نکاتی برای خرید جاکفشی و جالباسی ورودی منزل

نکاتی برای خرید جاکفشی و جالباسی ورودی منزل
زمان مطالعه: 5 دقیقه
محمد محمدی
سه شنبه 24 خرداد 1401

جاکفشی و جالباسی ورودی خانه را چگونه انتخاب کنیم؟

آیا با نقطه آغاز دکوراسیون خانه آشنا هستید؟ پس از باز کردن در ورودی یک خانه المان‌های مختلفی باعث جلب توجه می‌شوند. جاکفشی و جالباسی جزو نخستین اجزای دیزاین یک خانه در جلب توجه مهمانان هستند. انواع مختلف جاکفشی و جالباسی علاوه‌بر نمای ظاهری، از نظر کاربرد نیز برای هر خانه ضروری هستند. در این مقاله چند نکته کاربردی برای خرید جاکفشی و جالباسی را بیان کرده‌ایم. بلج در انتخاب وسایل طبقه‌بندی شیک در ورودی خانه همراهتان است تا با هربار ورود به منزل یا خروج از آن، حس دلنشینی داشته باشید.

خرید جاکفشی و جالباسی ورودی خانه، بر اساس سبک دکوراسیون منزل

وقتی از دکوراسیون خانه صحبت می‌کنیم فقط یک قطعه خاص را مد نظر قرار نمی‌دهیم. سبک دیزاین منزل با انتخاب نوع کلی اثاثیه و معماری داخلی خانه تعیین می‌شود. هنگام خرید دکوراسیون نیز باید هماهنگ‌ترین محصولات با فضای کلی خانه انتخاب شوند. فرض کنید که یک خانه با دیزاین مجلل طراحی شده باشد؛ قفسه دیواری فلزی در چنین فضایی یک تضاد زننده در فضا ایجاد می‌کند. خرید جاکفشی و جالباسی ورودی خانه از این قاعده مستثنی نیست. برای مثال، در خانه‌های امروزی با دیزاین مدرن، انتخاب محصولات ظریف و پر از جزئیات پیشنهاد نمی‌شود. 

مالکان یک خانه با دکوراسیون امروزی باید سراغ جاکفشی‌های مدرن یا مدل‌های ساده فلزی بروند. در محصولات مدرن معمولاً از رنگ‌های کرم، خاکستری یا نقره‌ای استفاده می‌شود. از طرف دیگر در خانه‌ای که دکوراسیون کلاسیک و مجلل دارد، محصولات چوبی به زیبایی خانه اضافه می‌کنند. جاکفشی و جالباسی چوبی بدون رنگ‌آمیزی و با طرح چوب عرضه می‌شوند. به خاطر داشته باشید که یک محصول هرچقدر هم که زیبا به نظر برسد، باید با سبک طراحی خانه شما هماهنگ باشد.

ابعاد مناسب جاکفشی و جالباسی ورودی خانه؛ خرید جاکفشی کم جا 

یک نکته مهم در خرید جاکفشی و جالباسی مناسب برای ورودی منزل، ابعاد محصول است. معرفی یک استاندارد خاص برای اندازه جاکفشی کار دشواری است. خانه‌ها با متراژ و سبک‌های معماری متفاوتی ساخته می‌شوند. اما برای انتخاب ابعاد مناسب جالباسی و جاکفشی باید به چند معیار مختلف توجه شود. پیش از هر چیز، قفسه کفش‌ها و کمد لباس‌های نباید در مسیر ورود به خانه یا خارج شدن مزاحمت ایجاد کند. برای مثال، اگر راهروی ورودی خانه کوچک است، خرید جاکفشی بزرگ فقط یک دالان کوچک برای رفت‌وآمد باقی می‌گذارد. مدل‌های کم جا، انتخابی مناسب برای راهروهای تنگ و باریک هستند.

اندازه محصول باید به‌گونه‌ای باشد که پس از نصب جاکفشی، ساکنان خانه و مهمانان به‌راحتی رفت‌وآمد کنند. اگر جاکفشی یا جالباسی بیش از اندازه بزرگ باشد، هنگام پوشیدن یا درآوردن کفش و لباس دچار مشکل می‌شوید. در خرید جاکفشی کم جا باید به این نکته توجه داشت که قفسه از سایر وسایل مثل در ورودی فاصله کافی داشته باشد. از معایب یک جالباسی بزرگ برای فضاهای کوچک صحبت کردیم؛ اما قفسه باید به اندازه کافی جادار باشد. معمولاً جاکفشی‌ها فضای لازم برای دو تا چهار کفش را دارند.

استفاده بهینه از فضا با انتخاب جاکفشی چند کاره؛ ترفندی برای خانه‌های کوچک

بین زبان طراحی جاکفشی و جالباسی یک مرز باریک وجود دارد که گاهی اوقات اصلا به چشم نمی‌آید. دست ساکنان یک خانه بزرگ برای انتخاب هر مدل باز است؛ آن‌ها می‌توانند یک جاکفشی داشبوردی برای کفش‌ها و کتانی‌ها داشته باشند و از یک جالباسی جداگانه به‌عنوان آویز استفاده کنند. ساکنان منازل آپارتمانی چه چاره‌ای دارند؟ برخی به اشتباه تصور می‌کنند که متراژ پایین خانه با از دست دادن حق انتخاب برابر است. مناسب‌ترین جاکفشی و جالباسی ورودی منزل آپارتمانی، محصولات چندکاره هستند.

