای بیشتر و آزاد‌تری برای استراحت نیاز دارید، تختخواب‌های یک‌و‌نیم‌نفره گزینه مناسبی برای شما هستند. منظور از تختخواب‌های یک‌و‌نیم‌نفره، تختخواب‌هایی با عرض ۱۲۰سانتی‌متر است. اگر زوج جوان هستید و فضای کافی برای قرار دادن تختخواب دو‌نفره ندارید، خرید تخت یک‌و‌نیم‌نفره انتخاب هوشمندانه‌ای است.

تختخواب دو‌نفره انتخابی مناسب برای زوج‌های جوان

دکوراسیون اتاق خواب عروس از پرده تا کمد لباس را شامل می‌شود. در این بین، تختخواب نیز جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است. تختخواب‌های دو‌نفره به‌طور معمول در عرض ۱۴۰سانتی‌متر و طول ۲متر طراحی و تولید می‌شوند که مناسب زوج‌های جوان هستند. اگر فضای کافی برای قرار دادن تخت با این ابعاد را ندارید، بهترین کار ثبت سفارش تختخواب با ابعاد دلخواهتان است.

تختخواب تاشو، چاره کار اتاق‌های کوچک و نقلی

زندگی در خانه‌های کوچک و اتاق‌های نقلی دغدغه‌ای است که اکثر افراد مخصوصا در شهر‌های بزرگ با آن مواجه هستند. همین مسئله تبدیل به چالشی برای چیدمان دکوراسیون شده است. اگر شما هم چنین مشکلی دارید اصلا نگران نباشید! چرا‌که این موضوع دغدغه بسیاری از افراد است. با توجه به فضای کوچک اتاق خواب، تولیدکنندگان سرویس خواب تختخواب تاشو را طراحی و تولید کردند. 

تختخواب تاشو طوری طراحی شده است که در صورت عدم نیاز، امکان جمع کردن تخت وجود دارد. اگر با چالش فضای کم برای قرار دادن تختخواب مواجه هستید، تختخواب تاشو بخرید و با قرار دادن تشک رویا روی آن خوابی آسوده و رویایی داشته باشید.

میز توالت و دراور؛ بخش جدا نشدنی سرویس خواب

در باور عموم مردم میز توالت و میز آرایش دو میز مجزا و متفاوت هستند. این اشتباه رایج باعث شده است تا زمان خرید سرویس خواب با چالش‌هایی رو‌به‌رو شوند. میز آرایش از دو بخش اصلی دراور و آینه تشکیل می‌شود. در برخی از مدل‌ها آینه به میز متصل است و در سایر مدل‌ها دراور و آینه از یکدیگر جدا هستند. در میز توالت‌هایی که آینه از دراور جدا است، آینه را می‌توان با توجه به نیاز در ارتفاع مناسب روی دیوار نصب کرد. دراور میز توالت محل مناسبی برای قرار دادن زیور‌آلت، لوازم آرایش و بعضی از لباس‌ها است.

پاتختی سرویس خواب چیست و چه کاربردی دارد؟

در پاسخ به این سوال که سرویس خواب شامل چه چیزهایی می‌شود، به خوبی می‌توان پاتختی کنار تخت را نام‌برد. پاتختی‌ها در ابعاد میز عسلی تولید می‌شوند و تفاوت آن‌ها در کشوی تعبیه شده در زیر آن‌ها است. پا‌تختی‌ها را با توجه به نیاز و سلیقه مشتری در مدل‌های دو طبقه، کشودار، لپ‌تاپی، دایره‌ای و شناور تولید می‌کنند.

کمد دیواری؛ حافظ زیبایی و نظم اتاق خواب

به کمک کمد دیواری می‌توان بخش عمده‌ای از بی‌نظمی‌های احتمالی اتاق خواب را از بین برد. کمد دیواری محل مناسبی برای قرار دادن لباس‌ها، کیف‌ و‌ کفش‌ها، رختخواب و کلیه وسایلی است که نمی‌توان در اتاق قرار داد. کمد‌ها به دو دسته کمد دیواری لولایی و کمد دیواری ریلی تقسیم می‌شوند. 

کمد دیواری لولایی، به کمد‌هایی گفته می‌شود که درهای آن‌ها به صورت لولایی باز‌و‌بسته می‌شوند و از فضای خوب و دسترسی مناسبی برخوردار هستند. کمد‌های ریلی درهای کشویی دارند و برای اتاق‌های کوچک مناسب هستند. اگر فضای کافی برای باز‌و‌بسته شدن درهای لولایی ندارید،  پیشنهاد ما خرید کمدهای ریلی است. روی کمد‌های ریلی می‌توان آینه قدی نصب کرد که علاوه‌بر کارایی، به زیبایی اتاق خواب نیز اضافه می‌کند.

پاف سرویس خواب چیست؟ جهیزیه‌ای متفاوت با خرید سرویس خواب پاف‌دار

پاف را می‌توان به‌عنوان جزء دیگری از سرویس خواب معرفی کرد که استفاده از آن در سال‌های اخیر رواج بسیاری پیدا کرده است. پاف سرویس خواب علاوه‌بر زیبایی، کارایی بسیاری نیز دارد. این محصول محل مناسبی برای قرار دادن وسایل اضافی هنگام خواب است. به‌عنوان مثال تلفن همراه، ظرف آب و دارو‌ها را می‌توان روی آن قرار داد تا در‌ صورت نیاز، دسترسی مناسبی داشته باشند.

قیمت سرویس خواب و عوامل تأثیر‌گذار بر آن

عوامل و شرایط مختلفی روی قیمت سرویس خواب اثر می‌گذارند. کیفیت ساخت، متریال استفاده شده، جنس سرویس خواب، برند و فروشگاهی که از آن سرویس خواب را می‌خرید از جمله این موارد هستند. فراموش نکنید که ابعاد و سایز سرویس خواب نیز تعیین کننده قیمت نهایی آن محسوب می‌شوند.به‌همین دلیل است که قیمت سرویس خواب دو نفره نسبت به سرویس خواب یک نفره بیشتر است؛ زیرا ابعاد اجزایی مانند تخت در سرویس خواب دو نفره بزرگ‌تر از سرویس خواب تک نفره است.

خرید اقساطی سرویس خواب زیبا و با‌کیفیت از بلج 

در این مقاله در مورد سرویس خواب و اجزای تشکیل دهنده آن صحبت کردیم تا به کمک این اطلاعات، سرویس خواب مورد نیاز خود را خریداری کنید. توجه داشته باشید که موارد گفته شده اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب کامل هستند و سرویس خواب‌های موجود در بازار ممکن است فقط تعدادی از آن‌ها را در خود جای دهند. پیش از خرید، به اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب مد‌نظرتان دقت کنید. نکته نهایی در خرید سرویس خواب توجه به دوام و کیفیت است.

بلج با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه تولید دکوراسیون اتاق خواب، سرویس خواب‌های متنوع و باکیفیت را در اختیار شما قرار داده است تا با توجه به سلیقه و نیازتان، کالای مورد نظرتان را خریداری کنید. خرید اقساطی، ارسال رایگان، امکان ثبت کالای سفارشی بخشی از مزایای خرید سرویس خواب از بلج است. چنانچه برای خرید سرویس خواب نیاز به مشاوره دارید با شماره تلفن ۰۲۱۵۳۱۳۸ تماس بگیرید.

برچسب ها :
16
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^