یک جاکفشی یا جالباسی چندکاره در حقیقت محصولی است که از نظر کاربرد مرز مشخصی ندارد. محصولاتی که هم جا برای کفش دارند و هم آویز لباس هستند، بهترین انتخاب برای خانه‌های کوچک محسوب می‌شوند. در بازار محصولاتی با چند کشو و قفسه مختلف همراه با فضا برای آویز لباس عرضه می‌شود. حتی برخی از مدل‌ها در بخش فوقانی، فضای اضافی برای قراردادن وسایل تزیینی یا جعبه کفش دارند. در خانه‌های متراژ کم با انتخاب محصولات چندکاره از شلوغی دکوراسیون نیز جلوگیری می‌شود.

جنس جاکفشی و جالباسی ورودی منزل؛ خرید محصول چوبی، ام دی اف یا فلزی؟

درست مثل سایر اثاثیه خانه، پیش از خرید جاکفشی و جالباسی ورودی منزل باید به جنس محصول توجه کرد. برای انتخاب جنس جالباسی و جاکفشی، سه گزینه چوبی، ام دی اف و فلزی محبوب‌ترین‌های بازار هستند. هرکدام از متریال‌های ساخت جاکفشی، مزایای و معایب خاصی دارند. جاکفشی فلزی تداعی‌گر محصولات قدیمی و بی‌کیفیتی است که در مکان‌های عمومی مثل سالن ورزشی استفاده می‌شوند. در حال حاضر، جاکفشی فلزی شیک و ساده، مثل باکس دیواری از ترکیب فلز با چوب یا ام دی اف ساخته می‌شود. 

جالباسی‌های فلزی نیز محصولات خاصی هستند که چوب آویز روی آن‌ها قرار می‌گیرد. دو متریال چوب و MDF، بخش عمده انتخاب خریداران را تشکیل می‌دهند. جاکفشی و جالباسی چوبی نمای ظاهری خاصی دارد و همچنین از استحکام فوق‌العاده‌ای برخوردار است. جالباسی ام دی اف از چسبیدن و پرس ذرات چوبی تشکیل می‌شود. محصولات MDF نسبت به مدل‌های چوبی وزن کمتری دارند. همچنین، جاکفشی چوبی بیشتر در خانه‌های کلاسیک استفاده می‌شود و ام دی اف نیز مناسب فضاهای مدرن است.

دوام جالباسی و جاکفشی؛ توجه به روکش، رنگ و اتصالات محصول پیش از خرید

جالباسی و جاکفشی ورودی منزل محصولاتی نیستند که هر دو یا سه سال یک‌بار تعویض شوند. اگر خرید با توجه به نکات مختلف انجام شود، یک طبقه‌بندی کفش و لباس شاید حتی تا چند دهه دوام بیاورد. برای تعیین دوام محصولات باید به چند نکته مختلف توجه کرد. یکی از مهم‌ترین مسائل، کیفیت روکش و رنگ مخصوصاً در جاکفشی‌های چوبی و ام دی اف است. از آنجایی که بدنه جاکفشی در تماس با کفی کفش قرار دارد، روکش باید در برابر نفوذ گردوخاک و عوامل میکروسکوپی مقاوم باشد. همچنین روکش جالباسی نیز باید مانع از نفوذ رطوبت به درون محفظه آویزها شود. 

یک ویژگی مهم دیگر که دوام محصولات ام دی اف را تعیین می‌کند، نوع فشرده‌سازی محصول است. استفاده از پنل‌هایی با دانسیته بالا، مقاومت جاکفشی را افزایش می‌دهد. مواد شیمیایی موجود در روکش و رنگ نباید برای ساکنان خانه حساسیت ایجاد کند. اتصالات کشوها و درهای کوچک جالباسی نیز یک نکته مهم در ماندگاری است. برخلاف تخت دو طبقه که اتصالاتش باید تحمل وزن داشته باشند در جاکفشی و جالباسی، دوام پیچ و ریل باید برای بازوبسته شدن مکرر بالا باشد. استفاده از لولاهای آرام‌بند طول عمر محصولات را افزایش می‌دهد.

خرید جاکفشی و جالباسی سفارشی مطابق با سلیقه شخصی از گروه تولیدی بلج 

برای خرید جاکفشی و جالباسی ورودی منزل باید چند نکته را مد نظر قرار داد. در این مقاله سعی کردیم به ویژگی‌های محصولات مناسب هر خانه اشاره کنیم. همچنین برای ساکنان خانه‌های آپارتمانی، محصولات چند کاره را پیشنهاد دادیم. جنس بدنه، نوع اتصالات و روکش، ابعاد و سبک طراحی، مواردی هستند که قبل از خرید جاکفشی باید به آن‌ها توجه کنید. 

فروشگاه بلج انواع مختلف جاکفشی و جالباسی را با کیفیت ساخت کم‌نظیر، بدون واسطه به مشتریان عرضه می‌کند. استانداردهای تولیدی بلج مطابق با تکنولوژی روز است و محصولات دوام فوق‌العاده‌ای دارند. همچنین امکان طراحی سفارشی جالباسی و جاکفشی مطابق سلیقه مشتریان وجود دارد. شما از خرید محصولات طبقه‌بندی کفش و لباس چه تجربه‌ای دارید؟ نظر ارزشمندتان درباره معیارهای یک خرید خوب را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید. 

5
0
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
  • بله
  • خیر

درود بر شما! خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با
دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌
خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

دیدگاه شما

سؤالی دارید ؟ 53138 021

^